Общински здравен център - Шумен

- Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / Разчитане на цитонамазка
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . >>
Автор Съобщение
Анонимен
# Дата: 4 апр 2018 22:51
Отговор 

Здравейте!
Ако имате възможност, бихте ли коментирали следният резултат:

Материал за изследване: Клетъчен материал
Метод на изследване: Течно-базирана цитология

Резултат от цитологичен анализ:

Забележка: Койлоцити без атипизъм.

Показател

Резултат

Течно-базирана цитология
Адекватност на материала Задоволителен, Наличие на клетки от трансформационната зона
Група по Папаниколау PAP IIB
Интерпретация на резултат 1. АБНОРМАЛНИ ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ
- Плоски епителни клетки
* Ниcкостепенна плоскоепителна лезия (LSIL) съдържаща: HPV/лека дисплазия/CIN 1

Препоръки Колпоскопия
Препоръчителни тестове HPV-тест
Следваща намазка след 6 месеца

Благодаря!

Анонимен
# Дата: 4 апр 2018 23:13
Отговор 

Към горното съобщение:
заедно с цитонамазката е направена е колпоскопия - не се установяват атипични участъци.

admin
Администратор
# Дата: 5 апр 2018 09:43
Отговор 

Здравейте потребители, за съжаление специалистът ни по разчитане на цитонамазки отсъства за известно време. Обърни се към лекуващия лекар, който ще е и най-точен в разчитането. Извиняваме се за причиненото неудобство!

Моника
# Дата: 10 апр 2018 21:52
Отговор 

Моля пишете ми пап 2 с опасен резолтат ли е

Моника
# Дата: 10 апр 2018 22:01
Отговор 

От 2 години се опитваме да имаме дете но цитонамаската ми е пап2 с какво означава и ще имам ли бебе моля пишете ми

admin
Администратор
# Дата: 11 апр 2018 09:49
Отговор 

Здравей Моника, не се притеснявай, по принцип РАР II без буквичка отзад се приема за резултат в норма, ако има допълнително примерно "а", "б" или "с" означава, че има клетки показващи най-често възпалителни промени или метаплазия (доброкачествени промени), HPV инфекция. Обикновено при такъв резултат в повечето случаи се предписва лечение или се назначават допълнителни изследвания, но е по преценка на лекуващият лекар след преглед и изследване, възможно е и да не се налагат такива. Разбира се, че ще имаш бебе, просто трябва търпение и спокойствие. Понякога самата мисъл за това действа натрапчиво и е причина за неуспешните опити. Успех!

Анонимен
# Дата: 19 апр 2018 11:20
Отговор 

Здравейте! Цитонанамазка с резултат: плоски и ендоцевикални епители и плоскоклетъчна метаплазия; Er и Lev

desislava1980
Участник
# Дата: 19 апр 2018 12:05
Отговор 

здравейте , резултатът от цитонамазката ми е 3 а, пише: повърхностни ,междинни, парабазални и базални плоски епителни клетки.Част от базалните плоски епителни клетки сса с умерен атипизъм -суспектни цитологични данни за плоскоепителна дисплазия, много левкоцити, жлезист епител-б.о.
Бихте ли ме посъветвали какво означава това?

Анонимен
# Дата: 19 апр 2018 23:54
Отговор 

Здравейте, моля за мнение за тези резултати. Има вероятност да съм бременна. Цитонамазката е правена със сигурност преди овулация, но получих резултатите след като вече бяхме започнали опитите за бебе и сега съм силно притеснена.
PVCU-IIIБгр.СС-Iгр. Наличие на клетки с тежка дискариоза без данни за възпаление в PVCU.За колпоскопия и биопсия от патологичните зони.

ЦИТОЛОГИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ
ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ - Порцио: IIIБ
ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ - Цервикален канал: I
БЕТЕЗДА ТЕРМИНОЛОГИЧНА СИСТЕМА:
АДЕКВАТНОСТ НА ЦИТОНАМАЗКАТА:
А. Задоволителна

КАТЕГОРИИ:
A. Клетки в норма
В. Плоскоклетъчни Интраепителни Лезии /ПИЛ/:
високостепенни ПИЛ
Допълнително описание: PVCU-IIIБгр.СС-Iгр. Наличие на клетки с тежка дискариоза без данни за възпаление в PVCU.За колпоскопия и биопсия от патологичните зони.
Препоръки: колоскопия биопсия:

admin
Администратор
# Дата: 20 апр 2018 09:15
Отговор 

Здравейте потребители, за съжаление специалистът ни по разчитане на цитонамазки отсъства за известно време. Обърни се към лекуващия лекар, който ще е и най-точен в разчитането. Извиняваме се за причиненото неудобство!

oditing
# Дата: 23 апр 2018 15:29
Отговор 

Здавейте,

С молба за разчитане на следния резултат от течнобазирана цитология:

Резултат от цитологичен анализ:

Забележка: Умерено левкоцити, повърхностни и интермедиерни сквамозни клетки, групи муцинозни и незрели метапластични клетки, леки реактивни промени.

