Общински здравен център - Шумен

 
 - Начало - Отговор - Статистика - Регистриране - Търсене -
www.ozc-shumen.org / КОНТРАЦЕПЦИЯ / моляяя за бърз отговор дали да пия ескапел....
Автор Съобщение
Ani
Участник
# Дата: 9 окт 2010 19:24
Отговор 


Здравейте! На 30 септември ми се наложи да пия ескапел и след 5 дни ми дойде за 3 дни леко зацапване.На 7 ноември след като ми свърши правихме пак секс с приятеля ми но първо с презерватив.. и след 1 час го правихме за около минута без презерватив(т.к нямахме втори) .Въпросът ми е да пия ли ескапел,защото не се е измил и може да е останала течност по трабите... Попринцип цикълът ми трябва да дойде на 22 ноември.И няма ли да има проблем ако изпия още едно хапче .. Моля ви отговорете по бързо. т.к утре е третият ден а се чудя дали да взема ескапел.Благодаря ви много!!!!

admin
Администратор
# Дата: 11 окт 2010 09:07
Отговор 


Здравей Ani, по принцип се приема, че интервал от 20 мин. между актовете са достатъчни за да няма опастност от забременяване. Не е желателно да пиеш второ хапче защото ще ти се наруши цикъла.

b3b3t0
Участник
# Дата: 20 окт 2010 00:43
Отговор 


Imam mnogo vajen vupros molq vi speshno eeee !!!! Ako piq eskapel na chetvurtiq den sled poloviq akt shte mi podeystva li???? Ako ne kakvooo da piqq molqq vii pomognete miii speshno eeeee!!!!!

admin
Администратор
# Дата: 20 окт 2010 14:26
Отговор 


Здравей b3b3t0, за съжаление хапчетата за спешна контрацепция се вземат до 72 час след акта.

gggggg
# Дата: 15 дек 2010 01:24
Отговор 


imam vupros. skusa ni se prezervativa bez da razberem, no priqtelqt mi ne e svurshval v men. ne sme sigurni obache dali nqkakva technost ne e popadnala...uj se useti no vse pak...da piq li eskapel??? imam oshte okolo 40 chasa do krainiq srok...!!!!!!!!!!

admin
Администратор
# Дата: 15 дек 2010 09:20
Отговор 


Здравей gggggg, решението е ваше. Ако сте сигурни в по-голям процент, че не е станал гаф тогава не се налага да пиеш Ескапел.

Вашият отговор
Получерни букви  Курсивни букви  Подчертани букви  Илюстрация  Адрес в Интернет  Забрани *Какво е това?

» Име  » Парола 
Можете да не въвеждате парола, а само име, ако то не се използва от някой регистриран участник.
 

free forum software miniBB™ © 2001-2024