Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / КОНДИЛОМИ
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Автор Съобщение
Препетил
# Дата: 30 яну 2013 12:46
Отговор 


Здравейте!
Преди повече от 3 години срещнах една жена,която мислех,че е любовта на живота ми.Знаете как е,бурна любов.След около 3 месеца от началото на връзката ни забелязах странни образувания около члена и ануса.Показах и ги и тя ми каза,че знаела какво е това(кондиломи),защото ги имала известно време преди това,но се била излекувала.
Веднага отидох на доктор,изрязахме ги с лазер,горихме ги с кондилин,приемах имуностимулатори.Изчезнаха.След 3 години се разделихме.
Преди няколко дена опипах нещо като пъпчица близо до члена и много се панирах.Веднага отидох на доктор,оказа се,че е някакъв доброкачествен фибром.Докторът каза,че съм напълно здрав и ми няма нищо.
Реших да споделя с новата ми приятелка за това.Разказах и всичко.Още не сме правили секс и нея малко я е страх да правим.Какво да направя?От 3 години съм чист.Ако ползвам презерватив мога ли да и предам вируса и на нея нищо,че от 3 години нямам никакви проявления на кондиломи?

majestic_1
# Дата: 12 фев 2013 18:19
Отговор 


Здравейте, аз също имам Кондиломи. Имам много въпроси на които търся отговор. Доста от тях може да са странни но ми трябват отговорите за да съм спокоен.

анонимен
# Дата: 13 фев 2013 00:32
Отговор 


Здравейте! Много се притеснявам,защото приятелят ми има кондиломи на ствола на половия си орган и ме е страх да не се появят и при мен. Той ходи при кожен лекар и му ги изгориха с азот. Но искам да попитам може ли да се появят и при мен - външо няма симптоми за кондиломи при мен за сега... и неговите не бяха на главичката, а на ствола на половия орган, който няма пряк контакт с влагалището..

Анонимен
# Дата: 28 фев 2013 16:07
Отговор 


Здравейте, преди време открих нещо като брадавичка межди срамнит устни и ануса, отидох на доктор и той ми каза че не му прилича на кондилома но все пак я отряза. По принцип съм си правила ваксина за рак на маточната шийка с валенция срещу кондиломи, имала съм контакт с момче което, по принцип има вируса, но към момента няма изразерни кондиломи. Докрора ми каза да не се плаша, че нямало страшно, и било като брадавичка която можела да се получи от търкане от кола маска и всякакво увреждане на кожата, но съм адски притеснена нали точно за това си направих ваксина, за да не могат да ме пипната тези гадости. В

валя
# Дата: 28 фев 2013 16:08
Отговор 


Здравейте, преди време открих нещо като брадавичка межди срамнит устни и ануса, отидох на доктор и той ми каза че не му прилича на кондилома но все пак я отряза. По принцип съм си правила ваксина за рак на маточната шийка с валенция срещу кондиломи, имала съм контакт с момче което, по принцип има вируса, но към момента няма изразерни кондиломи. Докрора ми каза да не се плаша, че нямало страшно, и било като брадавичка която можела да се получи от търкане от кола маска и всякакво увреждане на кожата, но съм адски притеснена нали точно за това си направих ваксина, за да не могат да ме пипната тези гадости. В

Анонимен
# Дата: 3 мар 2013 04:45
Отговор 


Здравейте, първо искам да пожелая на печеното идиот че дето пуска автоматични постове да се зарази от сериозна венерическа болест и да не може да се излекува дълго време. След това искам да попитам следния въпрос имам кондиломи от 3-4 седмици, които получих от приятелката ми. поради това, че тя беше в чужбина известно време не бяхме правили секс от 2 месеца правил съм секс с нея преди 5 месеца и след това активно правим от 3 месеца през 2-та месеца в които не сме правили имах контак с друго момиче(контакта е преди 3 месеца има симптоми от 3 седмици) има ли шанс да е заразено и то.

