Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / СПИН / Izsledvane za SPIN
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Автор Съобщение
Ужаси ...
# Дата: 29 яну 2018 10:22
Отговор 


Благодаря, аз много се панирам, хем ми е познат зъбилекаря и го предупредих, че ме е страх, но ми каза, че това е процедурата по дезинфекция, но мен ме гложди, значи няма смисъл от тест!?

admin
Администратор
# Дата: 30 яну 2018 09:26
Отговор 


Здравей Ужаси ..., не се притеснявай, не се налага да си правиш тест.

Един ...
# Дата: 31 яну 2018 19:40
Отговор 


А ако машинка във фризьорски салон те клъцне леко, има ли вероятност, при положение че преди мен е нямалопоне 2 часа мъжко поддтригване? Имам стърчащ папилом който без да иска драсна?

admin
Администратор
# Дата: 9 фев 2018 09:41
Отговор 


Здравей Един ..., по така описания начин няма как да се случат нещата. Не се притеснявай!

manikiur ...
# Дата: 11 фев 2018 15:02
Отговор 


въпросите по козметични процедури, не намериха отговор в гугъл, затова се обръщам към вас! от страх по тези процедури си купих чисто нова пила с която да ме правят в салона, но като нова тя е и много остра, та с нея маникюристката ме протри до кръв отсрани на самия пръст, но аз лично я отворих, но докъто ме праеше си я оставше на масата, и дали по този начин има вероятност да ми закачи хив?

admin
Администратор
# Дата: 12 фев 2018 09:23
Отговор 


Здравей manikiur ..., по така описания начин няма как да се случат нещата. Не се притеснявай!

Просто аз
# Дата: 23 фев 2018 20:36
Отговор 


Здравейте.направих тест на 32 ден от рисковия контакт и беше отрицателен.трябва ли да се притеснявам ,че може да съм заразена?

admin
Администратор
# Дата: 26 фев 2018 11:48
Отговор 


Здравей Просто аз, по принцип съвременните тестове са чувствителни и се приема, че един месец е достатъчен за да се изследваш за ХИВ и резултата да е достоверен.

Vm ...
# Дата: 4 мар 2018 14:04
Отговор 


Zdraveite, dnes otidohme sas semeistvoto mi na gosti. Oshte pri pristiganeto domakinkata si beshe porqzala losho prasta, popivashe sas salgetki techashtata krav i gi ostavqshe na masata, obintovaha q, no posle decata sqdaha tochno ot tozi krai na masata, pipaha q, mieh gi, no vapreki vsichko se chudq dali ima opasnost....

Vm ...
# Дата: 7 мар 2018 09:46
Отговор 


Забравих да спомена, че чиста кръв не са пипали, само масата върху която бяха слагани салфетките, но пък тя иьнячало небеше забърсвана, дрехите им бяха изпрани на 90 градуса, дали е достатъчно?

admin
Администратор
# Дата: 8 мар 2018 10:30
Отговор 


Здравей Vm ..., не се притеснявай, по така описания начин няма как да се случат нещата, а и ти си взела предпазни мерки и всичко ще е наред.

Vm ...
# Дата: 8 мар 2018 10:40
Отговор 


Ами по това което видях и в паниката, чиста кръв не са пипали, само повтрхнистта, която бяха сложени салфетките, аз имам фобия от кървища, това направо ме пренесе на друга планета, надявам се няма смисъл и от тест ...

admin
Администратор
# Дата: 12 мар 2018 09:44
Отговор 


Здравей Vm ..., успокой се, не се вкарвай във филми, всичко е наред и няма нужда от тест.

Би било добре ...
# Дата: 27 мар 2018 09:53
Отговор 


Здравейте, и аз като девойката в предния пост взех пила собствена за маникюр и отидох. Ден след маникюра или по скоро няколко часа започна една лека болка в единия пръст, леко сълзеше на ефно място, дали е изгорено от лампата или е препилено с пилата нзм, но след като си е моя пилата не би трябвало да се притеснявам предполагам. Звучи лудо но ... докъто ме правеше не съм усетила някакво прежулеане, затова мисля че е от друго, аз не давам да ми се режат кожички, кръв също не съм имала

admin
Администратор
# Дата: 28 мар 2018 13:27
Отговор 


Здравей Би било добре ..., не се притеснявай, най-вероятно е реакция от самата процедура и няма никаква опасност да е нещо друго!

