Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / КОНДИЛОМИ
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Автор Съобщение
doc.
# Дата: 4 юни 2012 12:25
Отговор 


Здравей , мила уплашена ! Вместо да стоиш и да гледаш уплашено - полза от това няма - си запиши час за преглед при оториноларинголог / уши - нос - гърло / , като задължително трябва да обясниш за гинекологичните си проблеми , за да насочиш вниманието към специфичността на ситуацията . А самите кондиломи по гениталиите трябва да лекува гинеколог .

doc.
# Дата: 4 юни 2012 15:52
Отговор 


Здравей , Джоди ! В случай , че образуванията са много малки по размер , възможно е да не бъдат видяни при прегледа , щом вниманието на гинеколога е насочено другаде . Поради това е необходимо да съобщиш опасенията си на гинеколога още преди да пристъпи към самия преглед . Що се отнася до връзката между сегашните оплаквания и евентуалните кондиломи / евентуални , защото не са диагностицирани от специалист / не , че тя не е възможна , но в никакъв случай не е пряка . По - скоро вирусът , който предизвиква кондиломите / по подобен на всеки вирус начин / предизвиква отслабване на имунитета на половата система , което от своя страна води до по - лесно поддаване на всякакъв род възпалителни процеси в системата , вкл. и на дисбактериози / промени в нормалния състав на бактериалната флора в областта на външните полови органи / а това от своя страна води до улесняване действието на патологичните микроби , водещи до възпаления и в областта на яйчниците и тръбите или лигавицата на матката.

djody
Участник
# Дата: 4 юни 2012 16:08
Отговор 


Blagodarq wi za otgowora, doc.!a ako bqha kondilomi nqma6e li za tolkowa wreme da se promenqt po broi, razmeri i nali principno se poqwqwat i kym anusa, az tam nqmam, i ima li wse pak weroqtnost da sa normalni tezi ne6ta, da sa mastni tykani ili kakto se nari4at?

doc.
# Дата: 4 юни 2012 16:22
Отговор 


Разбира се , че има голяма вероятност да са нормалните жлезички по външните полови органи . Но това дали ще се размножат и уголемят в случай , че са кондиломи е въпрос на имунитет на организма , и съвсем не изключва и неприятната диагноза . Това , че е задължително да се разпространят и към ануса не отговаря на истината . Истина е , че може да се разпространят и към ануса . а понякога са само около ануса . За това има значение и входната врата на вируса . Принципно , за да сме сигурни при прегледа просто попитайте специалиста и той най - добре ще Ви отговори какво вижда в момента . Но в случай , че се окажат кондиломи и по отношение на двата проблема е необходимо лечението да бъде съпроводено с имуностимулиращи медикаменти .

djody
Участник
# Дата: 4 юни 2012 16:31
Отговор 


Da, razbiram wi, nai dobre wyprosite kym nego, wse pak toi me preglejda ne wie, mai tyrsq nqkakwo uspokoenie no samo mojem da predpolagame tuk...za syjalenie ne e edno koeto trqbwa da lekuwam i ne mi se iska da se ukazwa 4e ima o6te ne6to...Blagodarq wi za otdelenoto wreme, hubaw den wi jelaq!

djody
Участник
# Дата: 4 юни 2012 16:55
Отговор 


Dano ne stawam nahalna, no Da wi popitam o6te ne6to, ako moje da mi otgoworite, ne e swyrzano s kondilomite, zadadoh wyprosa i po druga tema no ne polu4awam otgowor, otnosno endocerwicita zadyljitelno li se predizwikwa ot nali4ieto na bqkteriq, prawih si izsledwane za hlamidii, dnes si polu4ih rezultatite i sa e otricatelni, wyzmojno li e bakteriqta da e druga da re4em gonokoki, i moje li da e w rezultat na drugo a ne na bakteriq endocerwicita?

