Общински здравен център - Шумен

- Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / ПОЛОВО ПРЕДАВАНИ ИНФЕКЦИИ (ППИ) / Разчитане на цитонамазка
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 18 . 19 . >>
Автор Съобщение
Анонимен
# Дата: 6 май 2015 11:43
Отговор 

Надежда ( за горния пост ) .....Благодаря ви и Хубав ден

admin
Администратор
# Дата: 7 май 2015 10:18
Отговор 

Здравей Анонимен/Надежда, не се притеснявай. Дисплазия на шийката на матката означава, че в плоскоепителните клетки, които са част от структурата и, е променено съотношението ядро/цитоплазма в полза на ядрото. Най-често причината е възпалителен процес. При теб най-вероятно е така. Затова говорят и наличието на много левкоцити. Граничната зона се намира между плоския и цилиндричния епител на маточната шийка. Поради това, че тези ядрени отклонения не засягат всички клетки в епителната покривка се налага допълнително изследване /биопсично/ за да се установи степента на дисплазията, която се разделя на лека, умерена и тежка. Всичко ще е наред не се тревожи. Успех!

Димитрова
# Дата: 21 май 2015 15:08
Отговор 

Здравейте, бих желала да разбера какво точно представлява резултатът от цитологичното ми изследване: Суперфициални и интермедиерни плоски епителии, ендоцервикални и регенераторни клетки, множество левкоците.

Флора: Дьодерлайни и коковидни бактерии.

Заключение: възпаление. РАР 2 В

Предписаха ми свещички за лечение.

Има ли от какво да се притеснявам, защото никой не пожела да ми обясни. Искам да имам дете и не знам дали мога да продължа с опитите.

Благодаря ви.

Галина
# Дата: 26 май 2015 20:00
Отговор 

здравейте, бих желала да ми разчетете цитонамазката.
PAP IIIA
0 ендоцервикални комплекси, интермедиерни и суперфициални клетки, лекостепенна дискариоза в интермедиерен тип клетки, неутрофили
с интермедиерни и суперфициални клетки, неутрофили, трихомони

admin
Администратор
# Дата: 2 юни 2015 10:38
Отговор 

Здравей Димитрова, в резултата ти няма нищо обезпокоително и наистина се касае само за възпалителен процес. За това говорят наличието на бактерии и многото левкоцити. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. След лечение и контролна цитонамазка спокойно можеш да продължиш с опитите за дете. Успех!

admin
Администратор
# Дата: 2 юни 2015 10:54
Отговор 

Здравей Галина, не се притеснявай най-вероятно при теб се касае за възпаление причинено от наличието на трихомони, което се среща често и е лечимо. Дискароза означава, че в цитонамазката ви са открити клетки с леки отклонения от нормалния строеж, а неутрофилите са разновидност на левкоцитите. И двете също говорят за възпаление. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Предполагам, че имаш предписана терапия, след която и контролна цитонамазка. Успех!

Диана
# Дата: 3 юни 2015 13:17
Отговор 

Здравейте,
И аз бих искала да помоля за интерпретация на резултат от изследванията.
Материал за изследване: PVCU + CC
Метод на изследване: Течно-базирана цитология
Резултат от цитологичен анализ:
Забележка: Проба, завоалирана от кръв и левкоцити, с дегенеративни и инфламаторно-репаративни промени и лек епителен атипизъм в клетки от трансформационната зона, най-вероятно дължащ се на реактивен процес. За цитологичeн контрол след противовъзпалителна терапия.
Показател Резултат
Течно-базирана цитология
Адекватност на материала: Задоволителен, Наличие на клетки от трансформационната зона, Възпаление, Кръв
Група по Папаниколау: PAP IIC
Интерпретация на резултат 1. НЕ-НЕОПЛАСТИЧНИ НАХОДКИ
- Реактивни клетъчни промени свързани с:
* Възпаление(включва типично възстановяване)
Препоръки -
Препоръчителни тестове HPV-тест
Следваща намазка след 1 месец