Лещи
# Дата: 22 май 2018 16:30
Отговор 


Пеи ползване на чужд контейнер за лещи има ли евентуален риск, контейнера не е ползван 2 години, измит е и е а дезинфекционен разтвор с новите лещи?

admin
Администратор
# Дата: 28 май 2018 16:04
Отговор 


Здравей Лещи, по така описания начин от контейнер за лещи, няма как да се случат нещата. Не се притеснявай!

Дерт
# Дата: 3 авг 2018 09:29
Отговор 


Сбодна случка с фризьор, кято преден пост, с пашинка за обиране на врат ми клъцнаха и на мен папилом, но не знам преди мен имало ли е нямало ли е подстригване, има ли за какво да се притеснявам ....

admin
Администратор
# Дата: 3 авг 2018 10:28
Отговор 


Здравей Дерт, дори и да е имало преди теб подстригване с машинката, няма как да се случат нещата. Не се притеснявай!

Дерт
# Дата: 3 авг 2018 10:35
Отговор 


Ами знам ли, ако и др са кръцнали, всякакви видове лоши сценарий имам ....

Дерт
# Дата: 5 авг 2018 19:11
Отговор 


Заслужава ли си стреса месец и после тест?!

admin
Администратор
# Дата: 6 авг 2018 09:32
Отговор 


Здравей Дерт, не се притеснявай, принципно няма и за какво да се притесняваш. Дори и да е имало подобна ситуация преди теб, трябва човека да е носител на вируса, да го пореже и веднага да те пореже и теб, за да стане нещо, защото ХИВ на открито е активен само няколко секунди. Относно теста, избора е личен и за съжаление трябва да мине поне месец за да се направи.

Дерт
# Дата: 6 авг 2018 11:57
Отговор 


ясно, така непосредствено не е имало ситуация ...

Дерт
# Дата: 6 авг 2018 11:59
Отговор 


Въпроса е ако се е случило подобно нещо часове преди това ... но щом е активен секунди до минута, явно няма нищо притеснително, просто вътрешното ми аз ме предава в пристъпа на паника...

admin
Администратор
# Дата: 7 авг 2018 09:18
Отговор 


Здравей Дерт, споко, всичко е наред. Просто не се притеснявай повече!

Дерт
# Дата: 8 авг 2018 00:55
Отговор 


İ will try.

Анонимен
# Дата: 23 авг 2018 18:10
Отговор 


Здравейте! Днес ходих да се изследвам за ХИВ, но сестрата в РЗИ-то отвори първо иглата, а след това контейнерчето, в което се поставя капката кръв. За няколко секунди беше оставила иглата (за еднократна употреба беше, но я отвори) на плота преди да ме убоде и не знам дали не е имало засъхнала кръв по него, преди да ме убоде. Възможно ли е, ако е имало засъхнала кръв да се е предала чрез убождането?
Благодаря предварително!

More ...
# Дата: 25 авг 2018 11:04
Отговор 


Na mote sme i deteto mi se naniza na korda s kuka vav vodata, qvno skasana i valnite q vadqt kak brega, vaptosa mi e moje li da se sluchi nqkoia brlq?!

admin
Администратор
# Дата: 27 авг 2018 09:40
Отговор 


Здравей Анонимен, не се притеснявай, по така описания начин няма как да се случат нещата. Няма как да има засъхнала кръв, защото всичко което се използва е за еднократна употреба и е за всеки пациент ново, а и плота би трябвало да е почистен и дезинфекциран.

admin
Администратор
# Дата: 27 авг 2018 09:43
Отговор 


Здравей More ..., не се притеснявай, ако си почистила и дезинфекцирала убоденото място всичко ще е наред. В противен случай може леко да се зачерви мястото.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

community script miniBB™ © 2001-2024