Общински здравен център - Шумен

- Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / Разчитане на цитонамазка
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 4 окт 2017 10:15
Отговор 

Здравей Anonimen 999, моля, радваме се, когато сме полезни! Хубав ден!

Valq
Участник
# Дата: 4 окт 2017 20:28
Отговор 

Здравейте, много ще съм Ви благодарна, ако разчетете и моите резултати от цитонамазка: АТРОФИЧНА ЦИТОНАМАЗКА ОТ БАЗАЛНИ И ПАРАБАЗАЛНИ
ПЛОСКИ ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ.МНОГО ЛЕВКОЦИТИ. РАР-ІІ
Благодаря Ви предварително!

admin
Администратор
# Дата: 5 окт 2017 09:23
Отговор 

Здравей Valq, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Единственото което се открива е наличието на много левкоцити, за които понякога не се налага лечение, а друг път се предписва такова, това преценява лекуващият лекар след преглед и изследване.

Татси
# Дата: 7 окт 2017 10:53
Отговор 

Здравейте!!!Получих резултатите от моята цитонамаска и ровейки се в интернет за да успея да ги разчета попаднах на вас.Моля ви да ми помогнете!Благодаря ви предварително!
Отрицателна за интраепителна лезия илималигнен процес-NIL
Материал от влагалищна цитонамаска
Р-плосък епител с реактивни промени,клетки с увеличени ядра,възпалителни клетки обилно,слуз
С-плоскоепителни клетки и клетки от жлезист епител с реактивни промени,метапластични клетки,възпалителни клетки обилно,слуз
РАР II С
Звучи много плашещо!Да уточня че съм на 51 г. И вече 2месец съм без цикъл.

admin
Администратор
# Дата: 9 окт 2017 09:29
Отговор 

Здравей Татси, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Единственото което се открива е наличието на възпалителен процес, за който понякога не се налага лечение, а друг път се предписва такова, това преценява лекуващият лекар след преглед и изследване.

Беки
# Дата: 9 окт 2017 17:38
Отговор 

Здравейте!
Много ще съм ви благодарна ако разчетете и моите резултати от цитонамазка.Лекаря при който ходих е излязал в отпуска .Имам ли повод за притеснение?Чета в резултата за реактивни промени,увеличени еритроцити и левкоцити...На 37 г съм.Преди десетина години имах раничка,която е обработвана с ваготил.Сега я нямало ,но се виждало,че мястото е третирано
Ето и резултата:

Цитологично изследване :
Задоволителна за интерпретация цитология от м. шийка: Екзоцервикс-обилие от зрели и интермедиерни клетки, умерено парабазални клетки, като единични с реактивни промени. Описаната клетъчна популация-без дискариоза. Ендоцервикс-оскъдно клетки без дискариоза. Масово еритроцити и сегментоядрени левкоцити. Липса на Лактобацили. ПАП-ІІгр. Контрола след лечение

Благодаря предварително!

Анонимен
# Дата: 9 окт 2017 21:07
Отговор 

Благодаря,че сте толкова отговорни и отзивчиви!БЛАГОДАРЯ!!!

admin
Администратор
# Дата: 10 окт 2017 09:43
Отговор 

Здравей Беки, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Единственото което се открива е наличието на много левкоцити и еритроцити, както и липсата на лактобацили - т.нар. чистачи на влагалището, всичко това говори за възпаление или нарушаване на нормалното pH на влагалището. Предполагам, че имаш предписана терапия, след която трябва да повториш изследването.

Анонимен
# Дата: 10 окт 2017 15:37
Отговор 

Здравейте,предварително благодаря за отделеното време. Бих искала да попитам
как да тълкувам следното изследване НИЛМ.Клетки от порцио и ендоцервикса с морфология в границите на нормалното на неспецифичен инфламаторен фон 2 група ПАП

Беки
# Дата: 10 окт 2017 19:21
Отговор 

Много ви благодаря за бързия отговор!

admin
Администратор
# Дата: 11 окт 2017 09:45
Отговор 

Здравей Анонимен, не се притеснявай, няма нищо обезпокоително в резултата ти. Всички клетки които влизат в състава на лигавицата са в норма и към момента не може да се диференцира някакво конкретно отклонение /това означава /неспецифичен инфламаторен фон/. Понякога се прави и допълнително микробиологично изследване, което не е задължително и е по-преценка на лекуващият лекар след резултат и преглед.