doc.
# Дата: 5 юни 2012 09:01
Отговор 


Възможно е причинителят да бъде бактерий / хламидията е вътреклетъчен паразит / , но още по успокояващо е , че причината би могла да е и хормонална , особено при млади момичета , вероятно като Вас . Това обаче , не изключва микробиологичното изследване , при което се взема материал от канала на шийката на матката , прави се посявка и в случай , че се окаже бактерий - антибиограма . Няма да усетите нищо повече от това , което усещате при обичайния преглед .

djody
Участник
# Дата: 5 юни 2012 10:37
Отговор 


Na 24 godini sym.izsledwahme sy6to taka i testosteron,pylni krywni wsi4ko e w normite.Doktora kaza 4e nai weroqtno e hroni4no no wypreki towa mi pusnah tezi izsledwaniq za hlamidii,kakto we4e ustanowihme otricatelni sa, dali do tuk 6te sprem s tyrseneto na pri4initelq (pri polojenie 4e smqta 4e e hroni4no), ili e dobre da se naprawqt o6te izsledwaniq a imenno towa za koeto wie spomenahte-mikrobiologi4no izsledwane i moga li da si go poiskam dori i toi da preceni 4e ne e nujno.Moje bi do drugiq mesec nqma da hodq na pregled, poneje w momenta lekuwam endocerwicita, no do togawa iskam da si izqsnq nakoi ne6ta.Neiskam da podlagam na symnenie diagnozite na lekuwashtiq me ginekolog,no wse pak iskam da se informiram maksimalno i da znam 4e prawq wsi4ko neobhodimo, dobre e da se informiram za ne6tata ot nqkolko strani,Blagodarq wi za otgoworite i poqsneniqta koito mi dawate.

doc.
# Дата: 5 юни 2012 17:12
Отговор 


Мисля,че няма лошо да си поискате микробиологично изследване , включително и за гонорея . Но имайте предвид , че то ще бъде реално и достоверно , в случай , че три дни преди изследването не са ползувани никакви влагалищни медикаментозни форми / глобули , таблетки , кремове /или влагалищни промивки с каквото и да било /дори с вода /.
До утре !

djody
Участник
# Дата: 5 юни 2012 17:46
Отговор 


Gonoreq?Towa zwu4i dosta pritesnitelno...

djody
Участник
# Дата: 5 юни 2012 18:18 - Променено от: djody
Отговор 


Naqsno sym 4e towa sa samo warianti koito trqbwa ili da se izkliu4at ili da se potwyrdqt kato takiwa, znam 4e otgoworite wi na ne6ata za koito se interesuwam sa sys cel poqsnenie i nasoka i w nikakyw slu4ai s cel da me pla6ite, no towa mi izglejda dosta seriozno i nepriqtno. Shte si naprawq izsledwaniqta sled kato prikliu4a s le4enieto i se nadqwam tezi warianti prosto da otpadnat!

vt_mimka
# Дата: 6 юни 2012 11:22
Отговор 


Doc. Blagodarq ti mnogo :) YSpokoi me do nqkude tezi dni shte si zapisha chas pri nqkoi ginekolog .I iskam da te popitam zabelqzah kakto i predi kazah ,che e v nachaloto na vaginata mi i e vsqkash pod formata na prusten i kogato si stegna myskolite imam chystvoto ,che moje da izleze ... pf pritesneno mi e naistina ,dano ne se okaje kondilomi ... do sega ne bqh chyvala za takova neshto i kato zabelqzah promeni v sebe si napisah v google neshto podobno i mi izleze kondilomi .... i razni drygi virysi i prochie pf... tolkova e prokleto da si jena mujete sa dosta ogranicheni s problemi ,nie jenite sme podlojeni na vsqkakuv stres i preodolqvame vsichko a te dori da imat suvsem munichuk problem za tqh sveta se svurshva :X

Анонимен
# Дата: 11 юни 2012 17:16
Отговор 


Здравейте, моят въпрос е, ако кандиломите са в латентен период, цитонамазката или микробиологични изследвания ще ги открият ли?

doc.
# Дата: 12 юни 2012 12:05
Отговор 


Микробиологичните изследвания не могат да дадат данни за кондиломите в прекия смисълна думата . Цитонамазката може , но не винаги в този период да даде космени данни за евентуално носителство на Папилома - вирус .

