Общински здравен център - Шумен

- Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / Разчитане на цитонамазка
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 18 . 19 . >>
Автор Съобщение
admin
Администратор
# Дата: 1 апр 2015 12:35
Отговор 

Здравей Adriana, не се притеснявай при теб най-вероятно се касае за възпалителен процес за което говорят наличието на възпалителни клетки и реактивните промени т.е. клетките не са в нормалния си вид. Предполагам, че имаш предписана терапия и всичко ще се оправи. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 1 апр 2015 12:45
Отговор 

Здравей letis, не се притеснявай при теб се касае за възпалителен процес за което говорят наличието на множество левкоцити, еритроцити, бактерии и дистрофични /променени/ клетки. Предполагам, че имаш предписана терапия и всичко ще се оправи. Останалите видови клетки- суперфициални, интермедиерни, ендоцервикални и резервни са част от структурата на лигавицата и е нормално да ги има. Излекувай се и продължете с опитите за бебче. Успех!

letis
Участник
# Дата: 1 апр 2015 18:15
Отговор 

Благодаря Ви и хубава вечер!

Анонимен
# Дата: 6 апр 2015 09:48
Отговор 

Здравейте, на 32 год. Съм и преди 4 месеца родих, направих си течно-базирана цитонамазка. Моля, ако имате възможност да ми раЗчетете резултатите. А ето ги у тях.
Pap 2b
Забележка: Еритроцити, умерено левкоцити, леки реактивни промени, паракератотични клетки. За проследяване.
Интерпретация на резултат 1. НЕ-НЕОПЛАСТИЧНИ НАХОДКИ
- Реактивни клетъчни промени свързани с:
* Възпаление(включва типично възстановяване)
Следваща цитонамазка: след 6 месеца.
Благодаря предварително!

Анонимен
# Дата: 6 апр 2015 09:50
Отговор 

Извинявайте, казвам се Вал....за горния пост.

admin
Администратор
# Дата: 6 апр 2015 11:05
Отговор 

Здравей Анонимен/Вал, не се притеснявай за момента няма нищо обезпокоително в резултата ти. Това което се подразбира /от наличието на еритроцити, умерено левкоцити, леки реактивни промени, паракератотични клетки/ е, че си имала лек възпалителен процес най-вероятно в следствие на раждането, което е било преди 4 месеца, но в момента се възстановява лигавицата на влагалището и затова са ти писали само проследяване и последващата цитонамазка след 6 месеца.

Галя
# Дата: 9 апр 2015 16:42
Отговор 

Здравейте, много ще съм Ви благодарна, ако разчетете резултатите ми. Ате са: Екзо: Плоски епителни клетки от горните слоеве, без особени цитологични отклонения, левкоцити и бактерии (-), слузест секрет. Ендо: Обилие от групи и комплекси от хиперплазирали ендоцервикални жлезни клетки, с лека кариомегалия, "голи" ядра, левкоцити и бактерии (-). Морфологична диагноза: цитограма показваща реактивни хиперпластни прмени в ендоцервикалния епител при добра плоскоепителна епителизация. РАР I - II.

Дани
# Дата: 14 апр 2015 16:38
Отговор 

Здравейте! Ще Ви бъда много благодарна, ако ми дадете малко повече разяснение около моя резултат от течна цитонамазка. На 36 г съм, омъжена, с постоянен партньор. До сега цитонамазките ми а били винага I или II а група, но този път се оказа IIВ група с HPV. Никога до сега HPV не ми е излизало. Затова пуснах течно цитонамаза с типизиране на вируса. Това е резултата:

Резултат от цитологичен анализ:

Забележка: Умерено левкоцити, лактобацили, цитолиза, единични койлоцити без атипизъм. За проследяване.

Течно-базирана цитология
Адекватност на материала Задоволителен, Наличие на клетки от трансформационната зона, Възпаление
Група по Папаниколау PAP IIB
Интерпретация на резултат 1. АБНОРМАЛНИ ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ
- Плоски епителни клетки
* Ниcкостепенна плоскоепителна лезия (LSIL) съдържаща: HPV/лека дисплазия/CIN 1

Препоръки Колпоскопия
Препоръчителни тестове
Следваща намазка след 6 месеца

Положителен от всички изследвани HPV e единствено HPV 6

За съжаление лекарите не обичат да разясняват какво точно говори резултата. Единственото, което ми изписа е изопринозин по схема.