Анонимен
# Дата: 9 мар 2013 19:37
Отговор 


Здравейте,искам да питам дали, чрез целувки (с език) могат да се предадат кондиломи.Също така,възможно ли е,човек който е заразен да предаде кондиломи,чрез допир (с ръка) на друг човек(интимно).
Благодаря предварително.

gotin
Участник
# Дата: 17 мар 2013 02:40
Отговор 


zdraveite predi 2 meseca mi otkriha kondilomi veche iz4eznaha ama prodaljavam da gi maja i lekyvam ima edin dryg problem namerih si priqtelka i iska da pravim seks a p1k az postoqno i otkazvam i ve4e mi e neydobno ako go pravravim s predpazni merki moje li da se zarazi i tq mersi predvaritelno

admin
Администратор
# Дата: 20 мар 2013 14:13
Отговор 


Скъпи потребители, по техничиски причини форумът не работеше, ако имате актуални въпроси го задайте отново.

admin
Администратор
# Дата: 20 мар 2013 14:16
Отговор 


Здравей gotin, са съжаление лечението на кондиломи е дълъг и упорит процес. Единственият начин да се докаже, че не си носител на вирусът причиняващ кондиломи е кръвният тест. Обикновенно след проведено комплексно лечение /мазане и имуностимулатори/ организмът се изчиства напълно. По принцип презерватива дава известна гаранция, но не е сигурен начин за предпазвене на партньора.

ivanova
Участник
# Дата: 31 мар 2013 09:23
Отговор 


изчетох много неща за кондиломите, единственото, което разбрах е, че след като се започне активно лечение стават повече и трудно изчезват, ако изчезнат въобще. имам този ужасен проблем, пробвах с кондилин, но не помага. четох много за трихлороцетната киселина, от къде мога да си закупя?

admin
Администратор
# Дата: 1 апр 2013 14:41
Отговор 


Здравей ivanovа, в предвид факта, че трихлороцетната киселина се прилага в различна концентрация в зависимост от естеството на процедурата, е желателно да се обърнете към дерматолог за консулт и препоръки.

Анонимен
# Дата: 2 апр 2013 19:27
Отговор 


Здравейте! Някой може ли да ми каже кога започва да действа кондилина. Днес ми беше първото намазване с разтвора,но не виждам да има някаква промяна.

admin
Администратор
# Дата: 3 апр 2013 10:36
Отговор 


Здравей Анонимен, по принцип след няколко намазвания трябва да започнеш да намираш промяна, все пак при всеки организъм е различно. Успех!

гостенка
# Дата: 3 апр 2013 23:50
Отговор 


Здравейте и от мен. Аз също в момента съм в процес на лечение на кондиломи. Премахнаха ми ги със Солкожин с комбинация Изопринозин който трябваше да приемам 3 месеца. Още след изпиването на първата опаковка на изопринозин се почувствах зле, запознах да имам пробождания в коремната област най често в лявата час на корема и ниско доло в генеталите. Аз лично си го обесних с тези тазблетки, възможно ли е да е друго нещо? Спрях приема на таблетките и бих искала да ми препоръчате някои заместител на изопринозина които мога да приемам за преборването с кондиломите. Благодаря .

admin
Администратор
# Дата: 4 апр 2013 10:15
Отговор 


Здравей гостенка, по принцип Изопринозин таблетки съдържа активната съставка инозин ацедобен димепранол, която се използва за лечението на някои вирусни инфекции. Счита се, че действието му се изразява в стимулиране на имунната система, така, че тя да може да пребори вируса и най-подходящ при лечение на кондиломи. След като не ти понася обаче се консултирай със специалист кой е най-добрият заместител. Все пак като е имуностимулант предполагам, че например Ехинацея би ти свършила същата работа, но поискай още едно мнение.

