Общински здравен център - Шумен

- Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / Разчитане на цитонамазка
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . >>
Автор Съобщение
Анонимен
# Дата: 23 юли 2018 15:30
Отговор 

Благодаря :)

Ани
# Дата: 23 юли 2018 15:31
Отговор 

Благодаря за отговора :)

таня
# Дата: 24 юли 2018 18:51
Отговор 

моля за разчитане на цитонамазка - плоскоепителна метаплазия , промени в жлезния епител натрансформационната зона на фона на естрогенен дефицит рар 2

admin
Администратор
# Дата: 25 юли 2018 09:04
Отговор 

Здравейте потребители, за съжаление специалистът ни по разчитане на цитонамазки отсъства за известно време. Обърни се към лекуващия лекар, който ще е и най-точен в разчитането. Извиняваме се за причиненото неудобство!

anjela
Участник
# Дата: 20 авг 2018 20:20
Отговор 

Здрашейте, много моля и аз за раз4итане на резултата. Излезе ми 3А група цитонамазката и много се притесних. Пи6е персистираща лека дискариоза при интермедиални и парабазални бедни на гликоген клетки.Да се изклю4и левкоплакиа, ерозио?мне се от4ита възпалителна... не раз4итам последната дума.

anjela
Участник
# Дата: 20 авг 2018 20:21
Отговор 

притесних се да не рак или пре4ка да забременея

admin
Администратор
# Дата: 21 авг 2018 15:15
Отговор 

Здравей anjela, не се притеснявай не е рак. Дискариозата е заболяване на клетъчна основа. Предизвиква се от нелекувани или неправилно лекувани вагинални инфекции. Левкоплакия е поява на белезникави петна във влагалищната част на маточната шийка. Причината и за двете може да е възпалителен или бактериален процес или наличието на т.нар. "раничка на маточната шийка" /или ерозио/. И в двата случая лечението е напълно и не ти пречи да забременееш. Предполагам, че ще имаш допълнителни изследвания или терапия, след което всичко ще е наред!

anjela
Участник
# Дата: 21 авг 2018 15:30
Отговор 

А какво значи интермедиални и парабазални бедни на гликоген клетки

anjela
Участник
# Дата: 21 авг 2018 15:30
Отговор 

Сърдечно ви благодаря за предходния отгово

teodoramilch
Участник
# Дата: 21 авг 2018 18:26
Отговор 

Здравейте,

Бихте ли разчели и моята цитонамазка.
Изсл. за патогенни микроорганизми влагалище- не се изолира
Изследване за Candida - не се изолира candida ccp
Лактобацили - липсват (lab No29)
Левкоцити- единични
Епителни клетки- единични
Резултат група PAP за PVCU - III A група
Резултат PAP за CC - II група

Ограничена от левкоцити, метапластични клетки
Нискостепенни плоскоклетъчни интраепителни лезии.

Благодаря Ви много!

admin
Администратор
# Дата: 23 авг 2018 09:24
Отговор 

Здравей anjela, интермедиални и парабазалните клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Всяка клетка има определен строеж. Гликоген означава захар и осигурява образно казано "енергията" на клетките и при теб е просто по-малко. Не се притеснявай.

admin
Администратор
# Дата: 23 авг 2018 10:02
Отговор 

Здравей teodoramilch, в резултата ти се откриват клетки с нарушена структура, а това води до изменени участъци, това означава нискостепенни плоскоклетъчни интраепителни лезии. Тези изменения могат да са свързани с наличието на възпаление, т.нар. "раничка" или друго. Обикновено лечението е консервативно и има за цел да разруши само зоната, в която е разположена лезията. За повече информация можеш да попиташ лекуващия си лекар, който все пак е извършил и прегледа. Не се притеснявай. Навременото и правилно лечение дава винаги положителен резултат.

Devi
# Дата: 23 авг 2018 17:00
Отговор 

Здравейте,предстои ми стартиране на стимулирано инвитро,но днес видях резултатите от цитонамазката и съм притеснена,че не е предписано лечение.моля Ви да я разчетете и посъветвате дали да настоявам за лечение или няма нужда.
А ПО ПАПАНИКОЛАУ - Порцио: IIBГРУПА
ПО ПАПАНИКОЛАУ - Цервикален канал: IIAБЕТЕЗДА ТЕРМИНОЛОГИЧНА СИСТЕМА:АДЕКВАТНОСТна ЦИТОНАМАЗКАТА:Задоволителна
КАТЕГОРИИ:Негативен за интраепителна лезия или злокачествен процес Негативен за интраепителна лезия или злокачествен процесКлетъчни промени свързани с: възпаление (включва типично възстановяване)Допълнително описание:Порцио - интермедиерни и суперфициални сквамозни клетки, умерено левкоцити, лактобацили, единични паракератотичниклетки. Цервикален канал - муцинозни клетки с цитолиза, слуз, еритроцити, умерено левкоцити, зрели метапластични клетки.За проследяване.
Следваща намазка: 6м

Валя Д 159
# Дата: 24 авг 2018 09:03
Отговор 

Здравейте,
бих желала и аз да получа разчитане на цитонамазка (течно-базирана цитология).

Резултат от цитологичен аназил: Сквамозни и муцинозни клетки, парабазални клетки, инфламаторно-репаративни промени, атипични сквамозни клетки. За Проследяване.

