Общински здравен център - Шумен

- Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / Разчитане на цитонамазка
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . >>
Автор Съобщение
Камелия
# Дата: 14 юни 2018 17:17
Отговор 

Здравейте, и аз също бих желала да получа второ мнение. Моите резултати са плоски клетки с атрофични промени, медицинката сестра спомена нещо за менопауза, но след това гинеколожката ме увери, че всичко е наред. На 22г. съм.

Инна П
# Дата: 16 юни 2018 21:26
Отговор 

Здравейте, ще може ли да разчетете и моята цитонамазка- клетъчни промени свързани с Кандида, Clue cells, високостепенни ПИЛ, ПАП 3б

admin
Администратор
# Дата: 19 юни 2018 15:27
Отговор 

Здравейте потребители, за съжаление специалистът ни по разчитане на цитонамазки отсъства за известно време. Обърни се към лекуващия лекар, който ще е и най-точен в разчитането. Извиняваме се за причиненото неудобство!

Анонимен
# Дата: 25 юни 2018 12:20
Отговор 

Здравейте,

Бихте ли разчели и моята цитонамазка. Преди около месец пуснах първата, без никакви симптоми, чисто профилактично - излезе ПАП 2 Б. След лечение с Макмирор пуснах втора за контрол миналия петък и излезе това :

Патологоанатомия
Забележка: Адекватност на материала:
Задоволителна за преценка

Обща категоризация:
Отрицателна за интраепителна лезия или малигнен процес- NIL

Описателна диагноза:
Материал от влагалищна цитонамазка
Р- плосък епител с реактивни промени
Възпалителни клетки
Слуз

C- Плоскоепителни клетки и клетки от жлезист епител с реактивни промени
Възпалителни клетки
Слуз

PAP II C

На своя глава пусна HPV тест за високорискови само, чакам да излязат на 30.06.

Благодаря Ви!

admin
Администратор
# Дата: 29 юни 2018 10:05
Отговор 

Здравей Анонимен, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Единственото което се открива е наличието на възпалителни клетки, за които понякога не се налага лечение, а друг път се предписва такова, това преценява лекуващият лекар след преглед и изследване. Добре е, че си си пуснала високорискови вирусни типове, но мисля, че там всичко ще е ок. Успех!

Анонимен
# Дата: 29 юни 2018 14:33
Отговор 

Много Ви благодаря за отговора, чакам все още и другото изследване. Утре ще излезе.
Тъй като правим опити за бебе, се притесних от цитонамазката и евентуално лечение с антибиотици.

Желая Ви всичко добро !

Анонимен
# Дата: 29 юни 2018 14:36
Отговор 

Здравейте, току що видях, всичко е отрицателно,само 51 е положителен?
Това опасно ли е? Говори ли за инфекция и нещо сериозно.

На преглед съм чак на 03.07 и до тогава поне да се успокоя.

Благодаря.

admin
Администратор
# Дата: 2 юли 2018 10:58
Отговор 

Здравей Анонимен, не се притеснявай в предвид факта, че се откриват възпалителни клетки в изследването ти и е положителен 51 тип, който най-вероятно е провокиран от възпалителния процес, би трябвало да ти се проведе лечение и след него отново да се повтори цитонамазката, както и HPV тест.

Анонимен
# Дата: 2 юли 2018 11:12
Отговор 

Здравейте,

Благодаря за отговора. Бях днес на лекар, каза да не се притеснявам, но наложи нова цитонамазка за всеки случай, тъй като старата беше готова в лабораторията в деня на носенето й, което и мен усъмни, а днес и него.

Хубав ден и седмица !

AntoanetaD
# Дата: 2 юли 2018 12:06
Отговор 

Цитологично изследване на цервикална или вагинална намазка/намазаки
Макроскопски: СС - ендоцервикален и плосък епител в норма
Слуз /+/
Pap I
PVCU - плосък епител с частични цитологични промени
Л.Б. /+++/
Pap I

Благодаря 😊

admin
Администратор
# Дата: 2 юли 2018 13:30
Отговор 

Здравей AntoanetaD, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването.