Анонимен
# Дата: 9 апр 2013 20:49
Отговор 


Здравейте,искам да питам дали, чрез целувки (с език) могат да се предадат кондиломи.Също така,възможно ли е,човек който е заразен да предаде кондиломи,чрез допир (с ръка) на друг човек(интимно).
Благодаря предварително.

admin
Администратор
# Дата: 10 апр 2013 11:15
Отговор 


Здравей Анонимен, чрез целувка не се предават кондиломите, но чрез кожен допир е възможно, при условие, че е заразен.

Анонимен
# Дата: 10 апр 2013 14:59
Отговор 


Четох някъде, че е възможно с много постоянство, правилен начин на живот и имуностимуланти човек да се пребори трайно с вируса (примерно за около 3-4 години).Вярно ли е това?

admin
Администратор
# Дата: 11 апр 2013 10:39
Отговор 


Здравей Анонимен, правилно си чел. За съжаление лечението им изисква търпение, време, както и всичко останало което си изброил, но периода зависи преди всичко от имунната система на човека и е възможно да стане и по-бързо.

Милен
# Дата: 13 апр 2013 15:44
Отговор 


Здравейте. Нямам външно изразени брадавици. Но ако съм носител на вируса без външна проява, заразен ли съм за противоположния пол? Или само при външна проява и допир с кожа става заразяването?

admin
Администратор
# Дата: 17 апр 2013 10:04
Отговор 


Здравей Милен, по принцип дори и само да си носител на вируса е възможно да го предадеш, той остава латентен /в застой/ само ако преди това си имал кондиломи и си се лекувал т.е. само след външна проява. При кожен допир е възможно също да се предаде вирусът.

Милен
# Дата: 17 апр 2013 17:46
Отговор 


Тоест веднъж заразен, дори и излекуван /без външни изяви/ пак може да съм заразен за другия пол? Това е ужасно, ако наистина е така...

admin
Администратор
# Дата: 19 апр 2013 13:42
Отговор 


Здравей Милен, не, ако си се излекувал, това означава, че вече нямаш кондиломи и не си носител на вирусът, който ги причинява, няма как да заразиш партньора. Но процесът е дълъг и упорит!

majestic_1
Участник
# Дата: 24 апр 2013 19:45
Отговор 


Здравейте, лекувах се от кондиломи наскоро, след което ми беше изписан алдара и екомер. Но сега отново напипах малки кондиломи в ануса, за това започнах да се мажа с кондилина отново. Някакво друго по-ефикасно лечение да препоръчате?

admin
Администратор
# Дата: 25 апр 2013 14:41
Отговор 


Здравей majestic_1, по принцип при лечение на кондиломи се подхожда индивидуално защото всеки организъм по различен начин отреагирва на проведена терапия. Това, което при едни дава резултат при други не помага и обратно. Обикновенно кондилин в комбинация с Изопринозин или друг имуностимулатор дава добър положителен резултат.

majestic_1
Участник
# Дата: 26 апр 2013 15:27
Отговор 


Здравейте, има ли някакъв начин чрез изследвания примерно да се установи дали съм се излекувал от вируса? Последно ми изписаха Canesten има ли смисъл да си го купувам? Има ли друг начин за контакт с вас освен във форума? Хубав ден! :)

mim
# Дата: 16 май 2013 18:12
Отговор 


Здравейте научих, че имам кондиломи преди дни след посещение при гинеколог.Не искам да обяснявам колко ме уплаши новината и колко инфо прочетох.Имам въпрос назначено ми е лечение с кондилин, мазане по брадавивиците които се намират по срамните устни, вече ми е 3 ден и нормално ли е кондиломите да станат по големи и повече, след като се почна мазането? Нормална реакция ли е това, или да се обарна към специалист?Благодаря ви предварително!

