Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / СПИН / Izsledvane za SPIN
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Автор Съобщение
Adonis_84
Участник
# Дата: 7 фев 2011 21:53
Отговор 


Zdraveyte,
kade v Shumen moga da si napravia izsledvane za spin? Evetualno ako izsledvaneto se zapla6ta na kakva cena e i za kolko vreme 6te e gotov rezultata? Izsledvaniata anonimni li sa? Pozdravi! :)

admin
Администратор
# Дата: 8 фев 2011 09:25
Отговор 


Здравей Adonis_84, в Шумен можеш да се изследваш за СПИН в РИОКОЗ, който от 01.02.2011 г. вече се казва РЗИ / Регионална здравна инспекция - намира се на същото място / или в Кожен диспансер до Томбул джамия и струва 15 лева. Резултата излиза за 3-4 дни до седмица. Изследването е анонимно, само под номер фигурираш. По принцип РЗИ по повод определени дата имат кампания за анонимно и безплатно изследване за СПИН. Следващата ще е към края на м.май. Ако искаш можеш до посетиш кабинет на КАБКИС / Кабинет за анонимно и безплатно консултиране и изследване за СПИН / във Варна. На телефон 070013040 (без увеличение) можеш да провериш къде се намира и в кои други градове има, защото за съжаление в Шумен няма разкрит КАБКИС.

Анонимен
# Дата: 8 фев 2011 12:32
Отговор 


Blagodaria :)
A, samoto izsledvane e s vzemane na krav predpolagam?

Анонимен
# Дата: 8 фев 2011 14:10
Отговор 


Да, взема се кръв от вената в КАБКИС. Резултата ти казват на място кога ще е готов, но е в рамките на 2,3 раб. дни.

Adonis_84
Участник
# Дата: 9 фев 2011 00:49
Отговор 


Kade to4no triabva da otida v RZI za izsledvaneto i kogo da tarsia?

admin
Администратор
# Дата: 9 фев 2011 09:40
Отговор 


Здравей Adonis_84, ако не са се променили нещата, защото тече обединяване на РИОКОЗ и РЦЗ, изследването се прави в сградата на РЗИ / РИОКОЗ /, пл. "Освобождение" №1, ІІ етаж, стая №11 от 9 ч. до 12 ч. и от 12.30 ч. до 16.00 ч.

Ban
# Дата: 28 мар 2011 22:25
Отговор 


znaete li dali pri pregledi в Авиациата за свидетелство за медицинска годност за пилот се правят тестове за хив и сифилис?

Ban
# Дата: 29 мар 2011 12:28
Отговор 


nqmate li info

admin
Администратор
# Дата: 30 мар 2011 13:14
Отговор 


Здравей Ban, по принцип в задължителните изследвания влиза преглед от кожен лекар и по негова прецепка могат да се включат тези тестове.

blabla
Участник
# Дата: 8 апр 2012 12:23
Отговор 


Здравейте искам да попитам 65 дни след полов контакт без презерватив дали са достатъчни за бърз тест.Направих си в КАБКИС и беше отрицателен може ли да съм спокоен,че не съм се заразил със СПИН.

admin
Администратор
# Дата: 9 апр 2012 10:14
Отговор 


Здравей blabla, не се притеснявай принцип по последни данни от КАБКИС се приема, че след 30 ден от контакта съвременните тестове показват сигурен резултат така, че всичко е ок.

blabla
Участник
# Дата: 9 апр 2012 13:32
Отговор 


Znachi nqma zashto da si pravq poveche testove i nqma ot kakvo da se pritesnqvam taka li.

admin
Администратор
# Дата: 10 апр 2012 09:32
Отговор 


Здравей blabla, да, не се притеснявай всичко е ок.

pebs
# Дата: 8 яну 2013 10:32
Отговор 


Направих си тест за спин 3месеца и половина след контакта ,в кабинет специализиран за изследване на анти тела.Резултата ми е отрицателен.Има ли нужда да повторя теста,понеже четох по форумите че резултатите се отчитат най -точно след 6месеца.Ще се радвам на вашия отговор.

dante.bg977
# Дата: 8 яну 2013 15:20
Отговор 


Ами след няколко месеца може да го повториш за свое успокоение.А ти колко време след контакта си направи тест?

