Общински здравен център - Шумен

- Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / Разчитане на цитонамазка
<< 1 ... 18 . 19 . 20 .
Автор Съобщение
Анонимен
# Дата: 4 апр 2018 22:51
Отговор 

Здравейте!
Ако имате възможност, бихте ли коментирали следният резултат:

Материал за изследване: Клетъчен материал
Метод на изследване: Течно-базирана цитология

Резултат от цитологичен анализ:

Забележка: Койлоцити без атипизъм.

Показател

Резултат

Течно-базирана цитология
Адекватност на материала Задоволителен, Наличие на клетки от трансформационната зона
Група по Папаниколау PAP IIB
Интерпретация на резултат 1. АБНОРМАЛНИ ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ
- Плоски епителни клетки
* Ниcкостепенна плоскоепителна лезия (LSIL) съдържаща: HPV/лека дисплазия/CIN 1

Препоръки Колпоскопия
Препоръчителни тестове HPV-тест
Следваща намазка след 6 месеца

Благодаря!

Анонимен
# Дата: 4 апр 2018 23:13
Отговор 

Към горното съобщение:
заедно с цитонамазката е направена е колпоскопия - не се установяват атипични участъци.

admin
Администратор
# Дата: 5 апр 2018 09:43
Отговор 

Здравейте потребители, за съжаление специалистът ни по разчитане на цитонамазки отсъства за известно време. Обърни се към лекуващия лекар, който ще е и най-точен в разчитането. Извиняваме се за причиненото неудобство!

Моника
# Дата: 10 апр 2018 21:52
Отговор 

Моля пишете ми пап 2 с опасен резолтат ли е

Моника
# Дата: 10 апр 2018 22:01
Отговор 

От 2 години се опитваме да имаме дете но цитонамаската ми е пап2 с какво означава и ще имам ли бебе моля пишете ми

admin
Администратор
# Дата: 11 апр 2018 09:49
Отговор 

Здравей Моника, не се притеснявай, по принцип РАР II без буквичка отзад се приема за резултат в норма, ако има допълнително примерно "а", "б" или "с" означава, че има клетки показващи най-често възпалителни промени или метаплазия (доброкачествени промени), HPV инфекция. Обикновено при такъв резултат в повечето случаи се предписва лечение или се назначават допълнителни изследвания, но е по преценка на лекуващият лекар след преглед и изследване, възможно е и да не се налагат такива. Разбира се, че ще имаш бебе, просто трябва търпение и спокойствие. Понякога самата мисъл за това действа натрапчиво и е причина за неуспешните опити. Успех!

Анонимен
# Дата: 19 апр 2018 11:20
Отговор 

Здравейте! Цитонанамазка с резултат: плоски и ендоцевикални епители и плоскоклетъчна метаплазия; Er и Lev

desislava1980
Участник
# Дата: 19 апр 2018 12:05
Отговор 

здравейте , резултатът от цитонамазката ми е 3 а, пише: повърхностни ,междинни, парабазални и базални плоски епителни клетки.Част от базалните плоски епителни клетки сса с умерен атипизъм -суспектни цитологични данни за плоскоепителна дисплазия, много левкоцити, жлезист епител-б.о.
Бихте ли ме посъветвали какво означава това?

Анонимен
# Дата: 19 апр 2018 23:54
Отговор 

Здравейте, моля за мнение за тези резултати. Има вероятност да съм бременна. Цитонамазката е правена със сигурност преди овулация, но получих резултатите след като вече бяхме започнали опитите за бебе и сега съм силно притеснена.
PVCU-IIIБгр.СС-Iгр. Наличие на клетки с тежка дискариоза без данни за възпаление в PVCU.За колпоскопия и биопсия от патологичните зони.

ЦИТОЛОГИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ
ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ - Порцио: IIIБ
ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ - Цервикален канал: I
БЕТЕЗДА ТЕРМИНОЛОГИЧНА СИСТЕМА:
АДЕКВАТНОСТ НА ЦИТОНАМАЗКАТА:
А. Задоволителна

КАТЕГОРИИ:
A. Клетки в норма
В. Плоскоклетъчни Интраепителни Лезии /ПИЛ/:
високостепенни ПИЛ
Допълнително описание: PVCU-IIIБгр.СС-Iгр. Наличие на клетки с тежка дискариоза без данни за възпаление в PVCU.За колпоскопия и биопсия от патологичните зони.
Препоръки: колоскопия биопсия:

admin
Администратор
# Дата: 20 апр 2018 09:15
Отговор 

Здравейте потребители, за съжаление специалистът ни по разчитане на цитонамазки отсъства за известно време. Обърни се към лекуващия лекар, който ще е и най-точен в разчитането. Извиняваме се за причиненото неудобство!

<< 1 ... 18 . 19 . 20 .
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.

discussion forum software miniBB™ © 2001-2018