Група: PAP II

Интерпретация: 1. НЕ-НЕОПЛАСТИЧНИ НАХОДКИ
- реактивни клетъчни промени свързани с:
* възпаление(включва типично възпаляване)
2. АБНОРМАЛНИ ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ
- плоски епителни клетки
- атипични сквамозни клетки
* с неопределена сигнификацич (ASC-US)
Препоръки: Колпоскопия

Благодаря!

admin
Администратор
# Дата: 24 авг 2018 09:47
Отговор 

Здравей Devi, не се притеснявай изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Наистина се откриват променени клетки в следствие на възпалителен процес /това показват наличните клетки с цитолиза, еритроцити/, но те се нормализират от само себе си /за това говори "включва типично възстановяване"/. След като лекуващият лекар не е предписал лечение значи такова не се налага, а и препоръката е следваща цитонамазка след 6 м..

admin
Администратор
# Дата: 24 авг 2018 09:58
Отговор 

Здравей Валя Д 159, не се притеснявай, изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Наистина се откриват променени клетки в следствие на възпалителен процес, но те се нормализират от само себе си /за това говори "включва типично възстановяване"/. Единствено се препоръчва колпоскопия заради наличните атипични/променени/ клетки в покривния епител (ASCUS), които най-вероятно са свързани с възпалението, което преминава, но за да е по-сигурно. След като лекуващият лекар не е предписал лечение значи такова не се налага и само трябва да се проследи изследването, примерно да се повтори след 1 или няколко месеца, това ще прецени специалиста.

Devi
# Дата: 24 авг 2018 12:16
Отговор 

Много Ви благодаря за разяснението и успокоението!
Поздрави и всичко най-добро!

Iv
# Дата: 24 авг 2018 12:16
Отговор 

Здравейте!

Бихте ли разчели тези резултати? Доколкото разбирам вече всичко е наред, така ли е?

Материал от генитална система - вагинален - цервикален - уретрален
Specimen source: вагинален секрет
Microscopic result: ПОСЯВКА : НЕ СЕ ИЗОЛИРАТ ПАТОГЕННИ МИКРООРГАНИЗМИ. ПРЕПАРАТ : УМЕРЕНО ЛАКТОБАЦИЛИ; НЕ СЕ ВИЖДАТ ЛЕВКОЦИТИ; ЕДИНИЧНИ КОКИ; ПЕК.

Благодаря Ви предварително!

Поздрави и хубав ден

mnp
# Дата: 24 авг 2018 18:14
Отговор 

Моля ви, разчетете резултата от моята цитонамазка: "клетъчни елементи от многослоен плосък и ендоцервикален епител (суперфициални, интермедиерни и цилиндрични клетки). Умерено количество сегментоядрени левкоцити". Не разбирам защо не пише група PAP. Не е означено, че пробата е недостатъчна..
Благодаря предварително!

Роуз
# Дата: 27 авг 2018 14:48
Отговор 

Здравейте,
Моля, за разчитане на резултатите от цитонамазка.
ПАП 2В Атипични с неясна степен, койлоцити.
Адекватност на цитонамазка:
Задоволителна.
Благодаря Ви предварително.

admin
Администратор
# Дата: 29 авг 2018 10:18
Отговор 

Здравей Iv, не се притеснявай в резултата ти няма нищо обезпокоително и не се изолират болестотворни микроорганизми. Всичко е наред.

admin
Администратор
# Дата: 29 авг 2018 10:21
Отговор 

Здравей mnp, не се притеснявай изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Независимо, че не не ти пише групата, което е странно и за мен, всичко е наред.

admin
Администратор
# Дата: 29 авг 2018 10:33
Отговор 

Здравей Роуз, не се притеснявай, единствено при теб се откриват променени клетки, това означава термина "койлоцити" и атипични клетки, което може да е свързано с възпалителен процес, за който не е задължително да се предпише лечение, това преценява лекуващият лекар след преглед и изследване.

Dutkata
Участник
# Дата: 29 авг 2018 18:31
Отговор 

Здравейте цитонамазката ми е PAP3d възпалитилни промени на плосък епител, белези на HPV и масово левкоцити.Имам ли HPV и има ли нещо притиснително.Назначено ми е 3м.лечение.

anjela
Участник
# Дата: 30 авг 2018 16:43
Отговор 

Благодаря още веднъж на вас,че помагате и успокоявате хората

Dysha
Участник
# Дата: 2 сеп 2018 00:02
Отговор 

Zdraveite moqta citonamaska izleze PAP2 s povisheni levkociti i eritrociti ginekologa mi vidq psevdoerozio karvqshto pri dopir i kaza ce shte me obgori shte mi razchetete li citonamazkata blagodarqt

Ива
# Дата: 2 сеп 2018 17:38
Отговор 

здравейте, цитонамскзката ми е 2-3а с наличие на много левкоцити изписаха ми 14 дена лечение с полицинакс . Много съм притеснена моля за съвет трябва ли да направя други изследвания

мая
# Дата: 3 сеп 2018 16:23
Отговор 

Атипични резервни и метапластични клетки в канала при порцио и канал с обилно левкоцити, кокова и Дьо флора.

Ина
Отговор 

Здравейте, много ще съм Ви благодарна, ако разчетете и моите резултати от цитонамазка! Предимно интермедиерни плоски епителни клетки с плеоморфност на ядрата сред масово(+++) левкоцити и обилно бактерии - коки (+++). PAP II. Изразен цервико вагинит. Благодаря Ви предварително!

мая недева
Отговор 

Атипични резервни и метапластични клетки в канала при порцио и канал с обилно левкоцити, кокова и Дьо флора.

<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.

bulletin board software miniBB™ © 2001-2018