pebs
# Дата: 9 яну 2013 08:56
Отговор 


След контакта бяха минали 3месеца и 20 дни и тогава си направих теста.

dante.bg977
# Дата: 9 яну 2013 12:12
Отговор 


Значи няма защо да си притесняваш :)

pebs
# Дата: 9 яну 2013 15:53
Отговор 


Благодаря за отговора!В лабораторията ми казаха ,че поне 2 месеца трябва да са минали от контакта,но като започнах да се ровя и чета във форумите в които се пише ,че за най- сигурен резултат се отчитал след 6-тя месец,започнах да се притеснявам!

admin
Администратор
# Дата: 14 яну 2013 16:35
Отговор 


Здравей pebs, не се притеснявай съвременните тестове се чувствителни и ако след 3-я месец резултата е отрицателен не се налага да се повтаря.

Nfu
# Дата: 18 юли 2014 18:57
Отговор 


Здравейте,преди два дни правих секс(с презерватив) с жена която не познавам.След свършването презерватива не беше спукан(поне нямаше видими следи,не течеше) но аз се притеснявах защото по време на секса сякаш ми драскаше и исках да съм сигурен и надух презерватива с малко въздух,не издишаше но като го натиснах и се пръсна.Как мислите бил ли е спукан преди това и трябва ли да се притеснявам,да си направя ли тест за ХИВ.Извинявам се за глупостите които съм писал,но много съм се изплашил.Отговорете ми.

admin
Администратор
# Дата: 21 юли 2014 09:30
Отговор 


Здравей Nfu, няма защо да се притесняваш, след щателната ти проверка всичко е било наред и нещата са ок. Мисля, че не се налага, но ако искаш след 3 месец от контакта можеш да си направиш тест за ХИВ в КАБКИС или РЗИ за да се успокоиш напълно.

Анонимен
# Дата: 29 авг 2014 20:38
Отговор 


Здравейте,случайно реших да си измеря темпетарурата и 37.2 висока ли е защото четох,че един от симптомите е висока температура

Nfu
# Дата: 30 авг 2014 20:28
Отговор 


В лаборатория може ли да се направи тест или само в кабинетите на КАБКИС ?

admin
Администратор
# Дата: 1 сеп 2014 11:40
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай трябва да е по-висока и да са налице и други симптоми, които са грипоподобни, а не само един. Така, че споко!

admin
Администратор
# Дата: 1 сеп 2014 11:41
Отговор 


Здравей Nfu, да може, в лаборатория на РЗИ / Регионална здравна инспекция / или на Кожен диспансер.

123123
# Дата: 18 фев 2016 11:16
Отговор 


da popitam, taq panika sas nebezizvestnite zarazeni portokali s HIV, osnovatelna li e, ili psihqsva naroda, koito qde plodovi salati, pie freshove kude li ne, deccata ni koito qdat portokali navsqkude qsli gradini - zastrasheni li sa?

admin
Администратор
# Дата: 24 фев 2016 13:47
Отговор 


Здравей 123123, просто няма как портокали или каквито и да са плодове да са заразени точно с ХИВ. ХИВ е вирус присъщ само за човека и може да живее само в човешки телесни течности.

123123
# Дата: 26 фев 2016 12:06
Отговор 


Каква е вероятността при контакт на кръв с храна да се случи заразяване, случи се днес на детето ми, на една не толкова близка до мен позната й биха инжекция за разреждане на кръвта, тя работи до нас в магазин, влизайки тамън и бяха приклщчили манипулацията и тя даде на детето ми солети .... имам предвид притискайки памука ако случайно е попаднала кръв, а оттам по солетите оттам право в устата на детето ми, стана за секунди и нямах време за реакция ..... Благодаря предварително, но това истински ме притесни ....

admin
Администратор
# Дата: 29 фев 2016 07:11
Отговор 


Здравей 123123, по така описания начин, и въобще от храна, няма как да се зарази който и да. Не се притеснявай!

123123
# Дата: 29 фев 2016 07:20
Отговор 


Ами нали пише, че дори малко количество кръв е необходимо за да се случи инфектирането и да има малки незабележими рани в устата на човек, а и като е за детето ти .... Нправо се бях нагласила за изследвания ;(

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

simple bulletin board miniBB™ © 2001-2024