Общински здравен център - Шумен

- Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / Разчитане на цитонамазка
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 7 авг 2017 09:16
Отговор 

Здравей Игнатова, в резултата ти няма нищо обезпокоително. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Лактобацилите са т.нар. чистачи на влагалището, цитолиза означава разграждащи се клетки, което също е нормално и се почистват от лактобацилите. Резултата ти е отрицателен и за злокачествен процес. Всичко е наред.

Ралица
# Дата: 8 авг 2017 16:38
Отговор 

Здравейте,
Много моля за тълкуване на следните резултати от микробиология и цитонамазка. Много съм притеснена и се надявам да ми отговорите.
Микробиология: Много левкоцити, лактобацилоза, дрожди. Отрицателна пробра за кандида и аеробни микроорганизми.
Цитонамазка:
група по папаниколау - порцио 2а
група по папаниколау - церв. канал 2б
Адекватност на цитонамазката - задоволителна
Категории: В. Плоскоклетъчни интраепителни лезии - атипични с неясна степен.

Днес отидох за второ мнение. Взеха ми проба за цитонамазка (течна) и ми назначиха изследване на ХПВ. Гледаха ме с колпоскоп. Докторката каза, че няма никакви изменения или ранички по шийката на матката, но трябва да се види в цервикалния канал. В зависимост от резултата можело да се наложи и биопсия. Много ви моля за мнение.

Кая
# Дата: 9 авг 2017 00:13
Отговор 

Здравейте,

Много бих била благодарна ако бихте могли да разчетете и моят резултат:
Забележка: Предимно интермедиерни сквамозни и малко муцинозни клетки със силно изразена цитолиза, реактивни промени, малко левкоцити.
Благодаря!
Кая

Анонимен
# Дата: 9 авг 2017 18:29
Отговор 

Здравейте,може ли да разчетете и моя резултат
Патологоанатомия
Забележка: Адекватност на материала:
Задоволителна за преценка

Обща категоризация:
ASC- US

Описателна диагноза:
Материал от влагалищна цитонамазка
Р- плосък епител с реактивни промени свързани с възпаление
Клетки с увеличени ядра
Възпалителни клетки обилно
Слуз

C- Плоскоепителни клетки и клетки от жлезист епител с реактивни промени
Метапластични клетки
Слуз

PAP II C

admin
Администратор
# Дата: 10 авг 2017 09:58
Отговор 

Здравейте потребители, за съжаление специалистът ни по разчитане на цитонамазки отсъства за известно време. Обърнете се към лекуващия лекар. Извиняваме се за причиненото неудобство!

мон
# Дата: 10 авг 2017 21:11
Отговор 

Здравейте, моля за разчитане на моята цитонамазка:

Задоволителна за преценка

Обща категоризация:
Отрицателна за интраепителна лезия или малигнен процес- NIL

Описателна диагноза:
Р- плосък епител с реактивни промени
Възпалителни клетки
Слуз

Възпалителни клетки
Слуз

PAP II C
Име на теста (изследване) Резултат Единици Референтни стойности
Цитология на 2 пр. от цитонамазка от женски п.орг. PAP II C

admin
Администратор
# Дата: 11 авг 2017 09:22
Отговор 

Здравей мон, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Единственото което се открива е наличието на възпалителен процес, за който понякога не се налага лечение, а друг път се предписва такова, това преценява лекуващият лекар след преглед и изследване.

Деляна
# Дата: 11 авг 2017 12:05
Отговор 

Здравейте, моля за разчитане и насоки за последващи действия:
плоски епителни клетки част от които са атипични и с белези на вирусно трансформирани-коилоцити. атипични "голи" ядра. жлезитс епител - б.о. налице са сигурни цитологични данни за hpv-обусловена плоскоепителна дисплазия, поради което се препоръчва вирусологично изследване за hpv и биопсия. pap - 3 б с коилоцитоза.
Да вметна, че преди две години бях с 3 а, след което ми правиха колпоскопия, биопсия и конизация. Следващите резултати от цитонамазки бяха 1, миналата година отново 1 и сега това. Отново ли трябва да мина през този ужас или кошмара сега ще е още по-голям?
Предварително Ви благодаря за отговора!

