Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / eskapelle ..
Автор Съобщение
mery
# Дата: 17 окт 2011 22:58
Отговор 


Zdravei admin 1vo iskam da se izvinq che ne pisha na kirilica no prosto nqma kak imam problemi s kompiutara ,na 10.06 imah polov kotakt s priqtelq mi no prezervativa se skusa,poprincip dori s prezervativ toi svurshva izvun men,ta misalta mi e che ne e svurshval v men no bqh v ovulaciq .. pih eskapelle v ramkite na 24 chasa i na sledvashtiq den usetih bolka v gurdite koqto sled nqkolko dena zatihna ..no veche 7-mi den ne mi idwa wuprosnoto mejdinno kurvete i menstruaciqta ako moga da q nareka taka sled priema na hapcheto .. imam nqkakvi bolki nisko dolo ne moga da otochnq kude tochno ... sushto iskam da kaja che i predi sum pila hapcheto no sum imala vsichki nejelani reakcii i mnogo se pritesnqvam ..

mery
# Дата: 17 окт 2011 22:59
Отговор 


sushto iskam da dobawq che imam neshto kato bqlo techenie i bolki krusta kato pred menstruaciq ..

admin
Администратор
# Дата: 18 окт 2011 09:34
Отговор 


Здравей mery, не се притеснявай, както разбирам си взела мерки навреме и всичко ще е ок. За съжаление реакциите след приема на хапчето са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Малко ми е объркано кога е бил контакта, защото по това което пишеш за мен е на 10 юни, но може би имаш в предвид 06 октомври. Освен това междинното кървене не е задължително, редовният цикъл също е нормално да закъснее, а в редки случаи даже прескача един месец, защото Ескапел е високо дозиран хормонален препарат. Мисля, че трябва да се успокоиш и нещата ще се оправят.

mery
# Дата: 19 окт 2011 13:26
Отговор 


ami da na 10 oktomvri oburkala sum se i se izvinqvam za tova .. na 24 oktomvri trqbva da mi doide i bolkite nisko dolo leko se zasiliha,nadqvam se da e priznak za idvashta menstruaciq.Blagodarq vi mnogo !!

admin
Администратор
# Дата: 31 окт 2011 09:47
Отговор 


Здравей mery, не се притеснявай всичко ще е наред.

тя
# Дата: 17 яну 2013 11:45
Отговор 


Здравейте! Малко съм притеснена.С приятеля ми правихме секс и той свърши в мен,но когато го извади се оказа че презерватива е скъсан.Гафа стана на 14.01.2013..и 1 седмица след менструацията ми Пих ескапел 19 часа след това(за втори път,първият беше 23.11.2012 - цикълът ми дойде след 5 дни и е редовен).Въпросът ми е ако хапчето е подействало има ли възможност да ми дойде след като преди една седмица ми е минал.Не се чувствам по различно от първия прием на хапчето,да се притеснявам ли?

admin
Администратор
# Дата: 17 яну 2013 11:55
Отговор 


Здравей тя, не се притеснявай всичко ще е ок. По принцип т.нар. междинно кървене, което се появява след приема на Ескапел и се приема за цикъл не е задължително. Ако не се появи, следващият ти цикъл ще е когато го очакваш или с няколко дни закъснение.

тя
# Дата: 17 яну 2013 23:16
Отговор 


Благодаря Ви много!

Анонимен
# Дата: 10 фев 2013 16:57
Отговор 


Здравейте!На 6-и този месец правихме секс с приятелката ми,аз свърших в нея и се оказа,че презерватива беше скъсан отстрани,но съм почти убеден,че в нея имаше определено количество сперма.Нямаше и един час и тя изпи Ескапел като преди това си сложи и един аспирин.Онзи ден имаше болки в корема и някакво гадене като не е повръщала и за сега е това.Последния й цикъл е свършил на 30-и,а следващия трябва да започне на 23-и.Понеже знае,че може да й закъснее от приема на хапчета,тя каза че ще пие някакви хапчета от 14-и за да й дойде на време,не знам името им.Искам просто да попитам за съвет от някой преживял същото,защото и двамата сме адски притеснени и горе-долу каква е вероятостта да забременее?Благодаря предварително!