djody
Участник
# Дата: 12 юни 2012 16:43 - Променено от: djody
Отговор 


Здравейте, отново имам въпрос, провокиран от отговора Ви към `анонимен`, ако кондиломите съществуват и не са в латентен период, значи ли, че в резултатите от цитонамазката конкретно ще бъде упоменато носителство на папилома-вирус?

admin
Администратор
# Дата: 13 юни 2012 10:58
Отговор 


Здравей vt_mimka@abv.bg, не се притеснявай, doc. ти е отговорил изчерпателно. Успех и не отлагай посещението при специалист.

admin
Администратор
# Дата: 13 юни 2012 11:19
Отговор 


Здравей djody, кондиломите се причиняват от човешкия папиломен вирус (Human papilloma virus -HPV), а ПАП тест (цитонамазка) е медицинско изследване за ранно откриване и диагностициране на рак на шийката на матката при жените, който също се причинява от HPV, така, че ако си носител на вируса ще излезе в изследването.

георги б.
# Дата: 14 юни 2012 21:33
Отговор 


Kъде в Шумен и на каква цена мога да си направя изследване за чпв ,на каква цена и до колко време излизат резултатите ? П.С. мъж съм

niiya
# Дата: 14 юни 2012 21:54
Отговор 


Sled himichno obgarqne na kondilomi i zapochvane na neobhodimite imunostimulanti koga nai-rano moje da se praktikuva sex

admin
Администратор
# Дата: 15 юни 2012 10:23
Отговор 


Здравей георги б., по принцип на мъж много рядко са прави изследване за ЧПВ, защото те предимно го предават и не има създава здравословни проблеми. Такива изследвания не се правят в Шумен /на мъже /, а в София и Варна. Струва около 60 лв. и се взема секрет от уретрата.

admin
Администратор
# Дата: 15 юни 2012 10:28
Отговор 


Здравей niiya, по принцип след като се отстранят кондиломите се предполага, че не можеш да предадеш вируса, независимо, че остава в латентно състояние в твоя организъм, но след зарастване на обгореното място и приема на имуностимуланти около месец след това можеш да започнеш да водиш полов живот, като разбира се използва презерватив.

niiya
# Дата: 15 юни 2012 13:43
Отговор 


Благодаря ви :)))

гадни-кондиломи
# Дата: 26 юни 2012 20:24
Отговор 


Аз да попитам пак за моите кондиломи. След консултация с лекар, решихме да ми ги махнат с някаква електрическа примка. И така и стана. Доктора ме оперира, премахна ги всичките (от вътрешността на ануса) и сега 15 дни след операцията са ми излезли нови :(((
Кажете ми какво да правя... толкова бързи рецидиви не съм виждал!
Ходих при доктор по кожно венрически заболявания, и докторката ми предписа Алдара. Само, че мен ме притеснява факта, че кондиломите ми са навътре по лигавицата на ануса и незнам дали Алдара няма да има отрицателен ефект, защото мисля, че не се прилага върху лигавици!

Просто вече не знам какво правя, дайте ми съвет!!!

admin
Администратор
# Дата: 28 юни 2012 14:06
Отговор 


Здравей гадни-кондиломи, по принцип след ката е изписано от лекар, няма от какво да се притесняваш. Алдара е продукт от ново поколение и най-силното до този момент на пазара. Но е скъпо. По принцип се прилага няколко месеца до пълно отсранявяне на кондиломите, но има случаи макар и рядко когато след неговото спиране отново се появяват. За съжаление кондиломите са много упорити и изискват огромно търпение.

