Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / КОНДИЛОМИ
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Автор Съобщение
smthwonder
# Дата: 2 юни 2013 16:21
Отговор 


Здравейте,
Преди около три месеца си открих две малки образувания на окосмената част на едната голяма срамна устна и помислих, че са подкожпи косъмчета. Разчесах ги и се махнаха, но може би две седмици след това видях че са станали повече. Разрових сеиз интернет както всички и си постарих диагноза кондиломи. Панирах се мигновено и още на следващия ден отидох на гинеколог. Съътветно й споделих за какво се опасявам, тя ме погледна и каза "да, май са такива. Сега ще те намажа и ще видим". Намаза едната кондилома, която съвсем леко побеля. Първо излекувахме бялото течение, защото беше ужасно. След това ми изписа Изопринозин и Кондилин.Мазах се месец и половина. През това време няколко пъти ходих на лекар - гинеколожката голямо внимание катое ли не ми обърна. Сама трябваше да я подсетя за цитонамазка, за колпоскопия; като я попитах дали може да е заради отслабена имунна система - не получих адекватен отговор. Казах й, че съм шашната, а тя ми каза, че не е чак толкова тревожно. Цитонамазката беше ПАП2. Видя, че имам раничка отвътре и при въпроса от какво може да се получи - отговор нормално е. Сега уж ще я мажем следващата седмица, но се замислям дали да не отида на онкогинеколог. Искам да попитам дали кондиломите могат да се сбъркат с фиброми например? Приятелят ми, с когото вече три месеца се пазим и не правим секс, нява нищо засега. Трябва ли и той да пие нещо?
Периодът, в който се появиха, бях подложена на голям стрес и постоянни нерви. Почти не съм се хранила нормално, което предполагам е довело до отслабения имунитет, нали?
Малко се отплеспах, но исках да споделя всичко, за да получа адекватен съвет.
Благодаря предварително!

admin
Администратор
# Дата: 4 юни 2013 12:36
Отговор 


Здравей smthwonder, не се притеснявай опитният специалист няма да сбърка фибромите /кожните висулки/ с кондиломи, защото се различават по външен вид и на допир. След като сте се пазили с приятеля си толкова време и той няма сиптоми до сега мисля, че всичко е ок, защото е минало достатъчно време и ако беше и той носител на вирусът щеше да има вече образувания. По принцип може да си направи кръвно изследване за да е сигурен че не е носител на вирусът причиняващ кондиломи и да приема и той имуностимулатори, защото по принцип винаги се лекуват и двамата партньори. Една от причините за появата им е именно отслабената имунна система, така че най-вероятно така са се появили при теб. За съжаление лечението им е продължителен процес затова трябва да се въоръжите с търпение. Успех!

Аноним 7
# Дата: 5 юни 2013 22:08
Отговор 


пих Изопринозин по следната схема:

"4 седмици всеки ден /3х2 табл./ без прекъсване и без повторен прием или 5 дни седмично /примерно от понеделник до петък, събота и неделя почиваш пак 3х2 табл./ в рамките на 2 седмици, после 2 почиваш и така до края на 3-я месец." мазах се и с Кондилин, но все още има кондолими в основата на члена.

Как трябва да продължа лечението?

admin
Администратор
# Дата: 7 юни 2013 12:13
Отговор 


Здравей Аноним 7, за съжаление лечението им е продължителен и упорит процес. Желателно е да се консултираш отново със специалист, който да те прегледа и да прецени дали да продължиш със същата терапия или да се смени.

smthwonder
# Дата: 13 юни 2013 14:34
Отговор 


Здравейте отново! Относно обезкосмяването, дали ползването на крем-депилатоар ще ги разрани, размножи или т.н.?
Благодаря!

admin
Администратор
# Дата: 25 юни 2013 11:31
Отговор 


Здравей smthwonder, по принцип е желателно да се избягват такива кремове до пълно оздравяване.