До вчера пих антибиотици за лечение на бактериална вагиноза. Казаха ми и че имам раничка и трябва да я лекувам. Ще съм Ви благодарна да ми дадете и вашето мнение.

admin
Администратор
# Дата: 3 юни 2015 16:06
Отговор 

Здравей Диана, в резултата ти няма нищо обезпокоително и наистина се касае за възпалителен процес за който имаш предписана терапия и т.нар. раничка, която е лечима. Желателно е да си направиш цитонамазка след като излекуваш и раничката. Обикновено тя се лекува чрез намазвания и това не се отлага във времето. Тъй като причината за появата и понякога е свързана с наличието на ЧПВ в организма са ти препоръчали тестове за него. Взетите навреме мерки дават винаги положителен резултат. Успех!

gspot
Участник
# Дата: 4 юни 2015 09:40
Отговор 

Здравейте, от скоро живея в чужбина и миналата седмица си направх цитонамазка. Докторката каза, че резултатите са нормални и не предписа лечение, но в резултатите пише за някакво възпаление.
Надявам се, че можете да ги разчетете на английски език. Ето ги:

Liquid Based Cytology
Cytology No:
C-1823-15
Clinical Details:
LMP - 12/05/2015 ; Obstetric History - NP ;
Per Speculum - NP ; Other significant history – Bleedings between periods, friable cervix, easily bleeding
Nature of specimen
LBC Thin prep, stained by PAP
Specimen Adequacy and General Characteristics
Adequate for cytologic assessment. Endocervical cells are seen. Inflammation with reactive cellular changes and
squamous metaplasia. Negative for intraepithelial lesion and malignancy.
Interpretation
Negative for intraepithelial lesion and malignancy.
Comment
Repeat smear after 6 - 12 months is recommended.
Reporting Format
The Revised Bethesda Classification
The Pap Smear is a screening test. Please correlate clinically and, if indicated, further diagnostic studies may be necessary to establish the diagnosis.

Моля Ви за помощ, защото наистина съм притеснена.

srusinova@mail.bg
# Дата: 4 юни 2015 12:04
Отговор 

Здравейте! Моля, да разчетете и моите резултати:
PAP II A - задоволителна, Б- Клетъчни промени свързани с - не е уточнено
Изобилие от Zeuco/поне така го разчитам/. Да се има предвид Candida!
Изписан ми е и Polygynax 12Глобули х1 вечер.
Тъй като нямам оплаквания - сърбежи, течение и др., задължително ли е да проведа курса на лечение, който ми е препоръчан? Предварително Благодаря!

admin
Администратор
# Дата: 4 юни 2015 14:30
Отговор 

Здравей gspot, съжалявам, но няма кой да ти разчета резултата на английски език. Това, че единични думи са като в латинския не показват общото заключение. След като лекарката ти е казала че всичко е наред значи няма от какво да се притесняваш.

admin
Администратор
# Дата: 4 юни 2015 14:49
Отговор 

Здравей srusinova@mail.bg, резултата ти показва вагинална инфекция, независимо, че нямаш симптоми и затова се ти предписали вагинални глобули за изчистване. Желателно е за си проведеш пълния курс. Полижинакс в тази насока има добър ефект.

Мери
# Дата: 5 юни 2015 04:44
Отговор 

Здравейте! Ще съм безкрайно благодарна, ако ми помогнете да разбера и моите резултати!

Гинекологична цитонамазка от порцио /шийка на матка/ представена от нормални плоски епителни/суперфициални 70% и интермедиерни 30%/ клетки, бактерии +++/неспецифична бактериална флора/.
С-Гинекологична цитонамазка от цервикален канал /шийка на матка/представена от нормални ендо и ектоцервикални епителни клетки, слуз++, бактерии+.

Рар || -клетки, без белези на малигненост/с възпалителни промени/
Негативни за интераепителни или малигнени лезии С наличие на микроорганизми /флора съмнителна за бактериална вагиноза/

За лечение ми изписаха Клион-Д

Благодаря предварително!

admin
Администратор
# Дата: 5 юни 2015 10:50
Отговор 

Здравей Мери, резултата ти показва вагинална инфекция, за което говорят наличие на микроорганизми и бактерии. Изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Клион-Д е ефективен при вагинални инфекции причинени от едноклетъчни организми и/или гъби. Така, че не се притеснявай просто си проведи лечението.