admin
Администратор
# Дата: 14 авг 2017 10:52
Отговор 

Здравейте потребители, за съжаление специалистът ни по разчитане на цитонамазки отсъства за известно време. Обърнете се към лекуващия лекар. Извиняваме се за причиненото неудобство!

antoaneta1975
Участник
# Дата: 15 авг 2017 11:45
Отговор 

Здравейте,
групата по папаниколау е PAP IIс.
Като забележка от резултата от цитологичен анализ е посочено: Голямо количество гранулоцити, лазирани еритроцити, реактивни промени, лактобацили, "moth-eaten" cells (съвместими с кандида), атипични сквамозни клетки, паракератотични клетки, ануклерни сквами, цитолиза. За HRHPR тестуване, проследяване след терапия.
В резултата са налични:
1.Не-неопластични находки
-реактивни клетъчни промени свързани с
възпалание(включва типично възстановяване)
2. Абнормални епителни клетки
-плоски епителни клетки
-атипични сквамозни клетки
с неопределена сигнификантност (ASC-US)
Моля за коментар на горните изследвания, заминах за работа в чужбина за една година, а резултатите получих онлайн днес и се притесних ужасно.
Благодаря предварително!

Deja
# Дата: 15 авг 2017 14:15
Отговор 

Здравейте Димитрова, моят резултат е точно същият. Какви свещички ви изписаха?

admin
Администратор
# Дата: 16 авг 2017 08:58
Отговор 

Mariya_Semi_11
# Дата: 16 авг 2017 12:41
Отговор 

NataliaKoleva1991
Здравейте Natalia, може ли да ми кажете какво се оказа при вас и как протече вашето лечение , тъй като сега аз имам абсолютно същия резултат от направеното изследване!

Анонимен
# Дата: 17 авг 2017 22:21
Отговор 

Здравейте,много моля да ми обясните какво ми е положението,защото съм кълбо от нерви и страх.
При рутинен преглед ми откриха полип на шийката на матката 5мм..веднага се съгласих на абразио за премахването му,след което се занесе за хистология,резултатът от която е:
Многослоен плосък невроговяващ епител от цервикс с папиларна структура,койлоцитни промени в епитела 2-ра степен с възпалителна реакция(данни за херпес папилома)
Ендеметриум с полиферативни промени на жлезите.
След този резултат моята гинеколожка ме изпрати на ДНК тест за типизиране на Човешкия папилома вирус,за високорискови и нискорискови...тестът показа на всички групи отрицателен.
Моля Ви кажете ми какво е това...рак ли е и имам ли основание толкова много да се притеснявам...сълзи не ми останаха вече.
Благодаря много!

klara
# Дата: 19 авг 2017 10:08
Отговор 

здравейте, на мен цитонамазката ми показа 2 група с наличие на метапластични клетки и ми изписаха полижинакс и фарматекс за 12 дни. Нещо сериозно ли е понеже полижинакса е силен антибиотик

Анонимен
# Дата: 21 авг 2017 14:49
Отговор 

Здравейте,
Как да тълкувам следното изследване НИЛМ.Клетки от порцио и ендоцервикса с морфология в границите на нормалното на неспецифичен инфламаторен фон 2 група ПАП

Mariyaadamova
# Дата: 22 авг 2017 10:58
Отговор 

Здравейте, миналата седмица си правих цитонамазка, но в момента няма как да ида до гинеколога да ми види резултатите, може ли да ми кажете има ли за какво да се притеснявам?

Патологоанатомия
Намазка с нисък цитологичен индекс

Обща категоризация:

Описателна диагноза:
Р- плосък епител с реактивни промени свързани с възпаление
Слуз

Слуз

PAP II C

Софи
# Дата: 23 авг 2017 22:27
Отговор 

Здравейте,
Моля ви за вашето мнение по следните резултати:

Адекватност на пробата: Задоволителна за изследване
От ендоцервикса:
Цилиндрични епителни клетки. Суперфициални и интермедиерни плоски епителни клетки.Левкоцити.
От екзоцервикса:
Суперфициални и интермедиерни плоски епителни клетки.Койлоцити. Обилие от левкоцити. Лактобактерии.