Мими
# Дата: 14 апр 2015 23:52
Отговор 

Здравейте,
Ще съм благодарна, ако ми дадете и вашето мнение относно резултата ми от цитонамазка. Да вметна, че имам и частично изгорена раничка на шийката на матката преди около 3 години.
Група по Папаниколау: II
Клетъчни елементи от сквамозен и ендоцервикален епител/ суперфициални и интермедиерни клетки; групи от ендоцервикални епителии/; умерено количество сегментоядрени левкоцити

би
# Дата: 15 апр 2015 22:16
Отговор 

здравейте! след цитонамазка и биопсия получих следния резултат: от цитонамаката -пап 2, а от биопсията - хроничен обострен цервицит и незрял метапластичен сквамозен епител с група койлоцити. Направих си и ДНК тест- 2 положителни високорискови щама на ЧПВ. Лекарят ми предписа имуностимулатор биозин и глизиген спрей. притеснена съм изключително много. Прекратих и половите контакти с партньора си. според Вас съществува ли възможност вирусът да се самоизчисти, както пише на много места, след предписаното лечение и да се справя с проблема? Благодаря Ви предварително. Извинявам се, ако въпросът ми не е в правилната тема!

admin
Администратор
# Дата: 20 апр 2015 14:51
Отговор 

Здравей Галя, в резултата ти няма нищо обезпокоително, отрицателен е за наличието на каквито и да е бактерии и левкоцити. Реактивните промени по принцип означават начални клетъчни промени, дължащи се на атрофии, облъчване или възстановяване. При теб се възстановят в нормалния си вид т.е. всичко е наред.

admin
Администратор
# Дата: 20 апр 2015 15:18
Отговор 

Здравей Дани, не се притеснявай, при теб се касае за възпалително изменени клетките, свързано с наличието на ЧВП. Човешкият Папиломен Вирус е един от най-широко разпространените вируси предавани предимно при сексуален контакт. Известни са над 40 типа ЧПВ. Тип 6, който ти е открит, е представител на групата от нискорискови вирусни типове т.е. е доброкачествен. Причината появата му освен възпаление може да е и например наличие на т.нар. "раничка", затова при теб се препоръчва и колпоскопия т.е. допълнителен оглед на маточната шийка със специален апарат. Обикновено, ако няма друга причина се изписват само имуностимуланти по схема за изчистване на организма от този тип, както е при теб. Изпий ги и направи ново изследване. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 20 апр 2015 15:27
Отговор 

Здравей Мими, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Наличието на всички тези видове клетки е нормално защото са от състава на маточната шийка и лигавицата. Сегментоядрени левкоцити са просто разновидност на левкоцитите, които също винаги ги има в изследването.

admin
Администратор
# Дата: 20 апр 2015 15:31
Отговор 

Здравей би, не се притеснявай, при добър имунитет и с помощта на имуностимулатори организмът се изчиства от наличието на ЧПВ. При теб е правилно предписана терапията, но трябва търпение, защото ЧПВ е упорит, но лечим! Успех!

Галя
# Дата: 20 апр 2015 19:29
Отговор 

Благодаря много за отговора,но пропуснах да спомена, че ми е премахната раничка с процедура LLETZ преди година и три месеца. Възможно ли е клетките все още да се възстановяват?

admin
Администратор
# Дата: 21 апр 2015 14:46
Отговор 

Здравей Галя, периода е твърде голям. По принцип времето за възстановяване зависи най-вече от големината на обработената площ, както и от някои индивидуални особености, но обикновено за няколко месеца процеса приключва.

Дани
# Дата: 21 апр 2015 15:36
Отговор 

Огромно благодаря за отговора! ....и все пак за мен остава неясно как с постоянен партньор от дълги години изведнъж се появява чпв 6. Възможно ли е този вирус да с повече от 10 години давност без да се е появил. И още нещо - аз нямам кондиломи, нито външни, нито вътрешни. Не причинява ли чпв 6 брадавици?

