Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / КОНДИЛОМИ
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 10 май 2012 11:52
Отговор 


Здравей Dida, за съжаление даже и да се използва презерватив пак има вероятност да се заразиш, така че вероятността е голяма. Все пак всичко зависи от имунната ти система.

Анонимен
# Дата: 11 май 2012 16:47
Отговор 


Здравейте! Преди година и 3 месеца ми направиха операция за отстраняване на кондиломите. Пих имунностимулатор 4 месеца. Не знам дали съм се очистил от вируса и дали е възможно организма сам да се пребори с hpv. Също така искам да попитам, възможно ли е кондиломите да се появят на бедрата. Имам нещо подобно като пъпки, които не ме сърбят и не са болезнени. Не знам дали е възможно това да бъде кондиломи, защото доколкото знам, те се разпространяват по интимните части на тялото.

sharp
Участник
# Дата: 13 май 2012 21:26
Отговор 


Здравейте искам да ви попитам следното:Като си стисна главичката на пениса си забелязвам по върха някакви бели точици,но това става само когато я стисна иначе не се виждат.Искам да попитам това нещо нормално ли е или ми има нещо.Да отбележа,че преди 3 месеца и половина имах непротектиран полов акт.Тест за спин си правих беше отрицателен.Ще съм ви много благодарен ако ми отговорите.Благодаря предварително.

гадни-кондиломи
# Дата: 14 май 2012 11:58
Отговор 


Здравейте, от Шумен съм, на 27 години, мъж.
Скоро открих, че в областта на ануса (както и сякаш леко навътре) имам малки кондиломки.
Разбира се, изпаднах в ужас и сега се чудя какво да ги правя. Ужасно ме е срам да ходя по доктори и да си показвам задните части :)
Преди имах папиломи по члена, обаче успешно успях да ги излекувам с ябълков оцет. Само лагах тампончета върху кондиломата и за около час някъде, тя побеляваше и после изсъхваше и падаше.
Та въпроса ми е, мога ли и тези анални кондиломи :) да ги третирам с ябълков оцет, като заедно с това пия и имуномодулатор примерно.

Също да питам, ако трябва да ходя при доктор, кой бихте ми препоръчали.

гадни-кондиломи
# Дата: 14 май 2012 12:03
Отговор 


А също и да ви попитам за някакви мехлеми евентуално, които да се справят със ситуацията. Знам, че кондилин не е подходящ за вътрешни кондиломи.
Нещо друго знаете ли, примерно Алдара може ли да се нанася за кондиломи в областта на ануса?

admin
Администратор
# Дата: 15 май 2012 11:14
Отговор 


Здравей Анонимен, за съжаление не е открит начин за пълното унищожаване на НРV с лекарства. Установено е, че при добра имунна система и с помощта на имуностимулатори човек се преборва с вируса. Така, че предполагам след проведеното лечение всичко да е ок. По бедрата не се разпространяват кондиломите.

admin
Администратор
# Дата: 15 май 2012 11:18
Отговор 


Здравей sharp, не се притеснявай. Често тези пъпчици стават повод за притеснения от страна на мъжа за евентуалното наличие на полово преносимо заболяване. Всъщност те са безвреден физиологичен феномен без злокачествен потенциал. Не са инфекциозни, не са свързани със сексуалната активност или личната хигиена.
Пъпчиците, известни още като pearly penile papules и hirsuties papillaris genitalis, се срещат по-често при мъжете на възраст между 20 и 50 години (по-рядко при момчета между 12- и 14-годишна възраст. Обикновено те са асимптоматични и си остават през целия живот. С напредване на възрастта могат да станат по-малко забележими. Състоянието не изисква лечение.

admin
Администратор
# Дата: 15 май 2012 11:34
Отговор 


Здравей гадни-кондиломи, колкото и да ти е неприятно е желателно да се консултираш със специалист за да ти се назначи правилното лечение, защото кондиломите са упорити и се лекуват трудно. Винаги се лекуват и двамата партньори. За съжаление не мога да ти препоръчам специалист от Шумен. Посъветвай се с личния си лекар.

гадни-кондиломи
# Дата: 15 май 2012 12:46
Отговор 


А относно Алдара - става ли за лечение на вътрешни кондиломи?