Лори
# Дата: 12 окт 2017 20:12
Отговор 

Здравейте, резултатът от моята цитонамазка е: PAP 3 A, С ИНТЕРМЕДИЕРНИ И СУПЕРФИЦИАЛНИ КЛЕТКИ, ЛЕК АТИПИЗЪМ В ЕДИНИЧНИ И МАЛКИ ГРУПИ ОТ КЛЕТКИ ИНТЕРМЕДИЕРЕН ТИП, МНОГО НЕУТРОФИЛИ.
Направиха ми криотерапия на шийката на матката и ми казаха след месец да направя контролна цитонамазка. Моля да ми кажете, имам ли причини за притеснение заради този лек атипизъм. Благодаря ви предварително за отделеното време.

admin
Администратор
# Дата: 13 окт 2017 14:13
Отговор 

Здравей Лори, това преди криотерапията ли е или след? И в двата случая няма нищо притеснително. Ако е преди, най-вероятно си имала т.нар раничка, поне така предполагам и затова е такова изследването. Ако е след все още се възстановяват клетките и затова е така. Би трябвало след месец цитонамазката ти да е ок.

Радост
# Дата: 14 окт 2017 19:18
Отговор 

Здравейте,

Моля за разчитане на резултата ми от цитонамазката, тъй като се притеснявам дали всичко е наред :
ПЛОСКИ ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ С ЦИТОЛИЗА.МНОГО ЛЕВКОЦИТИ
И ЕРИТРОЦИТИ. ЛАКТОБАЦИЛИ НА ДЬОДЕРЛАЙН.
ЖЛЕЗИСТ ЕНДОЦЕРВИКАЛЕН ЕПИТЕЛ-Б.О.
РАР-ІІ

admin
Администратор
# Дата: 16 окт 2017 14:15
Отговор 

Здравей Радост, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Единственото което се открива е наличието на много левкоцити и еритроцити, за които понякога се предписва терапия, а друг път не се налага такава, това преценява лекуващият лекар след преглед и изследване.

Анонимен
# Дата: 17 окт 2017 15:01
Отговор 

Много благодаря за консултацията

елка
# Дата: 18 окт 2017 10:59
Отговор 

Здравейте!Атова са моите резултати- повърхностни и междинни плоски епителни клетки в норма.Жлезист ендоцервикален епител - б. о.Левкоцити.Лактобацили на Дьодерлайн.РАР - I

Лори
# Дата: 18 окт 2017 16:17
Отговор 

Резултата от цитонамазката , за който Ви писах беше преди криотерапията. Благодаря от сърце за отговора Ви! Внесохте малко успокоение докато направя контролното цито.

admin
Администратор
# Дата: 19 окт 2017 10:09
Отговор 

Здравей елка, в резултата ти няма нищо обезпокоително. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Лактобацилите са т.нар. чистачи на влагалището. Всичко е наред.

ElenElen
# Дата: 23 окт 2017 15:43
Отговор 

Здравейте, бих помолила да разчетете ето тези резултати от цитонамазка.

Хроничен неспецифичен ендоцервицит с умерена дискариоза в някои от клетките.РАР 3а/сс

Благодаря!

admin
Администратор
# Дата: 24 окт 2017 09:16
Отговор 

Здравей ElenElen, не се притеснявай ендоцервицит e възпаление на лигавицата на маточната шийка и е често срещано гинекологично заболяване при жените, което в повечето случаи протича незабелязано. Дискароза означава, че в цитонамазката ви са открити клетки с леки отклонения от нормалния строеж, което е нормално в случая в предвид възпалението. Предполагам, че имате предписана терапия след която всичко ще е наред.