Течно-базирана цитология
Адекватност на материала Задоволителен, Наличие на клетки от трансформационната зона, Възпаление
Група по Папаниколау PAP IIA
Интерпретация на резултат 1. НЕ-НЕОПЛАСТИЧНИ НАХОДКИ
- Реактивни клетъчни промени свързани с:
* Възпаление(включва типично възстановяване)

Препоръки -
Препоръчителни тестове -
Следваща намазка след 12 месеца
Извършил изследването д-р ДИМОВА, Даниела

admin
Администратор
# Дата: 27 апр 2018 09:52
Отговор 

Здравей oditing, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Единственото което се открива е наличието на възпалителни клетки, за които понякога не се налага лечение, а друг път се предписва такова, това преценява лекуващият лекар след преглед и изследване.

Анонимен
# Дата: 27 апр 2018 11:27
Отговор 

Здравейте! Цитонанамазка с резултат: плоски и ендоцевикални епители и плоскоклетъчна метаплазия; Er и Lev

Поля
# Дата: 27 апр 2018 11:56
Отговор 

Здравейте, имам нужда и аз от помощ. Притеснена съм от резултатите ми от цитонамзката. 3 А СС-1гр. наличие на дискариотични клетки без данни за възпаление.
група по папаниколу-порцио-3а
група по попониколу-цервикален канал -1
активност на цитонамазката-Б-задоволителна, но ограничена от кръв
категории- А-клетки в норма
плоскоклетъчни интераепителни лезии - атипични с неясен произход

admin
Администратор
# Дата: 30 апр 2018 09:20
Отговор 

Ани
# Дата: 9 май 2018 16:28
Отговор 

Здравейте! Моля за мнение: Цитонанамазка с резултат: 2 гр. ПАП
Умерено изразена левкоцитна възпалителна реакция. Епителни клетки с реактивни, метапластични промени. Има ли нещо притеснително в резултата. Благодаря

admin
Администратор
# Дата: 10 май 2018 11:16
Отговор 

Здравей Ани, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Единственото което се открива е наличието на възпалителни клетки, за които понякога не се налага лечение, а друг път се предписва такова, това преценява лекуващият лекар след преглед и изследване.

Екатерина
# Дата: 11 май 2018 10:21
Отговор 

Здравейте,много ще съм благодарна ако някой разчете моето изследване!
Забележка: Адекватност на материала:
Задоволителна за преценка

Обща категоризация:
Отрицателна за интраепителна лезия или малигнен процес- NIL

Описателна диагноза:
Материал от влагалищна цитонамазка
Р- плосък епител с реактивни промени
Възпалителни клетки
Слуз

C- Плоскоепителни клетки и клетки от жлезист епител с реактивни промени
Възпалителни клетки
Слуз

PAP II C

Катя
# Дата: 11 май 2018 15:53
Отговор 

Здравейте и от Мен. Ето и моят резултат - РАР 2-3А, клетъчни промени свързани с кластери вроговени плоски епители.
Благодаря предварително!!

admin
Администратор
# Дата: 14 май 2018 09:34
Отговор 

Здравей Екатерина, в резултата ти няма нищо обезпокоително. Единственото което се открива е наличието на възпалителни клетки, за които понякога не се налага лечение, а друг път се предписва такова, това преценява лекуващият лекар след преглед и изследване.

admin
Администратор
# Дата: 14 май 2018 09:37
Отговор 

Здравей Катя, за съжаление специалистът ни по разчитане на цитонамазки отсъства за известно време. Обърни се към лекуващия лекар, който ще е и най-точен в разчитането. Извиняваме се за причиненото неудобство!

veska
# Дата: 14 май 2018 11:03
Отговор 

Здравеите може ли да ми помогнете в разчитане на резултати от цитонамазка
Плоскоклетъчни интраепителни лезии CC II B : Нискостепенни ,с HPV
Клетъчни промени в жлезнит клетки: Атипични с неясна степен
Група по Папаниколау II C

admin
Администратор
# Дата: 15 май 2018 10:36
Отговор 

Здравей veska, за съжаление специалистът ни по разчитане на цитонамазки отсъства за известно време. Обърни се към лекуващия лекар, който ще е и най-точен в разчитането. Извиняваме се за причиненото неудобство!