Анонимен
# Дата: 11 фев 2013 19:20
Отговор 


Здравейте!На 6-и този месец правихме секс с приятелката ми,аз свърших в нея и се оказа,че презерватива беше скъсан отстрани,но съм почти убеден,че в нея имаше определено количество сперма.Нямаше и един час и тя изпи Ескапел като преди това си сложи и един аспирин.Онзи ден имаше болки в корема и някакво гадене като не е повръщала и за сега е това.Последния й цикъл е свършил на 30-и,а следващия трябва да започне на 23-и.Понеже знае,че може да й закъснее от приема на хапчета,тя каза че ще пие някакви хапчета от 14-и за да й дойде на време,не знам името им.Искам просто да попитам за съвет от някой преживял същото,защото и двамата сме адски притеснени и горе-долу каква е вероятостта да забременее?Благодаря предварително!

роза
# Дата: 16 фев 2013 19:27
Отговор 


Здравей, админ, с приятеля ми правихме секс на 8.2 и 36 часа след това пих ескапел, месечния ми цикъл трябваше да ми дойде на 5.3 но ми дойде на 15.2 нормален без болки в гърдите, това нормално ли е, да не съм закъсняла с хапчето и кога трябва да очаквам следващата менструация? Благодаря.

admin
Администратор
# Дата: 19 фев 2013 16:04
Отговор 


Здравей Анонимен, както знаеш никое конрацептивно средство не дава 100% надеждност. Според мен приема на Ескапел е бил достатъчен, просто е трябвала да изчакате следващият цикъл и да направите 10 дни след акта тест за бременност / това може да го направите и сега/. Незнам какви хапчета е започнала да пие и по какво схема. Дано всичко е наред. В смисъл да не си наруши още повече цикъла. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 19 фев 2013 16:07
Отговор 


Здравей роза, не се притеснявай след приема на Ескапел си получила т.нар. междиннно кървене, което се приема за цикъл независимо как протича. Обикновенно следващият е около датата на това кървене, а не когато го очакваш преди приема на хапчето, т.е. при теб около 15.03. или с малко закъснение.

svetlii
# Дата: 29 апр 2013 15:50
Отговор 


Имам нужда от помощ или съвет или нещо моля ви..
На 25 април приех ескапеле и днес - 29.април - имам зацапване по гащичките от кръв и не знам да се тревожа ли? Нормално ли е това моля ви пишете!!

admin
Администратор
# Дата: 4 юни 2013 10:25
Отговор 


Здравей svetlii, не се притеснявай след приема на Ескапел си получила т.нар. междиннно кървене, което се приема за цикъл независимо как протича. Обикновенно следващият е около датата на това кървене, а не когато го очакваш преди приема на хапчето, т.е. при теб около 29.05. или с малко закъснение.

ANN
# Дата: 4 сеп 2013 23:04
Отговор 


Zdravey admin :) Iskam da popitam pih eskapel den sled katomi svurshi cikala .Pih go sled okolo 11 4asa cikala mi nee to4en nospored men ne sam bila v ovulaciq . Sled okolo sedmica imahh leko kafenikavo te4enie samo za nqkolko 4asa .Sled nqkolko dni polu4ih sushtoto kafenikavo te4enie za malko i iz4ezna imah menstrualni bolki . V kraq na meseca cikala trqbvashe dami doide no nedoide.Vuprosa mi e tova te4enie da go za4itam li za cikall i imali ot kakvo da se pritesnqvam :) Blagodrq predvaritelno !

admin
Администратор
# Дата: 9 сеп 2013 14:47
Отговор 


Здравей ANN, след като си взела мерки навреме няма от какво да се притесняваш. По принцип Ескапел е високо дозиран хормонален препарат и реакциите понякога са индивидуални и не винаги могат да се предвидят. Можеш да го приемеш за цикъл това течение.

Анонимен
# Дата: 29 сеп 2014 08:29
Отговор 


С приятеля ми правихме секс без презерватив той не свърши в мен , но за всеки случай реших да пия Escapelle. Шест дена след това ми дойде цикъла и продължи около 4-5 дена (на 18ти септември). След това се чувствах добре , но миналия ден започнаха силни менструални болки и сега 2 седмици след последния цикъл предизвикан от Escapelle и болките ми пак ми дойде. Има ли за какво да се притеснявам?admin

admin
Администратор
# Дата: 29 сеп 2014 09:54
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай. След приема на Ескапел си получила т.нар. междинно кървене, което се приема за цикъл независимо как протича. Обикновено следващият е около датата на това кървене, а не когато го очакваш преди приема на хапчето, но понякога макар и рядко се случва на датата си пак да имаш кървене, както е станало при теб. Просто реакциите са индивидуални и не могат да се предвидят. Споко!

Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

light forum script miniBB™ © 2001-2024