Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / КОНДИЛОМИ
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 22 ное 2012 13:57
Отговор 


Здравей mimenceto, независимо, че лечението му е дълъг процес и е латентен известно време, при добра имунна система и прием на имуностимулатори в повечето случаи организмът се изчиства от носителството на вируса. Затова не се предавайте, а се лекувайте и след известно време ще се оправите напълно. Успех!

Алекс
# Дата: 22 ное 2012 19:36
Отговор 


Здравейте отново, оказа се че не са кондиломи!!! Благодаря за отговора! След прегледа се ядосах на себе си,че си поставих сама диагнозата и се вкарах в някакви "филми". Така че моят съвет е да не се притеснявате предварително, а наистина първо при специалиста ....и така ще се избегнат много излишни притеснения. Успех на всички!

mimenceto
Участник
# Дата: 23 ное 2012 10:02
Отговор 


Благодаря Ви много!
Ако имам някакви въпроси отново ще се обърна към Вас! Успех в работата Ви и запазете тази отзивчивост и готовност да помогнете на всеки в труден момент! Такива хора като Вас са нужни на нашата малка, бедна, но красива България!

admin
Администратор
# Дата: 23 ное 2012 13:13
Отговор 


Здравей Алекс, радвам се, че всичко е наред и не се оправдаха предположенията ти.

admin
Администратор
# Дата: 23 ное 2012 13:13
Отговор 


Здравей mimenceto, благодарим за добрите думи!

Маги
# Дата: 28 ное 2012 10:21
Отговор 


Здравейте, искам да попитам, аз започнах лечение с имуностимолатор и с кодилин, защото в началото ми бяха само външни кондиломите, но сега виждам че имам и комдиломи в хода на влагалището искам да попитам трябва ли да отида да ми дадът нещо и за влагалището или след като си изпия имуностимолатора който имам още 2 месеца да отида и те ще ми ги махнат ?

admin
Администратор
# Дата: 28 ное 2012 12:43
Отговор 


Здравей Маги, по принцип Кондилин се препоръчва само за външно лечение на кондиломи, затова е желателно да се консултираш със специалист. Все пак 2 месеца са доста време и могат да се увеличат. Успех!

Маги
# Дата: 28 ное 2012 14:14
Отговор 


Нали уж пия имуностимолатор за да не се увеличават и да засиля имунната система не може ли просто да си седът те и да не се заразяват други клетки, а новите просто може да са стари който не съм ги видяла. Проблема е че не съм от софия, а там ходя за да ме лекуват и ми е трудно с пътуването

admin
Администратор
# Дата: 29 ное 2012 11:46
Отговор 


Здравей Маги, възможно е и да е така. Все пак на имуностимулаторите им трябва време за да подействат. Освен това лечението на кондиломите е продължитилен процес. Ако ти е наистина проблем пътуването изчакай до следващият път, но въпреки всичко мисля, че ако имаш възможност трябва да отидеш по-рано.

анонимен21
# Дата: 12 дек 2012 18:54
Отговор 


здравейте наскоро имах необеопасен секс та имам основателни причини да си мисля че момичето е имало кондиломи та въпроса ми е има ли начин да се диагностицира дали и аз сам заразен преди да се появят тия брадавици

yavor
Участник
# Дата: 25 дек 2012 15:02
Отговор 


zdraveite ot shumen sam i sam na 24g. naskoro otkrih ce imam niakakvi izrastaci okolo clena vazmojno li e tova da sa kandilomi v momenta ne sam v bg i ne znam kak da podhodia s tozi problem po gore procetoh ce momceto ot shumen se e izlekuval s yabalkov ocet dali da probvam i az po sashtia nacin ili parvo da se obarna kam lekar molia da mi otgovorite na vaprosa za da moga da vzema pravilno reshenie predi da sam zarazil partniorkata si.

Леле
# Дата: 7 яну 2013 19:04
Отговор 


Аз имам развити кондиломи вътре във влагалището, мога ли от слунката си да заразя мъж на който прая орална любов, без да правя с него секс???

Гост
# Дата: 7 яну 2013 23:43
Отговор 


В момента в България подава ли се Солкодерм ..?

ПОМОЩ
# Дата: 9 яну 2013 09:02
Отговор 


Имали ли сте кондиломи в устата, по езика или гърлото?
От както разбрах ,че могат и там да се загнездят съм много притеснена, правила съм орална любов на момчето, което ме зарази, и то не един път...Не стига ,че имам във влагалището, сега само това ми липсва!!!
Моля ако някой е страдал от това, как се е излекувал.
Как да разбера ,че това не е обикновенна афта?

