Общински здравен център - Шумен

- Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / Разчитане на цитонамазка
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
Автор Съобщение
Анонимен
# Дата: 18 ное 2014 10:13
Отговор 

Благодаря Ви за бързия отговор!

БОБИИТО
# Дата: 20 ное 2014 15:59
Отговор 

Здравейте.Ето я и моята цитонамазка.ПОРЦИО-Плоски и суперфициални клетки.Зряла метаплазия.Клетки с койлоцитни промени.Умерено лефкоцити.Цервикален канал-групи ендоцервикални цилиндрични клетки,множесто плоски клетки,резевни клетки,умерено левкоцити

admin
Администратор
# Дата: 21 ное 2014 13:04
Отговор 

Здравей БОБИИТО, не си писала най-важното, коя ПАП група си!

БОБИИТО
# Дата: 21 ное 2014 14:33
Отговор 

2 B

БОБИИТО
# Дата: 21 ное 2014 14:56
Отговор 

Po tochno 2 Б

admin
Администратор
# Дата: 24 ное 2014 11:49
Отговор 

Здравей БОБИИТО, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Евентуална може би имаш леко възпаление затова съдя от зрялата метаплазия или малка раничка, която трябва да се наблюдава, за това говорят клетките с койлоцитни промени. Възможно е и всичко да е наред, ако нямаш предписана терапия. Все пак преглеждащият знае дали има някаква находка или всичко е ок.

съни
# Дата: 4 фев 2015 20:53
Отговор 

Здравейте правиха ми конизяьия и ми излезе хистолохиятя. Някой може ли да ми каже какво означават:хроничен царевицид и ендоцервицид с папиларни структури. Огнище на тежкостепенна ЦИН 3 дисплазия на плоския епител в зоната на трансформация. Зона на зряла плоскоклеръчна метаплазия в цервикалния канал. Свободни резекционни линии.
Благодаря предварително

севън
# Дата: 5 фев 2015 13:07
Отговор 

Здравейте, правих си цитонамазка миналата седмица, ето и резултатите: ПАП II хистиоцитарна реакция жлезисто ерозио. Разбрах от лекаря, че имам раничка, но не можах да разбера какво значи хистиоцитарната реакция и дали е някакъв вид инфекция ако да каква е ? Благодаря !

admin
Администратор
# Дата: 5 фев 2015 16:18
Отговор 

Здравей съни, желателно е специалистът който ти е правил конизацията да ти я разчете и да ти я обясни. Така информацията е най-достоверна!

admin
Администратор
# Дата: 5 фев 2015 16:26
Отговор 

Здравей севън, не се притеснявай, хистиоцитарната реакция не означава нещо кой знае какво, понякога дори няма причина за нея. Просто е вид реакция на организма при даден процес какъвто при теб е наличието на жлезисто ерозио или раничка. Обикновено т.нар. "раничка" се третира /намазва се/ няколко пъти с лекарство и преминава. Все пак подхода е индивидуален и това преценява лекуващият лекар. Успех!

съни
# Дата: 5 фев 2015 21:20
Отговор 

Здравейте, благодаря за отговора. Лекарите казаха, че всичко е наред... Просто на мен не ми звучи така, все още съм уплашена....

admin
Администратор
# Дата: 6 фев 2015 09:18
Отговор 

Здравей съни, не се притеснявай, просто терминологията е стряскаща. Радваме се, че всичко е наред при теб!

Vanesa11
Участник
# Дата: 9 фев 2015 15:36
Отговор 

ПАП 3А (възпалителен ефект , плоски епителни клетки с дисплазия)

Vanesa11
Участник
# Дата: 9 фев 2015 15:37
Отговор 

Благодаря предварително, но съм само на 20г. и съм много притеснена.

admin
Администратор
# Дата: 10 фев 2015 09:46
Отговор 

Здравей Vanesa11, не се притеснявай, най-вероятно имаш възпаление, чиято причина не мога да кажа, което трябва да лекуваш и предполагам имаш предписана терапия. Няма нищо обезпокоително в резултата ти, поне за сега. Успех!

Анонимен
# Дата: 11 фев 2015 18:11
Отговор 

Благодаря. Казаха ми някаква по -дълбога раничка ,какво означава това?Изобщо не ми изясниха...много ми е притеснително,защото майка ми е оперирана от рак на шийката. Възможно ли е само с лекарства или някакви промивки да ми се оправи всичко?

Vanesa11
Участник
# Дата: 11 фев 2015 18:12
Отговор 

Благодаря. Казаха ми някаква по -дълбога раничка ,какво означава това?Изобщо не ми изясниха...много ми е притеснително,защото майка ми е оперирана от рак на шийката. Възможно ли е само с лекарства или някакви промивки да ми се оправи всичко?

Vanesa11
Участник
# Дата: 11 фев 2015 18:13
Отговор 

А защо поне за сега? Какво може да се случи недай си Боже ?

admin
Администратор
# Дата: 12 фев 2015 10:34
Отговор 

Здравей Vanesa11, не се притеснявай т.н. раничка на маточната шийка представлява видимо изменение на нормалния слой клетки която я покрива. По-точното название на този феномен е ектопия от лат. Ex topus = извън място или с други думи наличие на клетки извън нормалното им място. Ектопията бива: 1. Вродена и 2. Придобита след:
- травма /ектропион/ - получава се след раждане, аборт, други манипулации
- хормонално обусловена;
- възпалително обусловена.
Целта на лечението е да се унищожи променения участък от клетки. Подходът за лечението е индивидуален и се преценява от специалиста и според резултата от цитонамазката. В някои случаи не се налага да се прави нищо, само са наблюдава. Зависи от причината за появата и. За сравнение за по-дълбока - си го представи като по-дълбока раничка, а не само одраскана кожа. Лечима е! За момента няма нищо обезпокоително и притеснително, но не мога да предвидя в бъдеще дали следващата ти цитонамазка ще по-добра. Просто се лекувай и се изследвай редовно. Взетите навреме мерки винаги имат положителен резултат. Успех!