гадни-кондиломи
# Дата: 15 май 2012 12:50
Отговор 


А относно лечението. Преди известно време приятелката ми имаше от тези гадове. След съответно конслутация с лекар, на нея и наложижа оперативно премахне на същите с лазер.
По време на лечението, както тя, така и аз пихме имуностимулатор.
Няколко месеца по-късно и на мен ми се появиха, но ги отстраних с ябълков оцет.
Сега обаче въпросните около ануса, мисля, че няма да може по същия начин, а са няколко само на брой.
За това питането ми е, съществува ли някакво мазило, което да е приложимо за въпросната област.
В частност Алдара подходяща ли е за тази цел.

sharp
Участник
# Дата: 15 май 2012 14:21
Отговор 


Здравейте админ само искам да отбележа,че при мен не е се намират по ръба на пениса а на самия връх около отвора на пениса и се виждат само когато стисна главичката.Това има ли някакво значение,аз много се притеснявам да не са кондломи.Благодаря предварително.

doc.
# Дата: 15 май 2012 15:25
Отговор 


Щом са достъпни за окото , сигурно са достъпни и за обработка . Извинете , че се намесвам , акушер - гинеколог съм . Мисля , че повечко внимание при лечението на кондиломите трябва да се обърне на имуностимулантите и антиоксидантите - например - Изопринозин , Биозин и т. н. , които ще помогнат на организма сам да се справи с вирусната инфекция . Редно е те да се назначават успоредно с локалното лечение - мазило , електрокоагулация , радиокоагулация , криотерапия и т.н .

гадни-кондиломи
# Дата: 15 май 2012 16:08
Отговор 


Благодаря за информацията doc. !
Мен ме интересува има ли подходящо такова мазило за въпросната област :)
За това питах и за Алдара, дали може да се ползва в този случай!

doc.
# Дата: 15 май 2012 16:44
Отговор 


Алдара е подходящо мазило за кожни повърхности . Доколкото разбирам - става въпрос за гранична зона , поради което е необходим задължително преглед от специалист за да бъде преценено доколко не е противопоказан този препарат за Вашия проблем .

doc.
# Дата: 15 май 2012 16:44
Отговор 


До утре !

гадни-кондиломи
# Дата: 18 май 2012 10:19
Отговор 


Аз искам да попитам - възможно ли е конмдиломите да се разпространят по-навътре в ануса, в самия ректум. Защото аз изглежда около ануса нямам нищо. Ходих на доктор, и той съответно нищо не видя. Каза че трябва да ходя на хирург за да опипал той.
Боже господи, какви неща ми дойдоха на главата :(
Много съм отчаян и си разбих психиката вече. Супер голям срам изпитвам, камо ли да ми бъркат в .... !
Посъветвайте ме какво да правя, на какъв доктор да отида за да останови какви са тези брадавици.
Едната се вижда, точно на входа на ануса е, до нея има още една малко по-малка.
Другите са нещо като подредени в редичка, и ги напипвам по-навътре като се къпя!
Това стана за 1 седмица.... преди това нямах нищо!

гадни-кондиломи
# Дата: 18 май 2012 10:22
Отговор 


А и още нещо - незнам дето се оглеждам по цял ден ли е, и дето си дърпосвам задника през час, за да видя там ли са или не, и усещам нещо като сърбеж такова. Сякаш нещо ми е влезнало в .... едно такова дразнене. Възможно ли ако са кондиломи, да е от тях.

admin
Администратор
# Дата: 18 май 2012 13:34
Отговор 


Здравей sharp, за да се успокоиш напълно се консултирай и със специалист кожен или уролог, но мисля, че опасенията ти са напразни.

admin
Администратор
# Дата: 18 май 2012 13:42
Отговор 


Здравей doc., благодаря за поясненията и помоща.

admin
Администратор
# Дата: 18 май 2012 13:45
Отговор 


Здравей гадни-кондиломи, благодарение на doc. предполагам, че са ти се изяснили нещата. Не се лекувай сам, а се обърни към специалист хирург или кожен, защото се подхожда индивидуално. Няма нищо срамно в това човек да се обърне към лекар за да си реши проблема. Успех!

krista
# Дата: 22 май 2012 14:22
Отговор 


zdraveite imam edin vapros ako mojite pomognete mi normalno li e kogato imash kondilomi da mi te4e gnoi ot vlagalishteto i po to4no na kakvo se dalji

doc.
# Дата: 22 май 2012 14:41
Отговор 


Здравей , Криста ! Явно проблемите ти са два , въпреки , че е възможно да имат връзка помежду си . За предпочитане е да се реши първо проблема с течението и след това - кондиломите . И двете говорят за понижен имунитет на половата система . Задължително ще се наложи и укрепването й с имуностимуланти и антиоксиданти .

doc.
# Дата: 22 май 2012 14:42
Отговор 


В никакъв случай не се самолекувай , моля те !

admin
Администратор
# Дата: 23 май 2012 10:26
Отговор 


Здравей krista, подкрепям съвета на doc. и се обърни към специалист. Не се лекувай сама!

admin
Администратор
# Дата: 23 май 2012 10:27
Отговор 


Здравей doc., благодаря отново.