ОтчаянатаС
# Дата: 27 юни 2013 19:57
Отговор 


Здравейте,
Искам да споделя с вас и моите проблеми с гадните кондиломи. По стечение на обстоятелствата не бях водила полов живот 5 год./само не се смейте/. Има причин да не сам с мъжа който обичам от 19 год. Не бяхме се виждали до миналата година. Последно бях с него м.08 и след 3 месеца усетих, че имам няакъв дискомфорт и с ужас разбрах, че това са кондиломи. Не съм споделила с него, Незнам как ще реагира. Тръгнах по лекари Приписаха ми кондиин и изопринузин и куп вагинални.Гориха ми с ток по-големите.От 6 месеца пия кориолус за имунната система и ме е страх да го спря.Слава богу оттогава не са се появили, но живея със страх. Мъжа с който бях миналата година ми се обади отново и беше при мен. Исках да съм с него въпреки, че много ме е страх. да не се повтори лошото ми изживяване след това.При докосването на члена му обаче напипах някакви грапавини и въпреки, че го обичам желанието за секс ми се изпари. Измислих някакво оправдание, и си мислех за френска любов, но по главичката му забелязах дребни пъпки, а до нея в страни 1 по-голяма.Уплаших се, че ако са кондиломи могат да ми излязат и в устата. Имах съмнения, че той ме е заразил, но сега май се потвърди.Той не ползва презерватив. Така не се стигна до никакъв секс. Сутринта си тръгна разочарован. А аз не му казах причината , защо се държах така. Не искам да изгубя този човек. Но и той явно си е променил начина на живот и ми носи риск за здравето, Дали тези пъпки по члена му са нормални или аз вече съм психически обременена и май ще си остана без секс до края на живота, защото нямам друг мъж в живота си и не искам и да имам. Вече изпитвам ужас като си помисля за секс.

admin
Администратор
# Дата: 1 юли 2013 14:37
Отговор 


Здравей ОтчаянатаС, за съжаление, ако имаш наистина опасения, че е възможно да са кондиломи е желателно да споделиш с него и ако е необходимо да си направи изследвания за носителство на вирусът или ако са изразени да се лекува, защото освен теб е възможно да ги предаде и на друг. Няма нищо срамно в това, ако го обичаш да поговорите по темата. Никой не е застрахован от тях, а лечението им е дълъг и продължителен процес. Трябва да прецениш кое е по-важно за теб! Дали да го изгубиш, или да се лекуваш отново, макар, че ако той не е безразличен към теб ще приеме твоите опасения и ще се подложи на изследване. Освен това дори и при френска любов има опастност, след като не се използва презерватив. Мисля, че като зрели хора можете да се разберете, без да се страхувате от последствията, стига да сте готови и двамата за това и да искате да сте заедно. Успех!

Милен
# Дата: 4 юли 2013 18:47
Отговор 


И в крайна сметка може ли един човек, който е носител на вируса, но няма никакви външни прояви да зарази друг човек?

admin
Администратор
# Дата: 5 юли 2013 12:15
Отговор 


Здравей Милен, за съжаление дори и само да си носител на вирусът можеш да го предадеш, но обикновенно макар и по-късно се появяват кондиломите, просто имат дълъг инкубационният период (времето от момента на заразяването до проява на първите симптоми), който е средно 3 месеца.

Милен
# Дата: 5 юли 2013 18:33
Отговор 


А как се обяснява медицински това? То тогава никога човек не е защитен... :(

BaiVES
# Дата: 6 юли 2013 15:09
Отговор 


Zdraveite, predi okolo mesec pravihme seks s priqtelkata mi, predi sedmica mi kaza che ima kondilomi okolo sramnite ustni i vav vaginata i e zapochnala da se lekuva, no! Az nesam imal polov kontakt s nikoq druga (v chujbina sam) predi neq i sled neq, nqmam simptomi ili kakvito i da e papchici. Tq sashto kazva che ne e bila s nikoi drug, tq e sas slaba imunna sistena. Mislq che imunnata mi sistema e napalno zdrava (ot 17 godishen nesam bil bolen, osven hrema i kashlica). Ta vaprosa mi e:
dali e vazmojno i az da sam zarazen ili az da sam q zarazil pri polojenie che e edinstvenata. Glavata mi pushi, nemoga da otida na doktor (bez dokumenti sam v saotvetnata darjava, i cenite sa strahotni). Qsno e che shte se hodi na po doktori, no neznam koga.

admin
Администратор
# Дата: 8 юли 2013 10:52
Отговор 


Здравей Милен, за съжаление когато не се използват предпазни средства, в случая презерватив никой не е застрахован и риск винаги има. Освен това кондиломите се предават и при кожен допир или при слаба имунна система.

admin
Администратор
# Дата: 8 юли 2013 10:59
Отговор 


Здравей BaiVES, ако сте използвали презерватив няма от какво да се притесняваш, там рискът е малък. По принцип при наличие на кондиломи е желателно винаги да се лекуват и двамата партньори. Тъй като кондиломите, имат дълъг инкубационният период (времето от момента на заразяването до проява на първите симптоми), който е средно 3 месеца, това което можеш да направиш е да изчакаш и евентуално да приемаш хапчета за засилване на имунната система. Успех!