Mariqpetrova
Участник
# Дата: 20 май 2013 09:44
Отговор 


здравейте, преди повече от две години си открих образувание в областта на външните срамни устни, което е меко, с цвета на кожата и неболезнено. Отидох на гинеколог когато ме прегледа .каза, че съм в прекрасно гинекологично здраве и т.н., чак след прегледа аз казах каква всъщност е причината за моето посещение и отново се наложи да ме прегледа. Направиха ми изследвания в ДНК лаборатория за ЧПВ и се оказаха отрицателни. Но и до днес образуванието ми го има и лекичко расте. възможно ли е да е кондилом или фиброми?

menndosa
# Дата: 24 май 2013 10:43
Отговор 


Здравейте. Преди 2 години (юли 2011г.) забелязах образование в перианалната си област. Не обърнах внимание, но това образование което не предполагах че е кондиломи много ме сърбеше. Имах голям дискомфорт. Разрових се из форумите и си самопоставих диагнозата. Купих си кондилин, но и от него полза никаква. Разраних се толкова жестоко, че изпитвах затруднения при ходене.
След две седмици опити за самолечение се уверих, че без доктор няма да се излекувам. Посетих д-р Даниела Маркова в МЦ Хелиос - Варна която ме намаза с подофелин и изписа Изопринозин. Каза ми, че подофелина е токсичен и за това не се продава в аптеките за това през 2-3 дни трябва да хпдя да ме маже. И така ходих в продължение на 2 месеца през които едни кондиломи се махаха а други се появяваха. Бях в много тежка депресия особенно след като вляза да прочета за повече информация из форумите. Гледах какви ли не изображения, прочетох какво ли не за HPV а всичко това се събираше в мен до там, че един ден сестра ми ме заведе на психиатър който ми каза, че съм в тежка депресия и ми изписа антидепресант.
Един ден докато се оглеждах за пореден път на огледалото збелязах, че кондиломите продължават навътре към аналния отвор. Бях в шок.
Показах на лекарката за какво става дума а тя ми каза "Моята работа е до тук, за тези които са вътре ще отидеш на хирург". Така и направих. Отидох при добър проктолог който потвърди съмненията ми и ми определи дата за операция - септември 2011.
Подложих се и на това, бях в безизходна ситуация, не знаех какво да правя. Дълго след операцията изпитвах нетърпима болка, това беше най-най-най голямата физическа болка с нищо не мога да я сравня. След операцията всичко визуално беше наред, но след около 2-3 седмици отново забелязах папили. Отново посетих д-р Маркова която отново ме намаза с подофелина, но този път се загледах по отражението на пода и видя, че въпросната докторка ме маже, но как? Потапя клечка с тампонче памук в шишенцето с лекарството, маже ме и отново потапя същата клчека със същия памук в шишенцето и така няколо пъти което моментално ме наведе до мисълта, че тази жена маже и други хора и по такъв начин разнася вирусите от човек на човек а рецидивиращите кондиломи се появяват точно от лечението на "д-р" Маркова. Между другото винаги когато бях в кабинета на въпросната Маркова тя винаги си подрежда или въвежда направленията на компютъра и почти никакво внимание. За тази жена аз съм бил като подвижна касичка. Пръснах сумати пари и нерви покрай нейните импровизации на лечение.
След като се уверих в компетенцията на докторката реших да отида при друга докторка от св.Марина. Там ми препоръчаха да пия Биозин и ми изписаха Алдара. Предловиха ми да ги изгорят с лазер, но аз отказах. Мазах се около месец и половина с Алдара. През този периоз малкоте кондиломи изчезнаха, а по големите се смалиха. Нямах рецидиви.
По препоръка на приятел ходих и при д-р Теодора Йорданова от МЦ Снита която ми изгори с азот останалите папили.
След около месец се подложих на още една операция, за премахване на полип образувал се в последствие на първата.
Благодарен съм на д-р Йорданова а на Вас читатели от Варна, които имате проблем като моя НЕ СЕ ДОВЕРЯШАЙТЕ НА Д-Р МАРКОВА!!!
През кабинета и минават много хора, ами ако ме беше заразила с нещо друго?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

open source forum script miniBB™ © 2001-2024