Общински здравен център - Шумен

- Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / Разчитане на цитонамазка
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 .
Автор Съобщение
Анонимен
# Дата: 26 окт 2017 16:46
Отговор 

Здравейте, много ще съм Ви благодарна ако разчетете резултатите ми, тъй като когато бях на преглед, още преди да ми бъде направена цитонамазката, лекарката малко ме притесни.
Това са резултатите:
Екзоцервикс- обилно клетки без дискариоза. Ендоцервикс- оскъдно клетки без дискариоза. Обилие от сегментоядрени левкоцити. ПАП - IIгр.

admin
Администратор
# Дата: 27 окт 2017 15:27
Отговор 

Здравей Дарина, не се притеснявай към момента няма нищо обезпокоително. Това което трябва да направиш е наистина след като имаш т.нар. раничка да се проследява периодично и ако се наложи да се лекува.

admin
Администратор
# Дата: 27 окт 2017 15:30
Отговор 

Здравей Теодора, не се притеснявай, към момента няма нищо обезпокоително в резултата ти. Дискароза означава, че в цитонамазката ти са открити клетки с леки отклонения от нормалния строеж, които може да се оправят сами или ако се наложи да се предпише терапия. Затова е препоръката да се проследи.

admin
Администратор
# Дата: 27 окт 2017 15:34
Отговор 

Здравей Анонимен, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Единственото което се открива е наличието на много левкоцити, за които понякога не се налага лечение, а друг път се предписва такова, това преценява лекуващият лекар след преглед и изследване.

Анонимен
# Дата: 27 окт 2017 15:56
Отговор 

Благодаря:)

енигма211
# Дата: 27 окт 2017 19:23
Отговор 

Моля , да разчетете и моите резултати:
Удовлетворителна за интерпретация цитология от м. шийка: Екзоцервикс-обилно клетки без дискариоза. Ендоцервикс-групички от клетки без дискариоза. Обилие от сегментоядрени левкоцити. ПАП-ІІгр.

admin
Администратор
# Дата: 2 ное 2017 10:51
Отговор 

Здравей енигма211, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Дискариоза означава, че в цитонамазката са открити клетки с леки отклонения от нормалния строеж, а при теб всички са без отклонение. Единственото което се открива е наличието на много левкоцити, за които понякога не се налага лечение, а друг път се предписва такова, това преценява лекуващият лекар след преглед и изследване.

A. Angowa
# Дата: 7 ное 2017 14:30
Отговор 

Здравейте, много ще съм Ви благодарна ако разчетете резултатите ми:

Цитологично изследване
РАР PAP II - III A
Клетъчни промени свързани с: HPV - койлоцити, дискератоцити, вроговени плоски епителни клетки
Адекватност на цитонамазката Задоволителна
Изследване на патогенни микроорганизми (аеробни) Не се изолират патогенни бактерии
Изследване за Candida Не се изолира Candida spp.
Микроскопски препарат

admin
Администратор
# Дата: 7 ное 2017 15:39
Отговор 

Здравейте A. Angowa, за съжаление специалистът ни по разчитане на цитонамазки отсъства за известно време. Обърнете се към лекуващия лекар. Извиняваме се за причиненото неудобство!

Elyon
# Дата: 8 ное 2017 17:41
Отговор 

Здравейте, много ще съм Ви благодарна ако разчетете резултатите ми:

Тип цитология: течно- базирана
Адекватност на материала: задоволителен съдържа клетки от зона на трансформация, достатъчно по стандарт
PAP IIb    
Описание: Наличие на абнормност на епителните клетки  
Плоскоепителни клетки
Нискостепенна плоскоепителна лезия (LSIL) съдържаща: HPV/ лека дисплазия/ CIN 1
Препоръки: Колпоскопия
Препоръчителни тестове: HPV тест
Следваща намазка: след 6 месеца    
Бележки: Кръв и детрит, единични койлоцити без атипизъм.

admin
Администратор
# Дата: 9 ное 2017 11:37
Отговор 

Здравейте Elyon, за съжаление специалистът ни по разчитане на цитонамазки отсъства за известно време. Обърнете се към лекуващия лекар. Извиняваме се за причиненото неудобство!

Vili Ivanova
Участник
# Дата: 13 ное 2017 15:41
Отговор 

Здравейте. Не мога да разчета резултатите от цитонамазката, защото е написано неразбираемо за мен, но ми казаха, че имам възпаление какво означава, опасно ли е това възпаление и на какво се дължи?
Рзчитам само: отр ІІІ а
Благодаря Ви много за вниманието!

dianamihalcheva
Участник
# Дата: 13 ное 2017 18:00
Отговор 

Извършено на: 10.11.2017 Пациент: Диана Красимирова Михалчева №387290
Извършил/обработил: д-р Кипка Чалъкова Лаб. РЦЗ: 0103141003
Забележка:
Име на тест (изследване) Резултат Единици Рефер.граници от - до
ДРУГИ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ .
Цитологично изследване
РАР II - III A
Бетезда терминологична система .
Адекватност на цитонамазката Задоволителна
`
Клетъчни промени свързани с: анаеробна флора; ? HPV - дискератоцити и вроговени плоски епители
Плоскоклетъчни интраепителни лезии /ПИЛ/
Клетъчни промени в жлезистите клетки:
Допълнително описание
Препоръки: колпоскопия
Следваща цитонамазка

admin
Администратор
# Дата: 14 ное 2017 09:20
Отговор 

Здравейте потребители, за съжаление специалистът ни по разчитане на цитонамазки отсъства за известно време. Обърнете се към лекуващия лекар. Извиняваме се за причиненото неудобство!

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 .
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.

online community software miniBB™ © 2001-2017