Жени
# Дата: 5 юни 2015 11:22
Отговор 

Здравейте! Извинявам се предварително, ако задавам въпроса си не на правилното място, тъй като става въпрос за резултат от влагалищен секрет. Резултата от микробиологичното изследване на влагалищен секрет е следния:
микроскопски препарат: плоски епители, умерено диплококи
изолирани микроорганизми: няма
заключение: отрицателна проба за бактерии и кандида.
Преди 1 месец имам направена електрокоагулация.
Лекарят ми изписа единствено " Силвържин"
Моля, кажете ми дали това е достатъчно като терапия и какво представляват тези "диплококи", защото за първи път се "сблъсквам" с тях.
Предварително Ви Благодаря!

Жени
# Дата: 9 юни 2015 08:29
Отговор 

Пиша ви отново този път с резултат от цитонамазка, взета 1 месец след електрокаугулация, поради HPV 6 и предишен резултат 2в и CIN 1. Така се надявах след тази процедура, поне буквичката "в" да е станала "а". Това е резултата :
Забележка: Много левкоцити, повърхностни и интермедиерни сквамозни и групи незрели метапластични клетки, кръв и детрит. Единични паракератотични клетки. За проследяване, желателно след противовъзпалително лечение.

Показател

Резултат

Течно-базирана цитология + HPV тип 6/11
Адекватност на материала Задоволителен, Наличие на клетки от трансформационната зона, Възпаление
Група по Папаниколау PAP IIB
Интерпретация на резултат 1. НЕ-НЕОПЛАСТИЧНИ НАХОДКИ
* Възпаление(включва типично възстановяване)

Препоръчителни тестове
Препоръки
Следваща намазка след 6 месеца
Извършил изследването д-р ДИМОВА, Даниела

Резултати от ДНК анализ:

Показател

Резултат

Течно-базирана цитология + HPV тип 6/11
HPV 6 Отрицателен
HPV 11 Отрицателен

Страшно съм притеснена, защото дори и след горенето групата не се е променила, а лекарката ми твърди, че не е нужно лечение. Моля, за вашия коментар и съвет.

admin
Администратор
# Дата: 9 юни 2015 10:51
Отговор 

Здравей Жени, не се притеснявай, при теб се касае само за възпалителен процес, с който организма ти се справя /това показва резултата от цитонамазката/, а не за нещо друго, затова и нямаш промяна в ПАП групата. Относно първият ти въпрос. Коките могат да бъдат разположени по единично, по двойки (диплококи - както при теб), по четворки (тетракоки) и т.н. При теб са в умерено количество и затова не се налага допълнително лечение за тях. Силвержина /предполагам вагинални капсули/ е продукт, който създава защитна бариера върху раната, като изолира и предпазва тъканите от външни дразнещи фактори и подпомага нормалното заздравяване и е напълно достатъчен след електрокоагулация. Тъй като процеса на възстановяване на клетките е няколко месеца затова при теб в момента все още излизат т.нар. "реактивни промени" т.е. клетки с променен строеж, но в процес на възстановяване и не е задължително да има допълнително лечение. Просто се проследява и се преценява от последващата цитонамазка. Това че типовете ЧПВ 6 и 11 са отрицателни е добра новина. Правилно ти е казала лекарката, че за момента не се налага лечение. Споко!

Жени
# Дата: 9 юни 2015 11:00
Отговор 

Оххххх - ОГРОМНО Благодаря за успокоението! Камък ми падна от сърцето. Имам две колежки, които споделиха с мен, че след горене са минали в първа група. А може би аз избързах с цитонамазката - не беше минал и пълен месец след горенето, когато я направих.
Благодаря Ви, че ви има и в трудни моменти, човек може да се обърне към вас!
Много здраве и късмет Ви желая!

admin
Администратор
# Дата: 9 юни 2015 11:11
Отговор 

Здравей Жени, благодарим. Радваме се, когато сме полезни. Всичко ще се оправи. Късмет и на теб!