гадни-кондиломи
# Дата: 29 юни 2012 13:14
Отговор 


Ще търпя, само да има резултат!
Да не само да наливам пари, а те да си излизат пак и пак и така до безкрай!
До момента съм се изръсил към 500 лв. за лечение и без резултат!!! Изопринозина вече го имам като бонбони. Пия всичко каквото трябва, мажа се с Алдара, гориха ме с някаква примка и пак са там по дяволите!
Вече не знам кога ще си видя задника нормален... никога до този момент не съм осъзнавал колко е важно човек да е здрав :)

Стискайте ми палци, тази Алдара да ми помогне!

jojo 55
# Дата: 30 юни 2012 15:07
Отговор 


Преди 3 месеца имах външни кондиломи,които третирах с кондилин и паднаха след 2 седмици.Гинеколожката ми направи само микробиологично изследване,което беше наред.Сега се притеснявам да не би кондиломите да са се разпространили навътре, като от тогава не съм имала полов контакт.Предстои ми преглед , но все пак ще ми е от полза да разбера и вашето мнение, дали е възмможно да имам вътрешни кондиломи и как се лекуват :)

admin
Администратор
# Дата: 2 юли 2012 14:20
Отговор 


Здравей гадни-кондиломи, стискам ти палци и ти пожелавам търпение и успех!

admin
Администратор
# Дата: 2 юли 2012 14:24
Отговор 


Здравей jojo 55, не се притеснявай излишно, ако имаше щеше да разбереш, защото е минало доста време. Лечението е индивидуално и е по преценка на лекуващият лекар. Успех!

Петя
# Дата: 7 юли 2012 09:40
Отговор 


Здравейте и от мен! На мен кондиломите ми се появиха преди 1-2 месеца вече. Аз очаквах и се наблюдавах, защото имах връзка със заразен партньор и въпреки че уж неговата лекарка му беше казала че се е излекувал, и че няма страшно за мен ако го правим с презерватив - уви след 6 месеца на мен ми излязоха първите. Така че не се лъжете - с или без презерватив няма никаква гаранция, че няма да се заразите!
Отидох веднага на кожно-венерически - намаза ме с Подофилин. Ефект - нулев. Отидох за второ мнение на гинеколог - напръска ме с Вартнер /препарат за замразяване на ОБИКНОВЕНИ брадавици, не на генитални/. Двата които напръска се скриха за 2 седмици, после пак излязоха. На мястото което аз се съмнявах че имам /да уточним, че когато са много малки, в процес на растеж е много трудно да се определи дали е мастна подкожна жлезичка или кондилом в растеж /, гинеколожката и кожната ми казаха че нямам, да не се вманиачавам, че не всяка малка пъпчица или неравномерност по кожата е кондилом. Обаче след 1 месец, те пораснаха достатъчно че да се вижда с просто око че са кондиломи, и то 6-7 малки на брой, един до друг. Пръсках ги отново с Вартнер - ефект - раничка, кондиломи пак там. Почнах с компреси от оцет /от самата оцетна киселина те побеляват и се виждат много по-лесно/. Сега мисля пак на гинеколог, да искам цитонамазка и да почна с кондилин. Купих си БИОЗИН за имунната система. Чакам да видя резултат, но засега няма! Чета по форумите и все повече се отчайвам, че лечение няма да има, че винаги могат да се появят, да заразиш следващия...Какво следва - горене и после цял живот с хапчетата за имунна система и молитви, да не излязат пак, за да не се повтори процедурата? Моя приятелка мина през това преди повече от 2 години. Изгори ги, пие Ехинацея всеки ден от тогава и слава богу нейния приятел не се зарази/без презерватив/, поне до сега няма симптоми. Това малко ме окуражава че ако потискаш вируса, той ще си стои в теб и няма да си заразна. Желая успех на всички, прав е Админа, че всичко е много индивидуално. Поздрави :)

Петя
# Дата: 7 юли 2012 09:44
Отговор 


Проблема ми е обаче, че в момента в който се появиха кондиломите цикъла ми два поредни месеца дойде 10 дни по-рано, което ще рече че на 20-ия ден ми идваше, и последния път не спря. В продължение на месец ми тече кафеникава кръв всеки ден, спира за няколко дни и пак започва. Не съм ходила на гинеколог, когато ходих последния път тъкмо ми беше спряло, мислех че повече няма да има, но след 2-3 дни пак потече. Това дали има някаква връзка с кондиломите?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024