Vanesa11
Участник
# Дата: 12 фев 2015 16:07
Отговор 

Много благодаря! Днес ходих при др.лекар и ми изл.същите резултати от цитонамазка. Само допълни,че се съмнява за HPV инфекция ,която и тя не ми обясни точно какво представлява? По- лошо ли е това? Отново едно голямо благодаря!

admin
Администратор
# Дата: 13 фев 2015 10:06
Отговор 

Здравей Vanesa11, човешкия папиломен вирус (Human Papillomavirus, HPV) е ДНК вирус, който атакува епителните клетки на кожата и лигавиците на човешкото тяло. Познати са около 200 различни типа на HPV, всеки от които се характеризира със специфичност във въздействието си върху тъканите. В по-голям процент може да се открие във всеки организъм без видими симптоми и да се активира при определени условия като възпалителен процес, срив на имунната система и др.. Не се притеснявай, не е задължително да си носител на вируса! Лекувай се и всичко ще е наред!

Анонимен
# Дата: 16 фев 2015 18:45
Отговор 

Много ви благодаря!

Деси
# Дата: 18 мар 2015 11:09
Отговор 

Здравейте! Моля Ви да да разчетете и моята цитонамазка. Направих я преди месец, след посещение на обществен басейн, след което почуствах неразположение и веднага отидох на преглед.
"Междинен и парабазален епител масово левкоцити цитолиза бактерии Хистиоцитарна реакция. ПАП II"
Още преди да излязат резултатите ми бе предписан Полижинакс и Тантум розе, но единственото, което тогава ми казаха бе- нарушена среда. Самата цитонамазка ми я подаде сестрата, която само погледна в един бележник и каза-отлична е!?

admin
Администратор
# Дата: 19 мар 2015 10:01
Отговор 

Здравей Деси, в резултата ти няма нищо обезпокоително. Правилно са ти казали, че след посещението ти на басейн се е получило нарушение във влагалищната среда, за което говорят масовото левкоцити, бактерии и хистиоцитарната реакция, която просто е вид реакция на организма при даден процес какъвто при теб са наличието на бактерии и левкоцити. Споменатите епители са част от структурата на лигавицата и е нормално да ги има. Предписаната ти терапия изчиства влагалището от всичко това и връща нормалната му киселинност. Не се притеснявай.

Зоар
# Дата: 23 мар 2015 21:52
Отговор 

Здравейте, имам запитване относно тълкуване на резултати от микробиологично изследване. Резултат от посявка : Няма растеж на аеорбни бактерии и гъбички. Микроскопски резултат: Суперфициален епител, няма левкоцити, наличие на коки и бактерии (анаеороби), липсва млечнокисела флора. Заключение: Микроскопски данни за дисбиоза.

Деси
# Дата: 25 мар 2015 00:07
Отговор 

Безкрайно Ви благодаря! Бъдете живи и здрави! Приемете най-искрените ми поздравления и възхищение за чудесната инициатива, човечността и отзивчивостта Ви! А по темата-миналата седмица затвориха басейна за профилактика поради това, че не отговарял на санитарните норми. Чудех се, дали да опитам отново или да не рискувам... Плуването е любимият ми спорт, но от години не бях го практикувала. Възможно ли е да е в следствие на замърсяването и/или в комбинация с понижен имунитет?

Adriana
Участник
# Дата: 25 мар 2015 13:21
Отговор 

Здравейте !Ако може да разчетете и моята цитонамазка : Епителни клетки с реактивни промени , Слуз възпалителни клетки , РАР II А

letis
Участник
# Дата: 26 мар 2015 11:30
Отговор 

Здравейте,
Моля да ми помогнете за разчитане на резултат от цитологично изследване. Правих пакет изследвания превенция за HPV + цитонамазка+колпоскопия. HPV - отрицателен , на колпосковското изледване всичко нормално, но преди няколко дни взех резултата от намазката, който е:
Суперфициални и интермедиерни плоски епители, ендоцервикални и резервни клетки, дистрофични клетки, единични макрофаги, множество левкоци и еритроцити. Флора: дьодерлайни и коковидни бактерии. Заключение:възпаление, PAP II B , за рутинен контрол.
Искам само да споделя, че съм на 38 години и в момента опитвам да забременея отново след 12г. :). Има ли нещо притеснително, тъй като не ми се иска да взимам медикаменти в този период.
Предварително благодаря и хубав слънчев ден!

admin
Администратор
# Дата: 1 апр 2015 12:15
Отговор 

Здравей Зоар, не се притеснявай дисбактериозата (наричана още дисбиоза) е състояние, при което е нарушен баланса на добрите и лошите бактерии в човешкото тяло. При теб е нарушена влагалищната среда в следствие наличието на коки и бактерии, което по принцип е лечимо и би трябвало да си ти предписали терапия.

admin
Администратор
# Дата: 1 апр 2015 12:22
Отговор 

Здравей Деси, при неспазване на хигиенните изисквания или при завишена употреба на пречистващи препарати в басейните много често се получават такива реакции, от които никой не е застрахован и не може да се предпази. Причината специално за това не е в занижен имунитет.
Благодарим за хубавите думи и се радваме, когато сме полезни.
Успех!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.

online community software miniBB™ © 2001-2017