ДИАГНОСТИЧНА ИНТЕРПРЕТАЦИЯ: Екзо- и ендоцервицит. Съмнителна находка за HPVинфекция.
Група по ПАП: Втора група.
Bethesda system: NILM – негативна за интраепителни лезии и малигненост цитонамазка

Благодаря предварително!

Лилия
# Дата: 29 авг 2017 19:56
Отговор 

Здравейте!!
Извинявам се много...но днес си получих резултатите от цитонамазката и бих искала ако е възможно да ми ги разчетете. Описание: Pap IIIA
Ендоцервикални,интермедиерни и суперфициални клетки,единични клетки от интермедиите тип с лекостепенна дискариоза,много неутрофили
П.С изписали са ми 3 рецепти...но за какво точно става на въпрос никой не ми каза...Благодаря ви предварително

Anonimen 999
# Дата: 9 сеп 2017 07:43
Отговор 

Здравейте,

моля да разчетете и моят резултат:

Микроскопско описание:
Плоски епителни клетки от горните слоеве, с преобладаване на интермедиерните, показващи и слаба ядрена плеоморфност, сред неотрофилни левкоцити (++) и бактерии - дифтероиди и коки (++).

Морфологична диагноза:
Цитограма на цервико-вагинит ПАП I-II.

Предварително благодаря!

admin
Администратор
# Дата: 12 сеп 2017 11:21
Отговор 

Sss
# Дата: 25 сеп 2017 10:37
Отговор 

Здравейте,

може ли мнение за резултата ми: ПОВЪРХНОСТНИ,МЕЖДИННИ И ПАРАБАЗАЛНИ ПЛОСКИ
ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ В НОРМА. МНОГО ЛЕВКОЦИТИ.
ЛАКТОБАЦИЛИ НА ДЬОДЕРЛАЙН.

РАР-ІІ
Благодаря ви!

admin
Администратор
# Дата: 26 сеп 2017 10:46
Отговор 

Здравей Sss, в резултата ти няма нищо обезпокоително. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Лактобацилите са т.нар. чистачи на влагалището. Всичко е наред.

kali_kold
Участник
# Дата: 27 сеп 2017 16:56
Отговор 

Разчитане на резултати от цитонамазка:

Описателна диагноза:
Р- плосък епител с реактивни промени
Клетки с атрофични изменения
Грануларен фон
Възпалителни клетки
Слуз

Метапластични клетки
Възпалителни клетки
Слуз

PAP II C

admin
Администратор
# Дата: 28 сеп 2017 09:12
Отговор 

Здравей kali_kold, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Единственото което се открива е наличието на възпалителен процес, за който понякога не се налага лечение, а друг път се предписва такова, това преценява лекуващият лекар след преглед и изследване.

Anonimen 999
# Дата: 2 окт 2017 07:22
Отговор 

Здравейте,

моля да разчетете и моят резултат:

Микроскопско описание:
Плоски епителни клетки от горните слоеве, с преобладаване на интермедиерните, показващи и слаба ядрена плеоморфност, сред неотрофилни левкоцити (++) и бактерии - дифтероиди и коки (++).

Морфологична диагноза:
Цитограма на цервико-вагинит ПАП I-II.

Предварително благодаря!

admin
Администратор
# Дата: 2 окт 2017 09:46
Отговор 

Здравей Anonimen 999, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Единственото което се открива е наличието на бактерии, за които понякога не се налага лечение, а друг път се предписва такова, това преценява лекуващият лекар след преглед и изследване.

Perlichka121
Участник
# Дата: 2 окт 2017 20:04
Отговор 

Здравейте,
днес си получих резултатите от цитонамазката, ще може ли да я разчетете
Клетъчни елементи от сквамозен и ендоцервикален епител / суперфициални, интермедиерни и цилиндрични клетки/ ; умерено количество сегментоядрени левкоцити.
Благодаря предварително!

admin
Администратор
# Дата: 3 окт 2017 13:49
Отговор 

Здравей Perlichka121, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването.

Anonimen 999
# Дата: 3 окт 2017 23:12
Отговор 

Благодаря Ви много за отделеното време и внимание!

Поздравления за безвъзмездната помощ, която оказвате на всички дами, които имат нужда от мнението на професионалист!

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.

online community software miniBB™ © 2001-2017