Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / КОНДИЛОМИ
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 9 юли 2012 13:41
Отговор 


Здравей Петя, не се притеснявай, наистина кондиломите са упорити и лечението им е дълъг и продължителен процес, който изисква търпение, макар, че вирусът, който ги причинява остава в латентно състояние продължително време и винаги може да се активира. По принцип с Кондилин и имуномодулатори се постига добър резултат, но нещата са индивидуални. Да, възможно е при наличие на кондиломи да се появи и вагиналнто течение, но все пак за уточнение е желателна консултация със специалист. Успех!

Проблем
# Дата: 20 юли 2012 14:50
Отговор 


Здравейте. Преди 3 седмици правих орален секс и едва преди няколко часа забелязах, че имам нещо в устата. Странното е, че се пукна и почна леко да кърви. Не знам дали е това кондилом. Възможно ли е кондиломите да бъдат разранени в устата. Искам да кажа, че до вчера нямаше нищо такова в устата ми. Възможно ли е в рамките на няколко часа да стане голямо да се пръсне

admin
Администратор
# Дата: 23 юли 2012 10:20
Отговор 


Здравей Проблем, не се притеснявай не е кондилом, най-вероятно е афта, която се е пукнала. Кондиломите са твърди и не се пукат, освен това се появяват по гениталната лигавица, а не в устата.

pepi
# Дата: 8 авг 2012 21:36
Отговор 


Здравейте!Имам диагностицирани кондиломи около ануса. Трябва ли да имам отражение и в резултатите от цитонамазката при наличие на ЧПВ ? Резултатите от цитонамазката са ми 2 група. При изчистване на кондиломите със Солкодерм (или лазер в краен случей) има ли опасност да се появят отново при такива резултати?

уплашена
# Дата: 10 авг 2012 00:15
Отговор 


Здравейте,
може ли да се прилага кондилин за кондиломи по малки срамни устни по време на цикъл? Имам и още един въпрос може ли да се прилага и Алдара по време на лечението с кондилин и по каква схема или са две алтернативни, а не допълващи се лечения? (Питам, защото разбрах че Алдарата засилва имунитета на мястото с кондиломите , а кондилина ги гори ?

Благодаря

уплашена
# Дата: 10 авг 2012 20:59
Отговор 


А , и да ви попитам възможно ли е да съм заразена само с нискорисковите типове на HPV вируса и да имам резултат ПАП 3д от цитонамазка ?Или при такъв резултат задъжително се счита, че HPV вируса е от високорисковите типове?

Отчаена
# Дата: 30 авг 2012 00:24
Отговор 


Здраейте!... преди около месец и половина забелязах 2-3 брадавички около ануса и се притесних... поразрових се в интернет и разбрах че това са кондиломи... много се оплаших... почнах да си правя компреси от ябълков оцет и имаше ефект, махаха се от втория-третия път обаче като ги махна и след 2-3 дена ми излизат повече и повече а и лошото е че виждам в влагалището кондиломи които са доста по големи от тези дето съм махала до сега... Искам да попитам, как се махат кондиломите от влагалището освен оперативно? моля помогнете ми! ако има някакав медикамент

Песимист
# Дата: 3 сеп 2012 17:44
Отговор 


Преди около 2 седмици напипах издутина на шийката на матката може би е около 2мм. Първоначално реших, че е някакво нараняване, но още е там. Започвам да се притеснявам задължително ще посетя лекар, веднага щом мога, но все пак бихте ли ми казали какво може да е това?

admin
Администратор
# Дата: 10 сеп 2012 15:36
Отговор 


Здравейте всички да 10.09.2012 г. форумът не работеше, ако имате въпроси ги задайте!

admin
Администратор
# Дата: 10 сеп 2012 15:38
Отговор 


Здравей Песимист, незнам как си напипал издутина там с такива размери? Посети специалист за обстоен преглед.