AntoanetaD
# Дата: 3 юли 2018 00:22
Отговор 

Благодаря 😊

Мирослава С
# Дата: 3 юли 2018 08:43
Отговор 

Здравейте!Бихте ли разчели моята цитонамазка:
АДЕКВАТНОСТ НА ЦИТОНАМАЗКАТА :
А. Задоволителна
КАТЕГОРИИ :
A. Клетки в норма
Други маточни тумори:
Допълнително описание: КЛЕТЪЧНИ ЕЛЕМЕНТИ ОТ СКВАМОЗЕН И ЕНДОЦЕРВИКАЛЕН ЕПИТЕЛ /ПАРАБАЗАЛНИ. ИНТЕРМЕДИЕРНИ. ЦИЛИНДРИЧНИ КЛЕТКИ/. СЛУЗ. УМЕРЕНО ЛЕВКОЦИТИ.

Мирослава С
# Дата: 3 юли 2018 08:51
Отговор 

P.S.
Група по Папаниколау II

admin
Администратор
# Дата: 3 юли 2018 10:26
Отговор 

Здравей Мирослава С, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Споко, всичко е наред!

Мирослава С
# Дата: 3 юли 2018 12:25
Отговор 

Много благодаря!

Nik_mar
# Дата: 5 юли 2018 01:20
Отговор 

Здравейте,
бих искала да ви помоля да разчетете и моя резултат:
Материал: задоволителен, наличие на клетки от трансформационната зона, микроорганизми
Група: РАР III A
1. Микроорганизми:
* Гъби, морфологично съвместими с Candida spp
* Променлива флора, подсказваща за бактериална вагиноза
2. Абнормални епителни клетки:
* Плоски епителни клетки
* Атипични сквамозни клетки - без да може да се изключи високостепенна плоскоепителна лезия HSIL (ASC-H); Нискостепенна плоскоепителна лезия LSIL съдържаща: HPV/лека дисплазия/CIN 1
Резултат от ДНК анализ:
Койлоцити, плоскоепителни и метапластични клетки с лека и умерена дискариоза, бактерии, псевдохифи.
НРV тест: Отрицателен за 6, 16 и 18, Положителен за HPV 11
Препоръки: Колпоскопия, Биопсия, Церв.абразио

Материала за изследването е взет след лечение за бактериална вагиноза с Флажил (перорално) и Лактажин (вагинално). Също така в момента приемам Coriolus за лечение на HPV инфекцията(след отстраняване на 3 малки външни кондилома), като нямам налични вътрешни кондиломи.
Въпроса ми е дали трябва да се притеснявам и какво бихте ми препоръчали да предприема ? Досега резултата ми от цитонамазката е бил най-много РАР II.
Благодаря ви предварително!

admin
Администратор
# Дата: 5 юли 2018 09:19
Отговор 

Здравей Nik_mar, за съжаление специалистът ни по разчитане на цитонамазки отсъства за известно време. Обърни се към лекуващия лекар, който ще е и най-точен в разчитането. Извиняваме се за причиненото неудобство!

Ани
# Дата: 5 юли 2018 15:44
Отговор 

Здравейте!Може ли разяснение и на моят резултат.
Парабазални и ендоцервикални епителни клетки с умерено изразени дегенеративни промени.Плоски епителни клетки от повърхностните и интермедиерни слоеве на многослойния плосък епител с дегенеративни промени.Множество левкоцити.
Предварително благодаря! :)
П.С. Втора група съм..

admin
Администратор
# Дата: 6 юли 2018 09:38
Отговор 

Здравей Ани, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Просто някои от клетките са с леко променена структура и многото левкоцити показват наличието на възпалителен процес за който понякога не се налага лечение, а друг път се предписва такова, това преценява лекуващият лекар след преглед и изследване.

Крисс
# Дата: 6 юли 2018 16:33
Отговор 

Здравейте!

Бихте ли ми обяснили, какво означава поставената диагноза.

Ендоцврвицит с плоско клетъчна метаплазия и възпалителна атипия ПАП III A.

Благодаря!

Jasmina
# Дата: 6 юли 2018 20:18
Отговор 

Здравейте, бихте ли помогнали с разчитането ма на първа, контролна цитонамазка 6м.след ДТК и 8м.след абразио. Гориха дисплазия цин 1 (HPV 66 положителен) , от абразиото нямаше нищо притеснително уж, освен хроничен цервицит.

2 цитонамазки преди процедурите(от преди около година), при наличие на лезия, пак бяха 2А, даже 1-2А

Резултати от сегашната:

Задоволителна

Порцио- 2А
Цервикален канал - 2А

Негативен за интраепителна лезия или злокачествен процес.