маимуна
# Дата: 10 яну 2013 12:23
Отговор 


Здравейте,от около месец забелязвах една подутина на влагалището,преди 2 дена отидох на гинеколог и ми казаха,че това са кондиломи и ми изписаха кондилин..каза ми че нямам във влагалището ,а само отвън...това което ме притеснява е че когато отидох имах 3 малки и една по голяма,а сега вече има и доста по малки сигурно кам 5 6,ще подейтсва ли лечението според вас? и кога започват да се махат?

admin
Администратор
# Дата: 11 яну 2013 11:15
Отговор 


Здравей yavor, желателно е първо да се консултираш със специалист, който да прецени дали това са кондиломи и ако е необходимо да ти се назначи съответното лечение. Не се лекувай сам. Ако са кондиломи, лечението им е продължителен процес изискваш търпение. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 11 яну 2013 11:18
Отговор 


Здравей Леле, по принцип от слюнка не можеш да се заразиш с кондиломи, но от кожен допир можеш, затова е желателно да се използва презерватив.

admin
Администратор
# Дата: 11 яну 2013 11:21
Отговор 


Здравей ПОМОЩ, разбирането дали са кондиломи или не става след консултация със специалист.

admin
Администратор
# Дата: 11 яну 2013 11:24
Отговор 


Здравей маимуна, не се притеснявай по принцип лечението с Кондилин, но в конбинация с имуностимулатор дава най-добър резултат при лечение на кондиломи. За съжаление процесът е бавен, може да е месец, но може и повече, просто нещата са индивидуални и зависят и от имунната система на човек. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 11 яну 2013 11:49
Отговор 


Здравей Гост, би трябвало да има в аптечната мрежа Солкодерм.

admin
Администратор
# Дата: 11 яну 2013 12:45
Отговор 


Здравей анонимен21, не се притеснявай, по принцип с кръвно изследване може да се установи дали си носител на вируса, който ги причинява, но това не означава, че ще развиеш и кондиломи.

Сияна
# Дата: 12 яну 2013 13:52
Отговор 


Здравейте. Имам следния въпрос - излекувана съм от тези гадни брадавички външно и сега приемам изопринозин. Трябва да го пия в продължение на 3 месеца. Въпросът ми е, ще влияе ли на лечението ми някакъв вид СПА процедури, сауни, минерални басейни.

admin
Администратор
# Дата: 14 яну 2013 15:48
Отговор 


Здравей Сияна, ако са заздравели напълно местата на кондиломите няма от какво да се притесняваш не ти пречат СПА процедурите.

аноним7
# Дата: 14 яну 2013 21:33
Отговор 


здравей админ,

и аз открих кондиломи в областта на слабините. Ще се пробвам да ги отстраня с Кондилин. По каква схема се приема Изопринозин? или друг имуностимулант.

admin
Администратор
# Дата: 15 яну 2013 15:44
Отговор 


Здравей аноним7, обичайната доза на Инопринозин от 500 мг. таблетката е 50 мг/кг телесно тегло дневно, максимум 4 г. на ден или 2 таблетки, приемани 3-4 пъти дневно за възрастни т.е. примерно 3х2 табл. дневно. При лечение на кондиломи дава добър резултат, но се пие 3 месеца.

аноним7
# Дата: 15 яну 2013 21:59
Отговор 


3х2 таблетки дневно= 6 таблетки дневно?

има ли почивка или се взема всеки ден в продължение на 3 месеца?

admin
Администратор
# Дата: 16 яну 2013 13:23
Отговор 


Здравей аноним7, правилно 6 табл. дневно по една от следните схеми: 4 седмици всеки ден /3х2 табл./ без прекъсване и без повторен прием или 5 дни седмично /примерно от понеделник до петък, събота и неделя почиваш пак 3х2 табл./ в рамките на 2 седмици, после 2 почиваш и така до края на 3-я месец.

Анонимен
# Дата: 24 яну 2013 14:29
Отговор 


Здравейте,аз писах преди известно време за моя проблем с кондиломите,който бяха външни според гинеколожката и дерматоложката.
Аз бях писала ,че съм в чужбина и не мога да се консултирам с лекар след като не намерих Солкодерм,пиех си Изопринозина по предписаната ми схема,нямах медикамент с който да се мажа и пробвах с ябълков оцет няколко пъти на местата,на който имаше кондиломи. Изчезнаха дори преди да съм свършила курса с Изопринозин, не знам на какво се дължи дали основно на него или отчасти и на ябълковия оцет,но вече 2-3 месеца от както свърших лечението ги няма тези гадости.Силно се надявам да не ми се появяват отново и искам да попитам когато се прибера в България и отида на гинеколог,какви изследвания трябва да направя и за момента как да предотвратя повторната им поява и ако за мое нещастие пак се появят(да не дава Господ) как да постъпя?

admin
Администратор
# Дата: 24 яну 2013 14:47
Отговор 


Здравей Анонимен, това, което можеш да направиш е кръвен тест за това дали все още си носител на вирусът причиняващ кондиломи и да вземаш периодично имуностимулатори. Ако пак се появят /дано не стане/, започваш същият курс на лечение както сега. Успех!

Кали Д
# Дата: 25 яну 2013 20:40
Отговор 


До Анономни
Защо не пробвате с Глизиген спрей. На мен ми го предписаха след като гориха кондиломите. От опит установих, че той не позволява повторната им поява. Освен това Глизиген се понася много добре и може да се прилага и във влагалището с апликатор.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

online community software miniBB™ © 2001-2024