уплашена
# Дата: 14 сеп 2012 11:12
Отговор 


Здравейте ще ми отговорите ли на въпросите от 10 август?
Благодаря

admin
Администратор
# Дата: 14 сеп 2012 14:06
Отговор 


Здравей уплашена, по принцип по време на цикъл не се започва лечение на кондиломи т.е. след спиране на кървенето се прави. Кондилина е за лечение на кондиломи по външните полови органи и може да се прилага на малките срамни устни, но не и във влагалището.
Не се прилагат и двата медикамента защото кондилина не се смесва с други лекарства съдържащи подофилин, а в Алдара има негови производни т.е. едното или другото. По принцип Алдара е по-нов и някои смятат по-добър продукт именно заради това, че е и имуномодулатор, но мисля, че лечението с Кондилин и прием на имуностимулатори е по-добрият вариант, но все пак специалиста предписал терапията преценява. Прави се отделен тест за типа ЧПВ, който показва дали е високорисков или не. Обикновенно кондиломите се причиняват от ЧПВ 6 или 11 тип, които са нискорискови. Високорискови типове са: 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 52, 56, 58, 59 и 66. Не се притеснявай лекувай се и всичко ще е ок, просто се въоръжи с търпение, защото кондиломите са упорити. Успех!

Анонимен
# Дата: 19 сеп 2012 17:16
Отговор 


Здравейте,прочетох почти всички коментари по темата.
Имам същия проблем с кондиломите.Откриха ми ги юли месец:гинеколожката ми направи микробиологични изследвания,но не ми каза да съм заразена с нещо друго освен с кондиломите,каза ми също че имам отслабена имунна система изписа ми Арилин Комби,след това Глизиген и ме изпррати при дерматолог за образуванията,който от едно много бързо станаха много.Дерматоложката ми изписа Изопринозин за 3 месеца лечение-2 седмици по 3 пъти на ден,после 2 седмици почивам,1 път ме гори с азот и 1 път с трихлороцетна киселина,но не изчезнаха.Наложи се много бързо да замина за чужбина и не можах да ги изгоря.Лекарката ми каза да си купя Солкодерм и да се мажа докато паднат,но не го намерих и не си го купих.Чета в интернет за крема Алдара,дали е надежден и подходящ за лечение при жени като имам кондиломи и по малките срамни устни и по отвора на влагалището и ануса?
Не мога да отида на гинеколог или дерматолог тук и няма кой да ми даде компетентно мнение.
Искам да попитам и дали е възможно да се зарази човек с кондиломи от фотоепилация?
Благодаря предварително!

admin
Администратор
# Дата: 20 сеп 2012 15:17
Отговор 


Здравей Анонимен, за съжаление кондиломите са упорити и лечението им е дълъг процес. По принцип Алдара е най-новият продукт за лечение. Активното вещество в Aldara крем, имиквимод, е имуномодулатор. Това означава, че използва имунната система, естествената защита на организма, за да прояви действието си, но е само за външно приложение т.е. брадавици по гениталиите и около ануса. Предвид факта, че фотоепилацията е терапевтичен метод в дерматологията при който се използва интензивна пулсова светлина не смятам, че може да бъде причина за появата им.

Анонимен
# Дата: 20 сеп 2012 16:04
Отговор 


Благодаря за отговора!Четох за метод с ябълков оцет,какво ще ме посъветвате за него?
Искам да попитам и за Кондилин дали е подходящ за моя случай,когато кондиломите са и на входа на влагалището?

admin
Администратор
# Дата: 21 сеп 2012 14:23
Отговор 


Здравей Анонимен, по принцип не е желателно да се лекуваш сама. Разбирам, че е трудно да посетиш специалист, но е най-добрият вариант при лечениена кондиломи, които са упорити. По-добрият вариант като цяло е да се използва Кондилин, но в комбинация с имуностимулатори, но той също е за лечение на кондиломи по външните полови органи. Относно ябълковият оцет, не смятам, че е добра идея, защото е киселина и нарушава влагалищнта киселинност и може да доведе до други нежелани реакции. Съвета ми е да се консултираш с лекар. Успех!