Екатерина
# Дата: 15 май 2018 15:46
Отговор 

Здравей Екатерина, в резултата ти няма нищо обезпокоително. Единственото което се открива е наличието на възпалителни клетки, за които понякога не се налага лечение, а друг път се предписва такова, това преценява лекуващият лекар след преглед и изследване.

Благодаря!:)

Веси
# Дата: 22 май 2018 19:38
Отговор 

Здравейте
Направих си цитонамазка. ПАП 2 В. Притеснява ме резултата който са писали: Повърхностни и интермедиерни сквамозни клетки, незрели метапластични клетки с изразени реактивни промени, единични бинуклеарни клетки, паракератотични клетки.
Не знам какво означава това. Можете ли да ми обясните?
Много благодаря.

Маргарита
# Дата: 24 май 2018 07:15
Отговор 

Здравейте.

При кюртажа, след помятането преди година, ми взеха материал от маточните стени и цервикалният канал и заключението бе : аденометозна хиперплазия на ендометриума с насложени секреторни промени на жлезите. Лекарят каза, че не било страшно, било нормално изменение за възрастта и не приложи лечение. На 45 години съм.

Сега правих цитонамазка и резултата ми е:

Патологоанатомия:
Забележка: Адекватност на материала: Задоволителна за преценка
Обща категоризация: Отрицателна за интраепителна лезия или малигнен процес- NIL
Описателна диагноза: Материал от влагалищна цитонамазка
Р- плосък епител с реактивни промени Възпалителни клетки Слуз
C- Плоскоепителни клетки и клетки от жлезист епител с реактивни промени Възпалителни клетки Слуз
PAP II B
До сега съм била РАР 2 без буква.
Какво означава това? Благодаря ви предварително.

eemiili
Участник
# Дата: 24 май 2018 12:28
Отговор 

Здравейте, ще съм много благодарна ако ми разчетете резултата от цитонамазката.
ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ - Порцио: IIB
ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ - Цервикален канал: IIA
БЕТЕЗДА ТЕРМИНОЛОГИЧНА СИСТЕМА:
АДЕКВАТНОСТ НА ЦИТОНАМАЗКАТА:Задоволителна
КАТЕГОРИИ:Негативен за интраепителна лезия или злокачествен процес Негативен за интраепителна лезия или злокачествен процесКлетъчни промени свързани с: възпаление (включва типично възстановяване)Допълнително описание:Порцио - суперициални и интермедиерни сквамозни клетки, обилно левкоцити, муцинозни клетки с цитолиза /ектопичналезия/, зрели метапластични клетки и единични паракератотични клетки. Цервикален канал - муцинозн иклетки с цитолиза,слуз, умерено левкоцити, плоскоепителни клетки и групи от зрели метапластични клетки. За проследяване.Следваща намазка: 6м.

admin
Администратор
# Дата: 28 май 2018 16:02
Отговор 

бисерка
# Дата: 11 юни 2018 17:22
Отговор 

Здравейте, бих искала и аз да разчета резултатите от цитонамазката:7

Наличие на клетки от трансформационната зона в материала;
Група по Папаниколау: PAP IIIA;
Интерпретация на резултат 1. НЕ-НЕОПЛАСТИЧНИ НАХОДКИ
- Реактивни клетъчни промени свързани с:
* Възпаление(включва типично възстановяване)
2. АБНОРМАЛНИ ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ
- Плоски епителни клетки
* Ниcкостепенна плоскоепителна лезия (LSIL) съдържаща: HPV/лека дисплазия/CIN 1
Препоръки: Колпоскопия

Татяна
# Дата: 14 юни 2018 15:11
Отговор 

Здравейте, бих искала да попитам за резултата ми от цитонамазка.
Много левкоцити, 2г и обилна микрофлора, Групи от клетки с плоскоклетъчна метаплазия.ЦН от питермед...(не горазчитам)-суперфициален тип=норм.хормон.ниво.

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.

forum software miniBB™ © 2001-2018