Мими
# Дата: 9 юли 2013 19:20
Отговор 


Здравейте.Имам един въпрос само.Аз и мъжа ми имаме кондиломи.Той има кожен лупус.Възможно ли е лупуса да е активирал кондиломи ако вируса е в него или в мен от години и до сега не се е проявявал?за него са забранени имуностимуланти.

admin
Администратор
# Дата: 10 юли 2013 09:39
Отговор 


Здравей Мими, тъй като причините за появата на кожния лупус не са достатъчно изяснени и се смята, че слънчевата светлина, инфекциите или медикаментите могат да провокират или да влошат кожните и системните прояви на заболяването, което е възпалителен процес, а всеки такъв намалява имунитета на организма. Една от причините за поява на кондиломите е срив на имунната система и затова е възможно да е следствие на това.

Милен
# Дата: 10 юли 2013 20:50
Отговор 


Приятелката ми е период на лечение. Аз никога не съм имал, нямам и сега, не зная дали нося вирусът или не, но прояви нямам. След като тя се излекува има ли опасност пак някаква? Водим полов живот винаги с презерватив?
Благодаря на форума и на всички, вземащи участие. Ползата е голяма.

admin
Администратор
# Дата: 11 юли 2013 09:34
Отговор 


Здравей Милен, по принцип при кондиломи се лекуват винаги и двамата партньори. Независимо, че използвате винаги презерватив, което е хубаво и все още нямаш симптоми, можеш да се консултираш със специалист за всеки случай. Също така можеш да приемаш и имуностатици /за засилване на имунната система/, които няма да ти навредят, но ще те предпазят.

Анонимен
# Дата: 18 юли 2013 23:03
Отговор 


Здравейте :) Преди няколко дни приятелят ми забеляза,че има странно образувание точно под главичката на пениса...веднага отиде на лекар и му казаха,че това е кондилом...ще му го отстранят с лазер...Аз имам такова но е само едно,на малките срмни устни...сигурно е там от години,но просто нз какво е и си мислех,че е като част от тях ако мога така да се изразя,но когато му излезе на него и му казаха какво е се притесних..Ходих на генеколог заради бяло течение с неприятна миризма и ми каза че имам бактериална вагиноза,това е причината за него,но сега съм ще ходя и заради това...авъпросът ми е възможно ли е толкова години да съм го имала и чак сега да се проявава при приятелят ми?аз ли съм преносител?ако го имам от години имам ли рак на шийката на матката?при цитонамазките май не излизат тези неща,а ходя на всеки 3 месеца...как се махат ако открият и във влагалището...възможно ли е да са се появили заради слабият ми имунитет...бях много болна преди времв...казаха ми че и някой видове лекарства ги изкарват на яве...лекувам бъбреци от малка и съм през 2 месеца на лекарста...помогнете ми :( изплашена съм до смърт...ако ги махна ще се появят ли пак...означава ли това,че няма да имам нормален полов живот и този вирус завинаги ли ще е в мен..Моля ви

admin
Администратор
# Дата: 19 юли 2013 09:41
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай просто отиди на лекар за да разбереш какво е. Вярно е, че лечението на кондиломи е продължителен процес, защото са упорити и винаги се лекуват и двамата партньори. По принцип една от причините за появата им е слаба имунна система. След като цитонамазките ти са били редовни и не е имало нищо обезпокоително в резултата им означава, че нямаш рак на мат. шийка. Ако си имала от по-рано кондиломи до сега щяха да се увеличат и нямаше да е само един. Лекуват се с намазване, лазар и имуностимулатори. Въпреки всички трудности се лекуват и ще имаш нормален полов живот. За сега просто се консултирай със специалист и ако е необходимо започни лечение. Успех!