Анонимен
# Дата: 4 окт 2012 12:12
Отговор 


На 25 години съм и за първи път в живота ми се наложи да влезна в болница ,за да ме оперират от кондилом,който беше заседнал в уретрата,точно на цепчицата на пениса.Махнаха го с лазер в 5та градска,но месец по-късно мястото продължава да е силно възпалено.Обяснението на лекаря е,че лигавицата е много чувствителна и е добре да правя бани със смрадлика,за да мине по-бързо.По-неприятното е,че забелязвам нови два дребни кондилома,които са се появили на гланца.При първото махане на кондиломите,с азот,ми бяха предписани ИЗОПРИНОЗИН (според някои лекари ,чиста загуба на пари) и Фусидин за мазане.В престоя в болницата ми откриха и малки камъни в бъбреците и бактерията клебсиела.За тези две гадории пия антибиотик.Не пия алкохол и не пуша цигари.Смея да твърдя ,че имунната ми система е нормалн,защото се храня пълноценно и спортувам.Винаги съм внимавал в сексуалните си взаимоотношения с момичетата,но появата на кондиломите при мен съвпадна с откриване на рак на шийката на матката при майка ми.Всички ми казват ,че няма нищо общо,но пак ми е странно,защото и двете неща се дължат на папилома вируса.

Въпросът ми е следния : Какви имуностимулатори или храни да приемам ,за да избутам папилома вирусът от мен,защото най-малкото не искам да има риск за момичето ,с което ще бъда и нямам желание да ходя да ме горят през две седмици ?

John Dilinger

Мнения: 1
Регистриран на: Чет Окт 04, 2012 10:43 am

admin
Администратор
# Дата: 9 окт 2012 12:16
Отговор 


Здравей Анонимен, за съжаление кондиломите са упорити и лечението им е дълъг и продължителен процес, който изисква търпение, макар, че вирусът, който ги причинява остава в латентно състояние продължително време и винаги може да се активира. Приема се, че при добра имунна систме и с помоща на имуномодулатори организма се изчиства, но нещата са индивидуални независимо, че ти спотруваш и си храниш пълноценно. За стимулирана на имунната система можеш да приемаш всякакъв медикамент дори и Ехинацея. Няма връзка с откриването на рака на шийката при майка ти независимо, че причинителят е един и същ, просто съвпадение. За бъбреците приемай повече течности. Не се притеснявай нещата ще се оправят, но наистина трябва търпение. Успех!

sineoka
# Дата: 10 окт 2012 10:13
Отговор 


zdraveite izchetoh vsichki forumi za condiloma taikato i az imam ili taka mi kaza lekariat no imam vapros vsichki tuk pishat che imat po vanshnite polovi organi bradavici az gi niamam i moiat priatel sasgto no ot vchera zapochnah da useshtam sarbeji koeto e mn nepriatno vazmojnoli e da sa samo vatre i da niamam nikakvi drugi oplakvania a samo sarvej i toi e ot skoro
razbira se che shte otida otnovo na doktor i shte si napravia vsichko ot nacalo zada sam sigurna she e condiloma no iskam da mi kajete imali drugi simptomi tozi virus osven nalichieto na bradavici

admin
Администратор
# Дата: 10 окт 2012 14:57
Отговор 


Здравей sineoka, основните неразположения, които кондиломите предизвикват и които се смятат за симптоми на заразата, са сърбеж, течение, дори кръвотечение по време на полов контакт. Тези симптоми обаче не могат да се смятат за гарант и да се разчита единствено на тях, защото понякога заболяването протича без забележими признаци особено когато брадавиците са малки или само вътрешни не могат да се видят. При теб може и да е друга причината, така че не се притеснявай излишно, а се консултирай за уточнение и евентуално мерки за лечение.

Анонимен
# Дата: 22 окт 2012 17:44
Отговор 


Здравейте,в момента имам вътрешни кондиломи и съм страшно уплашена.Правила сам и орален секс и виждам подутини по езика (като пъпчици), това кондиломи ли са? И ако са при какъв лекар трябва да ида,и до колко е лечимо?

admin
Администратор
# Дата: 23 окт 2012 15:38
Отговор 


Здравей Анонимен, кондиломите възникват най-често в областта на половите органи и ануса и много по- рядко - в устата и в гърлото. За съжаление се лекуват трудно, защото са упорити. Посъветвай се с кожен лекар. Успех, но се въоръжи с търпение!