Галя
# Дата: 21 апр 2015 19:15
Отговор 

Благодаря за отговора! Имайки предвид,че от премахването на раничката е минало толкова време означава ли, че описаният резултат от цитонамазката ми (по-горе) не е процес на възстановяване, а нещо за което трябва да се притеснявам?

admin
Администратор
# Дата: 22 апр 2015 10:55
Отговор 

Здравей Дани, ЧПВ е широко разпространен вирус, устойчив към условията на външната среда. Счита се, че около 80% от жените се заразяват до навършване на 50 г.. Независимо че основният начин на предаване на ЧПВ е по полов път, има разновидности на вируса които се пренасят чрез физически контакт/допир. Да, по принцип кондиломите са в следствие на тип 6 и 11 на ЧПВ, но в повечето случаи вирусът не предизвиква определени признаци и симптоми, т.е. остава "скрит" в клетките на маточната шийка за дълъг период от време и не е задължително да развиеш кондиломи, ако си носител точно на този тип. Не се притеснявай, изпий се предписаната терапия и направи ново изследване. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 22 апр 2015 11:01
Отговор 

Здравей Галя, не, не означава. Причината за възстановяване може да е и хормонална. Не се притеснявай всичко е наред.

Галя
# Дата: 22 апр 2015 13:56
Отговор 

Благодаря Ви много!

Дани
# Дата: 22 апр 2015 16:58
Отговор 

Много Ви благодаря за отговора!

Петя
# Дата: 26 апр 2015 16:35
Отговор 

Добър Ден!

Петя
# Дата: 26 апр 2015 16:41
Отговор 

Имам Въпрос към Вас! Моят резултат е от провинцията и никой нищо не ми обясни, освен жеговитото: догодина пак. Пиша Ви дословно резултата:
PAP 1
Р - Суперфициални клетки
CL - слуз, 2euc и нормални цервинални клетки.

Много Ви моля за поеснение. Няма нищо друго писано, никакви показатели, само това....
Предварително Ви благодаря за отделеното време!

admin
Администратор
# Дата: 27 апр 2015 11:29
Отговор 

Здравей Петя, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Наличието на всички тези видове клетки е нормално защото са от състава на маточната шийка и лигавицата. Съкращението Р означава влагалищна лигавица, а CL е канала на маточната шийка. Всичко е наред.

Петя
# Дата: 27 апр 2015 19:24
Отговор 

Благодаря за бързия отговор. Притесних се, защото при другите дами имаше доста подробни резултати, а при мен само два реда.

admin
Администратор
# Дата: 29 апр 2015 09:37
Отговор 

Здравей Петя, не се притеснявай, резултатът може да бъде описан и в един ред, не е задължително да бъде обемен, особено след като няма нищо обезпокоително.

Тони77
# Дата: 29 апр 2015 12:10
Отговор 

Здравейте!

Моля да ми помогнете да разбера следния резултат:

резултат от посявка:няма растеж на аеробни бактерии и гъбички

микроскопски резултат: суперфициален епител, умерено левкоцити, коки и бактерии/анаероби/, редуцирина млечнокисела флора.

Изписаха ми по телефон следното лечение:
макмирор комплекс за поне 7 дни и след това гинофилус за 10 дни + контрола.

Моля, да ми обясните сериозен ли ми е проблема и дали не се налага и лечение на съпруга ми?

Благодаря Ви сърдечно предварително!

admin
Администратор
# Дата: 30 апр 2015 10:40
Отговор 

Здравей Тони77, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Това което са констатирали най-общо казано е нарушен баланс на вагиналната флора вследствие наличието на коки и бактери, затова са ти предписали Макмироро комплекс. Той се прилага при комплексно лечение на вагинални инфекции, причинени от различни микроорганизми. При теб това са коките и анаеробните бактерии.
А Гинофилус се използва като последващо лечение, след изчистване на влагалището, за възстановяване равновесието на вагиналната флора.
Нямаш сериозен проблем и не се налага лечение и на съпруга ти. След приключване на лечението е желателно, както са ти и препоръчали, контролно изследване. Успех!

Анонимен
# Дата: 6 май 2015 11:41
Отговор 

Добър ден! Моля, Ви за разчитане на резултат от цитонамазка, понеже съм страшно притеснена!
ПОВЪРХНОСТНИ И МЕЖДИННИ ПЛОСКИ ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ В НОРМА.
МНОГО ЛЕВКОЦИТИ. ГРУПИ КЛЕТКИ С ПЛОСКОКЛЕТЪЧНА МЕТАПЛАЗИЯ
И АТИПИЗЪМ- ЦИТОЛОГИЧНИ ДАННИ ЗА ПЛОСКОЕПИТЕЛНА ДИСПЛАЗИЯ
В ГРАНИЧНАТА ЗОНА. НЕОБХОДИМО Е БИОПСИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ.

РАР-ІІІ Б

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 18 . 19 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.

light forum script miniBB™ © 2001-2017