vt_mimka@abv.bg
# Дата: 29 май 2012 18:40
Отговор 


Zdraveite , az sum momiche na 20 g. Imah seriozen priqtel 4 g ,no ot poslednata edna godina imame pulnocenna vruzka (polov akt).Veche sme razdeleni ot 7 meseca ne sum imala kontakt s dryg.Pritesneniqta mi sa tezi : predi 3 sedmici nastinah ,mnogo losh grip bqh dva dena v legloto , a predi da me trushne mi izleze herpes na ystnata do sega nikoga ne mi se e poqvqval ... no ot 4/5 dena zabelqzah ,che imam nqkakvi obrazyvaniq v nachaloto na vaginalniq vhod ,strah me e kakto i predvit vsichki procheteni po-gore oplakvaniq tova obrazyvanie e v mlechnorozav cvqt ,znam li nz dali moga da se izrazq ,che e kato karfiol no e bezchystveno ,nqmam surbej nito parene nishto ,no ponqkoga imam ednokratni spazmi ot dqsnata strana v chastta na taza . Kakvo da napravq da posetq purvo ginekolog ili napravo da iskam citonamaska ,daje mnogo se strahyvam zashtoto smqtam ,che shte e bolezneno i imaiki predvit ,che ne sum tolkova shiroka poradi malkoto polovi kontakti kakto i facta ,che ne sum imala ot 7 meseca ?

vt_mimka@abv.bg
# Дата: 29 май 2012 18:45
Отговор 


Izvinqvam se sushto che pisha na latinica ,i izpusnah da vi popitam ,ako si napravq pulni izsledvaniq kruv urina dali shte se razbere ,ako imam nqkakvo zabolqvane kakvoto i da e vkliuchitelno i za tezi kondilomi , za koito imam sumnenie ? blagodarq predvaritelno :)

doc.
# Дата: 30 май 2012 11:03
Отговор 


Здравейте , Мимка ! Не се притеснявайте толкова много . Разбира се , че е по -добре първо да посетите гинеколога си . Той най - вероятно ще прецени , че и цитонамазка е наложителна , но все пак това изследване се взема от друг орган - маточна шийка , а Вие виждате тези образувания по входа на влагалището и единствено специалист може да каже категорично дали става въпрос за кондиломи или за нормалните остатъци от хименалния пръстен , които остават в началния период на половия живот при жената . Преди прегледа ще предупредите гинеколога , за това , че отдавна не сте водили полов живот и , че е било за кратко за да прецени той размера на инструмента с който ще Ви прегледа и дали има нужда от лубрикант . Успех !
Не е нужно да ми благодарите . Правя го в свободното си време и вероятно не ми е проблем .

djody
Участник
# Дата: 3 юни 2012 12:33
Отговор 


Zdraweite, pyrwo da wi zapoznaq s moq slu4ai,posle 6te pitam...i taka predi 4etiri godini moje i powe4e da sa bili zabelqzah malki obrazuwaniq napodobqwa6ti miniatiurni bradawi4ki,w oblasta na klitura i kym waginata, no si pomislih 4e moje da gi e imalo i predi prosto da ne sym im obry6tala wnimanie do togawa i ne se konsultirah s lekar,nqmah uplakwaniq pyk togawa o6te ne bqh stypwala w ginekologi4en kabinet i me pritesnqwaha podobni pregledi..Predi dwe godini se poqwiha bolki w lewiq qi4nik, ponqkoga ostri a drug pyt ne6to kato natisk kato naprejenie use6tah,menstruaciite mi bqha prodyljitelni i dosta bolezneni i we4e be6e nalojitelen pregled.Hodih pri edna lekarka dwa pyti i pri druga taka izpiswaha antibiotici bez isledwaniq bez ni6to, poodobrenie nqma6e.Sega se lekuwam pri drug lekar, za momenta sym dowolna ot wnimanieto.a kolkoto do tezi obrazuwaniq za koito spomenah w na4aloto nqmat promqna pone spored mene nito w goleminata nito w broq za tezi godini,4etoh 4e ako sa kondilomi se razprostranqwat i kym anusa a pri mene tam nqma, pri nito edin ot wsi4kite pregledi ne kazaha ni6to za tqh, ai az samata zabrawqh da gi popitam za towa poneje da wi kaja rqdko se se6tam 4e izob6to sy6testwuwat tam.Ima li weroqtnost da ne sa gi zabelqzali?da ne bi da sa kondilomi koito sa se razprostranili nawytre i ot tam da mi idwat wsi4kite problemi ili sa prosto taka nare4enite mastni obrazuwaniq za koito 4etoh tuk wyw foruma?

Blagodarq predwaritelno!

upla6ena
# Дата: 3 юни 2012 22:50
Отговор 


Здравейте, искам да попитам следното: установено е, че имам кондиломи. Тъй като съм правила също и орален секс с човека, който ми е предал вируса и забелязвам странни образувания по езика ми, въпроса ми е може ли да имам кондиломи навътре в езика, и как се лекуват (ако въобще се лекуват)? Благодаря предварително!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

web forum software miniBB™ © 2001-2024