mimenceto
Участник
# Дата: 10 ное 2012 03:13
Отговор 


Здравейте!
Не открих възможност да създам нова тема и затова ще опиша под тази проблемите, които предстоят да разреша. От дете имам тежка урина, предизвикваща парене, бяло течение, съпроводено понякога със сърбежи. По време на първата ми бременност, преди 15 години се появиха и по-сериозни сърбежи, а след нея продължиха да се появяват от време на време.Преди 12 години родих и второ дете като оплакванията ми продължиха да бъдат едни и същи. Имах раничка, която преди второто забременяване изгорих, а цитонамазката ми оттогава до настоящия момент е втора степен. От няколко години получавам по-чести сърбежи през периода между двата цикъла (сърбежите са по външните полови органи и на самия полов отвор, когато темението е по-обилно). От няколко месеца съм без сърбеж само по време на цикъл, през останалото време усещам голям дискомфорт. Сравнително редовно съм ходила на гинеколог. Изписвани са ми какви ли не глобули и кремове, антибиотици, лекарства, витамини. Проблемът отшумява за няколко месеца и след това наново. Пропуснах 1 година да отида на гинеколог, но преди две седмици отидох с горепосочените проблеми. Направиха ми преглед, микробиология и цитонамазка. Микробиологията отчете гъбички от рода на кандидата - крузеи и албиканс, но докторът обясни, че причината е бактериална вагиноза, която при мен е станала хронична и в определен момент се появяват и гъбичките, които допълнително усложняват положението ми. Докторът ми изписа гиназол - влагалищен крем - еднократно, като ми каза 6 дена без полови контакти.Имам един полов пъртньор от 16 годишна възраст и това е съпругът ми, което не означава, че аз съм му единствената партньорка. На третия ден след поставянето на вагиналния крем получих адски сърбеж, много трудно започнах да уринирам, при измиването и подсушаването с хавлиена кърпа изпитвах адска нужда да се почешам (извинявам се за израза).Вдигнах температура и получих на четвъртия ден някакви пъпки, които се уголемиха и заприличаха на мехури. Започнах да се подмивам със сода бикарбонат, йод и да се мажа с клотримазол, защото нощем не знаех как да успокоя болката, а ходенето до тоалетна ми беше направо кошмар.Обадих се на доктора и отидох при него с болки, пъпки и ранички. Когато ме погледна той каза, че е вагинален херпес и се предава само по полов път. Изведнъж той забеляза едно кожно образование, което нарече кондилом и обясни, че е причинен от ЧПВ. От тук нататък , можете да си представите как светът ми се обърна, а и цитонамазката до този момент не беше готова, след това излезе, но ми беше обяснено, че няма никакви проблеми, ракови и предракови заболявания, освен струпването на левкоцити, които се обяснявали с бактериалната вагиноза - втора степен ,както преди .Докторът ми изписа ацикловир, за да излекувам първо херпесите...Когато отидох с резултатите от цитонамазката вече бях доста по-добре.Предполагаемите генитални херпеси почти са изчезнали, може би имам все още около ануса на самия отвор, ако не ми се е възпалил хемероид, който се появи още след първото ми раждане... В момента са ми предписани Полижинакс- вагинални капсули. Та въпросите ми към Вас са възможно ли е това да не са били генитални херпеси,а някаква алергична реакция на организма? Възможно ли е кондиломът, който съществува отпреди 2-3 години, ако не и повече, на външната част на голямата ми срамна устна, откъм левия крак - , да не е брадавица , породена от човешки папиломен вирус, а да е някакво друго кожно образование? И ако е папиломен вирус какво да предприема занапред за самата себе си? Какво да предприемем със съпруга ми за него - изследвания - какви, къде? При него няма никакви проявления и проблеми. Извинявам се за дългото писмо, но предполагам, че за адекватен отговор би трябвало да бъда максимално изчерпателна. Благодаря Ви предварително!