юли
# Дата: 10 юни 2015 11:54
Отговор 

здравейте, ако може да разчетете и моите резултати. Благодаря предварително!Суперфициални и интермедиерни плоски епители, ендоцервикални и регенератни, незряла плоскоклетъчна метаплазия, умерено левкоцити,еритроцити. Дьодерлайни и коковидни бактерии.

admin
Администратор
# Дата: 11 юни 2015 12:37
Отговор 

Здравей юли, за да сме точни в разчитането ни е необходимо заключението и ПАП групата от изследването.

юли
# Дата: 11 юни 2015 13:26
Отговор 

Pap II B, за рутинен контрол - това пишеше, като заключение

admin
Администратор
# Дата: 15 юни 2015 11:22
Отговор 

Здравей юли, по принцип изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Наличието на еритроцити и бактерии, понякога налага лечение с лекарства /свещички/, които да изчистят влагалището, но това преценява лекуващият лекар. След като в заключение не е предписано такова, значи не се налага при теб за момента да се прави нищо, а след известно време само да се повтори цитонамазката. Не се притеснявай!

Виви
# Дата: 24 юни 2015 11:02
Отговор 

Забележка: Много левкоцити, предимно интермедиерни сквамозни клетки, доста зрели и незрели метапластични клетки с реактивни промени / регенераторна атипия /, групи муцинозни клетки. Койлоцитоподобни клетки / с широко перинуклеарно хало, но без ядрени промени /. За контрол след противовъзпалително лечение.Течно-базирана цитологияАдекватност на материалаЗадоволителен, Наличие на клетки от трансформационната зона, ВъзпалениеГрупа по ПапаниколауPAP IICИнтерпретация на резултат1. НЕ-НЕОПЛАСТИЧНИ НАХОДКИ 
        * Възпаление(включва типично възстановяване )

Здравейте, бихте ли коментирали резултат от ТБЦ ,че ми е притеснено докато стигна с него до лекаря.

admin
Администратор
# Дата: 26 юни 2015 10:38
Отговор 

Здравей Виви, в резултата ти няма нищо обезпокоително и наистина се касае само за възпаление. За това говорят реактивните промени, наличието на клетки от трансформационната зона и многото левкоцити, а го пише и в заключението. Изброените видове други клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Предполагам, че имаш предписана терапия. Проведи я и направи контролно изследване. Успех!

Яна
# Дата: 12 юли 2015 20:20
Отговор 

Здравейте ! Ще разчетете ли моите резултати от, за което предварително благодаря . Група по папаниколау 2 . Клетъчни елементи от сквамозен и ендоцервикален епител /суперфициални, интетмедиерни , цилиндрични клетки / , слуз, обилно левкоцити .

admin
Администратор
# Дата: 13 юли 2015 10:52
Отговор 

Здравей Яна, не се притеснявай, по принцип изброените видове клетки са от състава на лигавицата и е нормално да ги има в изследването. Единствено наличието на обилно левкоцити понякога предполага предписване на почистващ препарат за влагалището, но това преценява лекуващият лекар и не е задължително.

Яна
# Дата: 13 юли 2015 20:51
Отговор 

Много Ви благодаря за бързият и компетентен отговор !!!

admin
Администратор
# Дата: 14 юли 2015 10:31
Отговор 

Здравей Яна, радваме се когато сме полезни!

Мария
# Дата: 14 юли 2015 15:37
Отговор 

Здравейте! Ще бъда благодарна,ако изразите мнение и от моите резултати:
Задоволителна намазка
Атрофични промени в епитела в съответствие с възрастта, реактивни и регенераторни клетки, клетки с увеличени ядра
Грануларен фон, възпалителни клетки
Препоръка: пролиферативен тест и контрол
PAP III A

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 18 . 19 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.

free forum software miniBB™ © 2001-2017