Порцио- повърхностни и интермедиерни плоски епителни клетки, умерен брой левкоцити.

Цервикален канал - муцинозни клетки с цитолиза, слуз, умерен брой левкоцити, незрели и зрели метапластични клетки, повърхностни плоски епители.

Много благодаря!!

Anima
Участник
# Дата: 6 юли 2018 20:20 - Променено от: Anima
Отговор 

Микроскопски резултат: Суперфициален епител, над 10 сегментоядрени левкоцита на поле (увеличение 40х), много анаеробни бактерии и коки, редуцирана млечнокисела флора.
Находка
Антибиограма
Микроорганизъм: Candida albicans
Количество: 10 ^ 3
Коментар: Клинично значим изолат
Няма
Заключение: Микроскопска насоченост за ендоцервицит.

Много моля,за разчет на горните резултати!Каква е водещата диагноза и евентуално лечение.В очакване съм на бърз отговор.Гениколожката е в дългосрочен отпуск и затова се допитвам до Вас като компетенция и насоки.
Благодаря предварително.

admin
Администратор
# Дата: 9 юли 2018 09:29
Отговор 

Здравейте потребители, за съжаление специалистът ни по разчитане на цитонамазки отсъства за известно време. Обърни се към лекуващия лекар, който ще е и най-точен в разчитането. Извиняваме се за причиненото неудобство!

Анонимен
# Дата: 12 юли 2018 13:50
Отговор 

Здравейте,
може ли да ми разчете следните резултати:

Микробиология: НОРМАЛНА АЕРОБНА ФЛОРА БАКТЕРИАЛНА ФЛОРА CANDIDA SPP (-) ОТР.
И Цитология: КЛЕТЪЧНИ ЕЛЕМЕНТИ ОТ СКВАМОЗЕН И ЕНДОРЦЕРВИКАЛЕН ЕПИТЕЛ /СУПЕРФИЦИАЛНИ, ИНТЕРМЕДИЕРНИ, ЦИЛИНДРИЧНИ КЛЕТКИ/, УМЕРЕНО ЛЕВКОЦИТИ.

Ще съм ви много благодарна, тъй като все лекувам нещо и съм притеснена.

admin
Администратор
# Дата: 13 юли 2018 09:33
Отговор 

Здравей Анонимен, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Споко, всичко е наред!

анонимен
# Дата: 13 юли 2018 22:20
Отговор 

Здравейте!Бихте ли разчели моята цитонамазка:
ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ: II
АДЕКВАТНОСТ НА ЦИТОНАМАЗКАТА :
А. Задоволителна, но ограничена от: левкоцити
КАТЕГОРИИ :
A. Клетки в норма
Допълнително описание: КЛЕТЪЧНИ ЕЛЕМЕНТИ ОТ СКВАМОЗЕН И ЕНДОЦЕРВИКАЛЕН ЕПИТЕЛ /СУПЕРФИЦИАЛНИ. ИНТЕРМЕДИЕРНИ. ЦИЛИНДРИЧНИ КЛЕТКИ/. МАСОВО ВИСОК БРОЙ ЛЕВКОЦИТИ.

admin
Администратор
# Дата: 16 юли 2018 09:13
Отговор 

Здравей анонимен, не се притеснявай няма нищо обезпокоително в резултата ти. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Единственото което се открива е наличието на повишен брой левкоцити, за които понякога не се налага лечение, а друг път се предписва такова, това преценява лекуващият лекар след преглед и изследване.

Анонимен 14
# Дата: 18 юли 2018 23:34
Отговор 

Здравейте, бихте ли дали мнение за следния резултат от цитонамазка :
Адекватност на цитонамазката- задоволителна
PV 2 A, lev
Категории: плоскоклетъчни интраепителни лезии
-Нискостепенни
-HPV ?
CC 2C,кръв
Клетъчни промени в жлезните клетки: атипични с неясна степен
Допълнително описание: кръв +++
Група на папаниколау: 2 С
Следваща цитонамазка 3 месеца

admin
Администратор
# Дата: 19 юли 2018 09:20
Отговор 

Здравей Анонимен 14, не се притеснявай след като не са ти назначили допълнителни изследвания или някакво лечение и препоръчват следващото изследване да е след 3 месеца, значи всичко е наред.

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.

simple bulletin board miniBB™ © 2001-2018