Алекс
# Дата: 17 ное 2012 23:08
Отговор 


Здравейте, имам известно притеснение, преди един месец ми направиха цитонамазка - резултат "ІІ", след гинекологичен преглед и лечение на гъбички. Преди два дни след полов акт (няколко часа след това) усетих дискомфорт и сърбеж, днес между срамните устни има участък с по-различна структура, все едно някакви гроздовидно образувание. Притеснението ми е да не би да са кондиломи и може ли да съм била заразена ,но да не се отчете при цитонамазката? И възможно ли е ако са брадавици толкова бързо да се развият?
Благодаря предварително!

Анонимен
# Дата: 20 ное 2012 10:13
Отговор 


гадни-кондиломи
Имах същия проблем,
постоянно бях над огледалото и се гледах. Бях отчаян не знаех кога ще се излекувам. Претърпях две операции, мазах се с Алдара 3 месеца, ползвах Биозин и антидепресанти, смених приятелката и сега след близо година ходе по-мъките вече се чуствам по-добре. Лечението е бавно и трудно. Кондиломите са много упорити, надявам се да не ми се появяват никога повече. Пожелавам успех на всички с тези гадни кондиломи!

admin
Администратор
# Дата: 20 ное 2012 16:25
Отговор 


Здравей mimenceto, след като специалистът ти е казал, че са генитални херпеси значи е така. Те не могат да се сбъркат и не са алергична реакция. Относно кондилома-не се притеснявай причинява се наистина от ЧПВ, но от тип 16 който се води ниско рисков и не води до ракови образувания. Това, което трябва да направиш за напред е на всеки 6 месеца цитонамазка и всичко ще е наред не се притеснявай, успокой се. Редовните прегледи са за това, ако има нещо да се вземат навреме мерки. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 20 ное 2012 16:35
Отговор 


Здравей Алекс, не се притеснявай единственият който може да ти каже какви точно са образуванията е специалистът, затова се консултирай с такъв. Цитонамазката не е задължително да покаже точно това.

mimenceto1
# Дата: 21 ное 2012 10:28
Отговор 


Здравейте!
Аз съм mimenceto от 10.11.2012г. с въпросите за кондилома и гениталните брадавици. Благодаря Ви за отговора! Изрязохме кондилома и го изследвахме, в резултатите пише нещо, което не мога да разчета добре, но до колкото е възможно ще опиша:Акантоза, папиломатоза, дис и паракетоза на сивапозния епител, огнищно койлоцитоза. Заключение : кондилом.
Докторката каза, че наистина е кондилом, но няма нищо притеснително. Надявам се да е така! Тип 16 в нета на различните места пише, че е високо рисков и причинява рак на шийката на матката, аз не вярвам на всичко и затова се допитвам отново до Вас. А, сега въпросът ми е необходимо ли е да продължим с някакви изследвания с мъжа ми, защото при него няма никакви проявления, но след като кондиломите се предават трябва да знаем дали не са някъде - вътрешно, и предполагам като се открият да се премахват. Къде трябва да отиде той и въобще трябва ли!Благодаря Ви отново!

admin
Администратор
# Дата: 21 ное 2012 13:53
Отговор 


Здравей mimenceto1, тъй като се предават предимно по полов път желателно е да си направи изледване за носителство на вируса причиняващ кондиломите независимо, че няма външни белези за това, защото в противен случай пак ще се заразиш. Обикновенно се изписват само имуностимулатори, ако няма разбира се кондиломи. Затова се консултирайте с дерматовенеролог /кожновенерически/ специалист за да се изследва и евентуално лечение, ако се налага.Успех!

mimenceto
Участник
# Дата: 21 ное 2012 22:00
Отговор 


Благодаря Ви отново за изчерпателния отговор!
След като аз съм носител на вируса, следователно и той е носител, независимо дали има проявления или не . А, доколкото знаем този вирус не може да се излекува, може да прекара известно време в латентен период и отново след време да се възбуди, а ние никога няма да знаем, при положение, че кондиломите са вътрешни, че е активен в момента. Тогава какъв е смисълът от доказване на нещо, което винаги ще съществува и го има и при двама ни? Наистина ли е наложително въобще? Ще се обърнем към дерматовенеролог, но има ли въобще смисъл?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

light forum script miniBB™ © 2001-2024