Габриела
# Дата: 24 окт 2017 10:16
Отговор 

Здравейте, може ли да разчетете и моите изследвания? Ходи на преглед и лекар ми каза, че имам лека вагиноза и ми изписа 2 различни глобули за лекуване (не мога да си спомня имената на лекарствата), а цитонамазката беше направена преди да започна лечението. Ето и какво пише в изследванията:

Възпалителен процес с лека дискариоза в нкои клетки от cc. PAP 2
Забележка: Да се проследи!
[u][/u]

Благодаря предварително за отговора!

Мила
# Дата: 24 окт 2017 15:16
Отговор 

Здравейте!Ще помоля за разчет на моята цитонамазка.
Група ||| А,адекватност-задоволителна.
ПИЛ-атипични с неясна степен.Описание:Клетъчни елементи от многослоен плосък и ендоцервикален епител/суперфицициални интермедиерни и цилиндрични клетки/,умерено към голямо количество сегментоядрени левкоцити.Масово се срещат и метапластични клетки,нвкои от които с белези на лекостепенна дискариоза.С препоръка за колпоскопия и еветуално биопсия.

Didka
Участник
# Дата: 25 окт 2017 13:01
Отговор 

Здравейте , много ще съм ви благадарна ако ми разчетете цитонамазката.
От ендоцервикса: Слуз, цилиндрични епителни клетки.Интермедиерни и суперфициални плоски епителни клетки.Многоядрени клетки - HSV? Единични клетки с увеличен ядрено - цитоплазмен индекс.
От екзоцервикса: Интермедиерни и суперфициални плоски епителни клетки.Групи цилиндрични епителни клетки с увеличен ядрено - цитоплазмен индекс.липсват лактобактерии.
Група по ПАП: Трета А група

admin
Администратор
# Дата: 26 окт 2017 09:29
Отговор 

Здравей Габриела, няма нищо обезпокоително в резултата ти. Имаш възпаление, което трябва да излекуваш. Дискароза означава, че в цитонамазката ти са открити клетки с леки отклонения от нормалния строеж, което е нормално в случая в предвид възпалението. След като са ти предписали и терапия след нея всичко ще е ок.

admin
Администратор
# Дата: 26 окт 2017 09:49
Отговор 

Здравей Мила, не се притеснявай, резулатата ти е свързан с възпалителен процес или наличието на т.нар. раничка предполагам, затова ти се препоръчват допълнителни изследвания. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването, но някои от тях са с променен вид. Сегментоядрени левкоцити са разновидност на левкоцитите и голямото им количество също показва възпаление, както и дискариоза - клетки с леки отклонения от нормалния строеж. Колпоскопия, означава допълнителен оглед на маточната шийка със специален апарат, а биопсия е вземането на изследване от изменения участък, ака има такъв, със специални щипки. Може би ти изглежда страшно, но не е. По-добре допълнителни изследвания, за да е адекватни и лечението.

admin
Администратор
# Дата: 26 окт 2017 10:05
Отговор 

Здравей Didka, не се притеснявай. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Лактобацилите са т.нар. чистачи на влагалището, при теб липсват, като причина може да е възпалителен процес или съмнението за наличие на херпес симплекс /herpes simplex virus - HSV/, което е вирусно заболяване. Това може да ти каже само лекуващият лекар след прегледа и изследването.

Дарина
# Дата: 26 окт 2017 11:58
Отговор 

Здравейте, ще бъда благодарна ако може да разчетете и моите резултати.

Хроничен неспецифичен възпалителен процес. РАР 2

При прегледа ми казаха, че имам "раничка", която според лекарката е в нормално състояние и няма повод за притеснение, но все пак се притеснявам. Дали има нужда от допълнителен преглед и лечение?

Благодаря предварително за отговора!

Теодора
# Дата: 26 окт 2017 12:02
Отговор 

Здравейте, може ли да разчетете изследванията ми? Резултатът от цитонамазката е:
Лека дискариоза в някои клетки от сс. РАР 2
Забележка: Да се проследи![u][/u]
Благодаря предварително!

Мила
# Дата: 26 окт 2017 15:25
Отговор 

Благодаря ви,много!

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.

chat forum software miniBB™ © 2001-2017