Анонимен
# Дата: 19 юли 2013 10:22
Отговор 


Благодаря ви за отговора....Може и да не е това за което се упасявам,но той го има,моят преглед за тях предстои...може ли при него да се е проявило а при мен все още не...възможно ли е тази бактериална вагиноза която лекувам да е причината за тях?до колко време биха се появили по принцип ако съм заразена.,..Благодаря още веднъж

Анонимен
# Дата: 22 юли 2013 09:49
Отговор 


Здравейте,искам да попитам нещо.Ако кондиломите не се намират вън,има ли веровтност те да са само вътре във влагалището? Чувала съм,че вътре излизат по- рядко.Така ли е?

admin
Администратор
# Дата: 22 юли 2013 11:01
Отговор 


Здравей Анонимен, по принцип причинителят е различен и няма как едното да е придизвикало другото. За съжаление кондиломите, имат дълъг инкубационният период (времето от момента на заразяването до проява на първите симптоми), който е средно 3 месеца, и е възможно все още при теб да не са се появили. Както писах желателно е да се лекуват винаги и двамата партньори. Затова се консултирай със специалист, който ще ти каже как да постъпите по нататък. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 22 юли 2013 11:16
Отговор 


Здравей Анонимен, кондиломите се появяват и отвътре и отвън. Няма зависимост кои са по-често и дали ще ги има само отвътре или само отвън. При всеки е различно и индивидуално.

annni
# Дата: 29 юли 2013 15:19
Отговор 


zdraveite ,purvo se izvunqvam 4e pi6a taka ,vuprosyt mi e sledniqt ako imam kondilomi v ustata kakvo e le4enieto

Милен
# Дата: 1 авг 2013 20:58
Отговор 


И къде по-точно в устата е? Сигурна ли си, че е това?

999
# Дата: 4 авг 2013 14:17
Отговор 


Имах същия проблем и аз, но мисля че ги преборих поне вече ги няма.Интересното беше , че не правих секс и се появиха, поддържам и отлична лична хигиена(даже съм вманиячена). Имам проблем с имунитета и се появиха гадинките. Засилете имунитета си! Пиех Биозин , мед по 3 пъти на ден , и мултивитамини за подобряване на имунната система. Кондиломите мажех с ябълков оцет. Вечер преспивах с напоен памук , през деня ги мажех отново с оцет и за седмица изчезнаха. Ефектът с яб. оцет е голям , но трябва и имуностимуланти! Успех момичета и момчета

Кръстева
# Дата: 4 авг 2013 15:47
Отговор 


При кондиломи и отслабен имунитет най-добрият имуностимулатор е Виузид, тъй-като съдържа в състава си глицеризинова киселина, която има противовирусно действие и се справя с папилома вирус и кондиломите. При външно и вътрешно приложение е най-добра комбинацията Виузид + Глизиген, при отлична поносимост, без парене и болка. В интернет има достатъчна информация по въпроса.

lale
Участник
# Дата: 7 авг 2013 16:39
Отговор 


здравейте!и аз като всички съм много изплашена и притеснена.преди около 3 месеца ми се възпалиха лимфните възли на гърлото.отмина,ходих през ден почти на какви ли не лекари,боли ме езика и в задната част към бузата се появиха малки бели образования,вчера зъболекаря ми каза че тожа се получажало при пушачите,да ама аз почти не пуша,няколко на седмица.след като прочетох това-онова се позагледах и открих някакви образования на входа на влагалището,както и едно самостоятелно по-нагоре към клитора,като го понатиснах излезе нещо бяло и малко спадна/не беше много голямо/възможно ли е да е п.вирус?/след орален секс и в устата/и какви медикаменти мога да използвам:(

lale
Участник
# Дата: 9 авг 2013 09:56
Отговор 


мисля че имам кондиломи по влагалището,те са с гладка структура,продълговати,сбръчкани,по-скоро като някакви висулки,не знам дали са кондиломи:(ако някой е имал такива моля да сподели как да се справя?помага ли леяението с оцета или нещо по- сериозно?намирам се в чужбина и всяка инф. ще ми е изкл.полезна.благодаря предварително.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

open source forum script miniBB™ © 2001-2024